שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "בגלל מחדלי הרופאים בתי תתקשה ללדת"

  שרשרת המחדלים של בית החולים קפלן: בת 3.5 סבלה מכאבים, שוחררה עם טיפול אנטיביוטי, ומשלא עברו הובהלה לבית החולים שניידר כשהיא בסכנת חיים ועם זיהום חריף שגרם להסרת שחלתה. אמה, התובעת את בית החולים על סך 2.5 מיליון שקל: "היו יכולים למנוע את הנזק"

  תביעה משפטית שהוגשה נגד בית החולים קפלן חושפת מחדלים שבוצעו לכאורה במהלך טיפול בפעוטה. המחיר: היא תתקשה ללדת.

   

  תחילת הפרשה לפני כחמש שנים כאשר הילדה הייתה בת 3.5. היא סבלה מכאבי בטן, ורופאת המשפחה הפנתה אותה למוקד לרפואה דחופה. "בדקו אותה, אמרו שמדובר בווירוס חולף ושיחררו אותנו", מספרת אמה. בשבוע שלאחר מכן המשיכה הילדה להתפתל מכאבים ואז הפנתה רופאת המשפחה את הפעוטה למיון בבית החולים קפלן.

   

  קיראו עוד:

  שינוי מגמה? לא לרוץ לניתוח אפנדציט: אנטיביוטיקה תרפא

  אפנדיציט: איך מאבחנים ומטפלים בבעיה?

   

  ממסמכים רפואיים שצורפו לתביעה עולה שהילדה סבלה מחום, מהקאות ומשלשולים וכי בבדיקות שעברה התגלו ממצאים שהדליקו נורות אדומות: רמה חריגה של טסיות דם לבנות וזיהום בשתן. למרות זאת שוחררה הפעוטה הביתה. "ביקשתי שיעשו לפחות אולטרסאונד אבל הם הסתפקו ברישום אנטיביוטיקה", מספרת האם. "בבית הילדה שילשלה בלי הפסקה".

   

  "היו יכולים למנוע את הנזק": הפעוטה (צילום באדיבות המשפחה)
  "היו יכולים למנוע את הנזק": הפעוטה(צילום באדיבות המשפחה)

   

  אחרי כמה ימים פנתה איתה אמה למיון בבית החולים איכילוב. בבדיקות התברר שהפעוטה על סף קריסת מערכות, והיא הובהלה לניתוח. במהלכו התברר שהיא סבלה תקופה ארוכה מדלקת בתוספתן  וכי בעקבות כך הוא התפוצץ בבטנה, כנראה כמה שעות קודם להגעתה. הרופאים הסירו את התוספתן, והילדה נדרשה לאחר מכן לאשפוז של חודש וחצי בשל זיהומים בבטן.

   

  באמצעות עו"ד גלית קרנר, בעלת משרד עורכי דין ג.קרנר ושות', המתמחה ברשלנות רפואית, הגישה האם תביעה נגד בית החולים קפלן על סך 2.5 מיליון שקל. נטען בה שרופאיו לא ערכו את הבדיקות הנדרשות, ובשל כך הידרדר מצב הילדה.

   

  "שרשרת מחדלים - אבחון וטיפול שגוי"

  במהלך הגשת התביעה, כשהוציאה האם את מסמכי האשפוז מאיכילוב, נחתה עליה מכה נוספת: מהמסמכים עלה שבמהלך הניתוח להסרת התוספתן הסירו הרופאים גם את השחלה הימנית של בתה, וזאת בשל נזק בלתי הפיך שנגרם לה עקב הזיהום מפיצוץ התוספתן. האם טוענת שאיש לא עידכן אותה שהשחלה הוסרה. "כשזה נודע לי התמוטטתי. בגלל מחדלי הרופאים בקפלן בתי תתקשה בעתיד ללדת".

   

  היא החליטה לא לתבוע את איכילוב, אלא רק את קפלן, בנימוק שלו היו מאבחנים שם בזמן את בעיית התוספתן, לא הייתה בתה מאבדת את השחלה. "הרופאים שבדקו את בתי לאורך כל הדרך היו יכולים למנוע את הנזק".

   

   

    

  עו"ד קרנר: "מדובר בשרשרת מחדלים שנעשו במהלך אבחון וטיפול שגוי, ומאוחר תוך התעלמות מממצאים קליניים והתנהלות בניגוד לפרקטיקה המקובלת".

   

  מקפלן נמסר: "תגובתנו תימסר כמתבקש בערכאות המשפטיות". ולסיכום: אם אתם או ילדיכם חשים כאבי בטן עזים, חוסר תיאבון, שלשולים, חום וצמרמורות – התעקשו שהרופאים יבדקו מה מצב התוספתן שלכם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג
  מחדל בבית החולים קפלן
  צילום: אוהד צויגנברג
  צילום: אילן ספירא
  עו"ד גלית קרנר
  צילום: אילן ספירא
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים