שתף קטע נבחר

מעדני מיקי קרסה, ביהמ"ש מינה כונסי נכסים: "חובות של 46 מיליון שקל"

אגוד, הפועלים ולאומי הגישו את בקשת הכינוס "לנוכח העובדה שהחברה בחדלות פירעון ואינה מסוגלת לעמוד במסגרות האשראי"; בבקשה נטען כי מעדני מיקי אינה יכולה לעמוד בתשלום המשכורות הקרוב בסך כ-1.9 מיליון שקל

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, מינה שלושה כונסי נכסים והוציא צו כינוס נכסים זמני למעדני מיקי תעשיות מזון דגים וסלטים - לאחר שנטען שהחברה צברה חובות בסך 46 מיליון שקל. המהלך נעשה לאחר שהבנקים אגוד, הפועלים ולאומי הגישו היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בקשת כינוס נגד החברה הוותיקה, שמעסיקה 230 עובדים.

 

חשש לסלמונלה בחומוס וטחינה של מעדני מיקי ורמי לוי

לא רק חומוס: טחינה אל ארז רוצה לכבוש את ארה"ב

הנסיך הקטן: אריזת הטחינה הוקטנה, מה לגבי המחיר?

 

"לנוכח העובדה שהחברה לדבריה הינה בחדלות פירעון ואיננה מסוגלת לעמוד במסגרות האשראי, כפי שנדרשו בידי חלק מהנושים המובטחים, נוכח המצב הרעוע אליו נקלעה החברה מזה זמן, הרי שהיא תגיע, בתוך ימים ספורים, למצב של החזרת שיקים וקריסה מוחלטת, אשר תביא לדבריה להפסקת יכולתה לתפקד כ'עסק חי', על כל המשתמע מכך לא רק עבור הנושים המובטחים, אלא גם עבור עובדיה, לקוחותיה וספקיה", נטען בבקשה.

מעדני מיקי (צילום: חגית גורן) (צילום: חגית גורן)
מעדני מיקי(צילום: חגית גורן)

 

לפיכך ביקשו שלושת הבנקים למנות לחברה כונסי נכסים. הבנקים ביקשו למנות את עוה"ד אלון קזיוף, ארז חבר ממשרד עמית פולק מטלון ויניב אזרן ממשרד ב.לוינבוק ככונסי נכסים. במסגרת הבקשה טענו הבנקים כי החברה החייבת, חברת מעדני מיקי תעשיות מזון דגים וסלטים, היא חברה ידועה ובעלת מוניטין אשר נוסדה בשנת 1992, כהמשך לעסק משפחתי אשר פעל וצבר מוניטין של כ-80 שנים. החברה עוסקת בתחום ייצור ושיווק של סלטים מוכנים ומוצרי מזון אחרים לרשתות השיווק והצרכניות השונות ברחבי הארץ. החברה מעסיקה כיום כ-230 עובדים, ומחזיקה בשני מפעלים: מפעל לייצור ושיווק סלטים באזור ראשון לציון ומפעל לייצור דגים באזור בית שמש.

  

עוד טענו הבנקים כי "כפי שנמסר ע"י החברה, בשנים האחרונות התקשתה החברה לעמוד בעלייה במחירי חומרי הגלם, בשינויי רגולציה שחייבו השקעות גדולות ובתחרות הענפית הגוברת. בנסיבות אלו, הכנסותיה פחתו, הונה נשחק והיא צברה הפסדים כבדים. גם מאמצי בעלי השליטה לייצב את החברה באמצעות תהליך התייעלות תפעולית וקבלת ייעוץ עסקי, לא הועילו. על פי דו"חותיה הכספיים המבוקרים, בשנת 2017 רשמה החברה הפסד בסך של כ-5.443 מיליון שקל, בשנת 2018 רשמה החברה הפסד בסך של כ-4.929 מיליון שקל, ומגמה זאת של הפסדים נמשכת גם בשנת 2019".

  

עוד טוענים הבנקים, כי לדברי מנהלי החברה, למרבה הצער, מספר גורמים, הן חיצוניים הנוגעים למצב השוק והן פנימיים, הקשו על החברה לקבל ולבצע החלטות משמעותיות, וגרמו לה לסבול מהפסדים הולכים וגוברים במהלך חמש השנים האחרונות. "עסקינן בין היתר בתקרית מזיקה ביותר הקשורה להימצאם של חיידקי ליסטריה בסחורות החברה, אשר גרמה להשבתה ארוכה של הייצור, אובדן מסיבי של חומרי גלם, ועיכוב משמעותי בתשלומים מלקוחות, ועוד".

 

משה קאופטייל  ()
משה קאופטייל, מבעלי מעדני מיקי

לפי הסברי החברה, עד עתה "גולגלו" ההפסדים באמצעי מימון שונים בהם נקטה החברה - אולם דומה, כי כעת היכולת לעשות זאת תמה, והחברה מצויה לדבריה על סף קריסה ואובדן היכולת לשלם חיובים שוטפים, עניין אשר עשוי להביא עד מהרה לאובדן המוניטין והסכמי השיווק בהם אוחזת החברה, המהווים חלק גדול מערכה.

 

הבנקים טוענים כי החברה הודיעה בעצמה כי היא חדלת פרעון "ואין חולק על כך; סך חובותיה לנושים המובטחים, עולה על 26 מיליון שקל; ולמעלה מ-20 מיליון שקל לספקים ולנושים אחרים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: חגית גורן
מעדני מיקי
צילום: חגית גורן
מומלצים