שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "כשיתחיל החורף, מקום האשפוז במסדרונות בתי החולים ייגמר"

  יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, התראיין באולפן ynet והציג תחזית אפוקליפטית בנוגע לחורף הקרוב שצפוי להיות קשה ובנוגע לעתידה של מערכת הבריאות, אם לא יהיה שינוי מהותי ומיד. "אם אתם לא חייבים, אל תבואו למיון", הוא אמר

  מצבה העגום של מערכת הבריאות עולה לכותרת מפעם לפעם, המחסור בתשתיות, בתקציבים והשעות המטורפות שאנשים נאלצים להמתין כדי להתקבל לאשפוז.

   

  יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, התראיין באולפן ynet והסביר למה אנחנו רגע לפני הידרדרות למצב שבו אנשים ימותו בגלל הצפיפות והעומסים. "אנשים כבר מתים למעשה", הוא אומר והוסיף, "וזה עוד לפני החורף שצפוי על פי ההערכות להיות קשה מאוד".

   

  לדבריו, הציבור צריך להקים קול זעקה, כי אחרת, אשפוז במסדרונות, אם תהיה מגיפת שפעת רצינית, יהיה לוקסוס. "יש לנו כוח אדם מעולה, אבל לא השקיעו בתשתיות כבר עשרות שנים. הציבור מתמרמר ובצדק. מערכת הבריאות שלנו מסכנת את חיי הציבור".

   

  צפו בראיון המלא:

   

   

  פרופ' חגי הוסיף ואמר כי בניגוד להיגיון הבריא, מקצצים תקציבים בפריפריה, שם גם כך המצב קשה מאוד. "לא סתם השקנו את הפרויקט, "לא שמים על מערכת הבריאות פלסטר", צריך לעשות משהו הרבה יותר מאסיבי", הוא מסכם.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג
  עומס בבתי החולים
  צילום: אוהד צויגנברג
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים