שתף קטע נבחר

הצילו, זומבים בדיזנגוף סנטר

רגע אחד אתה מתלהב מהנוף, במעלה בניין נטוש והרוס במרכז מוסקבה. שנייה אחר כך אתה כבר בעיצומו של קרב לחיים ולמוות עם זומבים שמתקיפים אותך בחמת זעם בלתי מובנת. ביקרנו (והזענו) במתחם VR חדש בת"א

באופן אישי אני מחבב זומבים . אני בטוח שהיו להם חיים שלווים, בית, ילדים, קריירה, לפני שהגיעו לאן שהגיעו. אבל כשהם מתנפלים עלי מכל עבר בעשרות, אני יורה. לא כי אני נהנה - כי זו המציאות במקום בו אני נמצא, מתחם המציאות הווירטואלית (VR) החדש Level3 בדיזנגוף סנטר בתל אביב. אתם מבינים, בסך הכל רציתי לחזור הביתה בשלום.

 

 

תשכחו את מה שאתם מכירים ממשחקי VR ביתיים, או אפילו ממתקני VR בקניונים בישראל. במתחם החדש יש אולם משחקים רחב ידיים בו ניתן לנוע בחופשיות וללא כבלים בזכות ערכת ה-VR החדשנית vive pro glass של HTC עם מחשבי גיימינג Omen-x של HP, שנישאים על הגב. כל הטכנולוגיה הזו מחוברת למערכת גיימינג מרכזית שפיתחה חברת Anvio, עם שורה של משחקים מותאמי גיל והעדפה אישית. מדובר במערכת מתוחכמת שמזהה כל שחקן, מציבה אותו במלוא גודלו במרחב הווירטואלי במיקום המדוייק ובגובה הנכון, ומאפשרת אינטראקציה גם עם הדמויות הווירטואליות וגם בין השחקנים לבין עצמם. כזה עוד לא עשו בארץ.

 

אולם VR בדיזנגוף סנטר (צילום: יח
מכותרים על ידי זומבים וירטואליים(צילום: יח"ץ)

היינו קבוצה של שלושה לוחמי מקלדת מובחרים, ומצאנו את עצמנו מגויסים לאתגר שבו צריך להזיז יותר מקצות האצבעות. וכך זה הולך: מרכיבים את הציוד, שכולל מחשב גיימינג נישא על הגב, משקפי VR ברזולוציה גבוהה על העיניים, אוזניות עם מיקרופון על האזניים, ארבעה חיישנים על פרקי הידיים והרגליים, ורובה אימתני ביד. ובום. אני הופך לחייל בתלבושת איירון-מן ולצידי שני חברי למשימה, חטובים וקשוחים. אחרי סבב אימונים קצר אנחנו נזרקים לעולם City-Z: Survivors. בעולם הזה וירוס מסתורי תקף את האנושות והפך את כל התושבים לזומבים, בתגבור של ענקים שמנים ומפלצת-בוס תמנונית.

  

בהתחלה אתה מתלהב מהנוף, במעלה בניין קומות נטוש והרוס במרכז מוסקבה. שנייה אחר כך אתה כבר בעיצומו של קרב לחיים ולמוות עם זומבים, שמתקיפים אותך בחמת זעם בלתי מובנת. הלו! פנינו לשלום. לזומבים יש שיטה: קודם כל הם נוהמים, אחר כך הם רצים אליך בריצת אמוק, אחר כך נחים. אז בין חבורת זומבים אחת לשנייה אנחנו מנסים למצוא את המתגים שמאפשרים לעבור בין רמות המשחק. בלי יותר מדי ספויילרים, בסופו של דבר אנחנו מצילים את העולם וחוזרים למציאות הרגילה, עם האיראנים על הגדרות.

 

אולם VR בדיזנגוף סנטר (צילום: אתר HP)
מחשב Omen-x של HP(צילום: אתר HP)

 

אולם VR בדיזנגוף סנטר (צילום: יח
וכך זה מרגיש מבפנים(צילום: יח"ץ)
 

 

בינתיים, או שהמזגן הפסיק לעבוד, או שבאמת התאמצנו. המצח קצת מיוזע וגם הרגליים עשו עבודה. שעון הפיטביט שעל ידי מתעד פעילות כושר נמרצת בחצי שעה האחרונה. אולי זה הפיתרון לדיאטה. ואם נשארו לכם עודפי אדרנלין, אפשר להוציא אותם באימון קליעה בסימולטור הירי הטקטי SimShot-VR, באולם הגיימינג שבמקום או בחדר הקריוקי.

 

אולם VR בדיזנגוף סנטר (צילום: יח
פעילות כושר נמרצת (צילום: יח"צ)

 

היזם, אדווארד שוב, מגיע מתחום הטכנולוגיה ובעבר היה מנכ"ל חברות בתחומי המחשבים והביטחון. ניתן לומר שהוא זיהה הזדמנות על מפת החוויות שמוצעות לישראלים, שרוצים לחגוג יומולדת או יום גיבוש משרדי. קולנוע VIP קצת מיצה את עצמו וכמה פעמים כבר אפשר לקחת את החבר’ה לחדר בריחה? הרעיון בזירת Anvio דווקא מזכיר חדר בריחה וחלק מהמשחקים מאתגרים אותך בתחום החשיבה יותר מאשר ביכולת הצליפה.

 

שמישהו יזיז את הזומבי מהרגל שלי

וכך עלה הרעיון להקים בארץ שלוחה של חברת Anvio הרוסית, שפרשה רשת מתחמי VR בבריטניה, בלגיה, צרפת, רוסיה, אוקראינה, קולומביה וגרמניה. בהשקעה של ארבעה מיליון שקל הוקם מתחם בגודל של 450 מ"ר בדיזנגוף סנטר והמערכת הותאמה לשפה העברית.

 

אולם VR בדיזנגוף סנטר (צילום: אתר HTC)
משקפי vive pro glass של HTC (צילום: אתר HTC)

 

חוץ מחיסול זומבים אפשר להתעמת כאן בעולמות פנטזיה ודרקונים, להתחמק ממתקפות של מפלצות חלל בסגנון הנוסע השמיני, לחצות את יערות העד של האמזונס ולחפש אוצר בעיר האבודה, ועוד. בהמשך יעלו במקום משחקים נוספים, כולל משחקי אסטרטגיה ומחשבה, וגם סוגים נוספים של חיישנים, שידמו בין השאר מגע פיזי. למשל זומבי שנוגס ברגלך. יש למה לצפות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יח"ץ
הצילו, זומבים בדיזנגוף סנטר
צילום: יח"ץ
מומלצים