שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יועצי נתניהו למנדלבליט: סגור את החקירה נגדנו
  פרסום ראשון: לאחר קביעת השופט כי נפל פגם בחקירת המשטרה, יועצי ראש הממשלה נתניהו, החשודים בהטרדת עד בנסיבות מחמירות, פנו ליועמ"ש בדרישה לסגור את החקירה

  יועציו הקרובים של ראש הממשלה, יונתן אוריך ועופר גולן, דורשים מהיועץ המשפטי לממשלה לסגור את החקירה נגדם בחשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר. לעיון במכתב שנשלח ליועץ אביחי מנדלבליט, לחצו כאן.

  יונתן אוריך עופר גולן (צילום: יואב דודקביץ')
  יונתן אוריך ועופר גולן, יועציו של נתניהו החשודים בהטרדת עד המדינה שלמה פילבר(צילום: יואב דודקביץ')
    

  במכתב ששיגר עורך דינם עמית חדד, טוענים יועצי נתניהו כי הדיון בבית המשפט שלשום, שבו קבע השופט כי נפל פגם בהתנהלות המשטרה, מוכיח כי החוקרים ביצעו עבירה כשחדרו לטלפונים שלהם ללא אישור. בנוסף מבקש פרקליטם את צילומי המסך שביצעה חוקרת המשטרה מתוך הטלפון של אוריך, ושנשלחו בקבוצה המשטרתית המוצפנת "השלמת תיק חקירה 4000".

   

  יונתן אוריך הגיש תלונה במח"ש    (צילום: עמית הובר)

  יונתן אוריך הגיש תלונה במח"ש    (צילום: עמית הובר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  במכתב מתייחסים עורכי הדין עמית חדד ונעה מילשטיין לדברים שאישר נציג המשטרה בדיון שנערך שלשום בבית המשפט, ומקיימים לטענתם את העילה לסגירת תיק החקירה: "נציג המשטרה אישר שהחיפוש בטלפונים הניידים שנערך במהלך החקירות של מרשינו נעשה ללא צו שיפוטי, אישר שבניגוד לנהלים מרשינו לא נדרשו לחתום על טופס הסכמה בטרם נערך חיפוש בטלפונים הניידים, אישר כי הדרישה לבדוק את התכתובות בטלפון הנייד של מר גולן נעשתה עוד לפני שהחלה החקירה ועוד".

    

  עוד נטען במכתב כי, "נציג המשטרה אישר שהחוקרת שערכה את החיפוש בטלפון הנייד של מרשינו אינה חוקרת מחשב מיומנת, וזאת בניגוד לחוק ולנוהלי המשטרה", וכי הנציג אף אישר כי, "החוקרת תיעדה וצילמה את התכתובות שאיתרה במהלך החיפוש הלא־חוקי שנערך. "נוכח עדותו של נציג המשטרה וביתר שאת נוכח קביעותיו של בית המשפט, נבקש מהיועץ המשפטי לממשלה להורות לאלתר על הפסקת החקירה נגד מרשינו וסגירת התיק בעניינם", נכתב. בנוסף לכך מבקשים אוריך וגולן להורות על בדיקה מיידית בנוגע לקיומה של קבוצת "השלמות 4000".

   

  בית משפט השלום בתל אביב קבע אתמול כי הטלפונים הניידים של יועצי ראש הממשלה החשודים לא ייפתחו עד יום חמישי הבא. השופט עלאא מסארווה, שהורה שלשום על החרמת הטלפונים הניידים באמצעות צווי חיפוש שיתירו שימוש "כירורגי" במכשירים, קיבל את בקשת פרקליטיהם לעכב את ביצוע הצווים על מנת שיוכלו לערער על החלטתו.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יואב דודקביץ'
  יונן אוריך ועופר גולן, יועציו של נתניהו
  צילום: יואב דודקביץ'
  מומלצים