שתף קטע נבחר

רקטות בתגובה על החיסול: אין לימודים והושבתו מקומות העבודה בגוש דן ובדרום

בעקבות חיסולו של בכיר הג'יהאד האיסלאמי נורו מטחי רקטות ואזעקות הופעלו. בהוראת פיקוד העורף אין לימודים והושבתו מקומות העבודה מהדרום עד גוש דן, כולל בתל אביב

בעקבות חיסולו של בכיר הג'יהאד האיסלאמי בהא אבו אל-עטא בעזה שוגרו הבוקר (יום ג') רקטות אל מרכז הארץ ודרומה. בהוראת פיקוד העורף בוטלו הלימודים והושבתו מקומות העבודה מהדרום ועד גוש דן - כולל בתל אביב, חולון, בת ים, ראשון לציון וביישובים נוספים.

 

כיצד לפעול במקום מגוריכם? מפת הנחיות פיקוד העורף לפי יישובים

בתי ספר נסגרו בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
בית ספר סגור בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

פגיעה בבית בשדרות ()
פגיעה הבוקר בבית בשדרותפירוט היישובים בהנחיות פיקוד העורף (לחצו להגדלה)

 

בישראל נערכו לתגובה משמעותית. לפני השעה 6:00 נורה מטח רקטות ראשון ואזעקות הופעלו בעיר אשדוד, במועצה המקומית גדרה ובמושבים בלכיש. בהוראת פיקוד העורף בוטלו הלימודים ביישובי הדרום, כולל בבאר שבע. מצה"ל נמסר כי הוא תגבר את כוחותיו וערוך למגוון רחב של תרחישים התקפיים והגנתיים. יש להישמע להנחיות פיקוד העורף שיעודכנו ככל שיידרש.

 

עיריית תל אביב מסרה כי "עקב המצב הבטחוני, ובהתאם להנחיות פיקוד העורף, לא יתקיימו לימודים במערכת החינוך". כמו כן נערכת העירייה לפתיחת המקלטים ברחבי העיר.

אזעקות ויירוטים לאחר ירי רקטות מעזה לאחר חיסול בכיר הג'יהאד (צילום: רויטרס)
ירי רקטות מעזה(צילום: רויטרס)

נפילת רקטה בגדרה (צילום: שלומי ארמוזה)
רקטה בגדרה(צילום: שלומי ארמוזה)

 

 

אזעקות ויירוטים לאחר ירי רקטות מעזה לאחר חיסול בכיר הג'יהאד (צילום: רויטרס)
יירוטים מעל אשקלון(צילום: רויטרס)

חסיממת כביש 4 לדרום בעקבות ההסלמה וירי הרקטות מעזה: פגיעה בבית בשדרות (צילום: קובי ריכטר, TPS)
כבישים נחסמו בדרום: מחסום משטרתי בכביש 4(צילום: קובי ריכטר, TPS)
מחבלים ממשיכים לשגר הבוקר רקטות לעבר ישראל כאשר אזעקות נשמעות מדי פעם. התושבים שהו זמן רב במרחבים המוגנים. דובר צה"ל תת-אלוף הדי זילברמן אמר הבוקר כי צה"ל נערך לתגובה רקטית משמעותית של הג'יהאד האיסלאמי, כולל על מרכז הארץ.

 

מעיריית אשקלון נמסר כי "בשל פעילות צבאית בעזה שאירעה במהלך הלילה ובעקבות ההשלכות הצפויות, העיר אשקלון עוברת למצב חירום הכולל פתיחת מקלטים ציבוריים ברחבי העיר ופתיחת החמ"ל העירוני. כמו כן, בתיאום עם פיקוד העורף, לא יתקיימו לימודים בעיר אשקלון". גם באשדוד כוננות מלאה: אין לימודים ונפתחו המקלטים. מעיריית באר שבע נמסר כי "על פי הנחיות פיקוד העורף הלימודים היום בעיר באר שבע ,לא יתקיימו".

 

גם באוניברסיטת בן גוריון ובמכללת סמי שמעון אין לימודים. ההיערכות לירי תגובה נמתחת עד לשפלה. ברחובות יתקיימו אמנם לימודים כרגיל אך לא יתקיימו לימודים במבנים יבילים ובבנייה קלה. לכל התלמידים הלומדים בכיתות אלו - יימצא פתרון חלופי במבנה רגיל היום, ולכן עליהם להגיע כרגיל לבתי הספר ובגנים. לא תהיה התכנסות של יותר מאלף בני אדם בשטח פתוח. תחת קורת גג אין כל מגבלה.

אזעקות בתל אביב בעקבות ההסלמה וירי הרקטות מעזה: פגיעה בבית בשדרות (צילום: רן רימון)
תושבים בתל אביב נכנסים למרחב מוגן(צילום: רן רימון)

צה
המבנה שבו חוסל בכיר הג'יהאד האיסלאמי הלילה
 

ממשרד החינוך נמסר כי הם מתנהלים בנוהל חירום. חדרי מצב נפתח בתל אביב ובבאר שבע. באזורים שבהם לא מתקיימים לימודים בוטלו גם כל הטיולים שתוכננו. תלמידי הפנימיות הועברו למרחבים מוגנים. כמו כן נדרך מערך הייעוץ הפסיכולוגי לפעילות.

 

מפיקוד העורף נמסרה ההודעה הבאה:

"לאור הערכת המצב הוחלט בצה"ל על חסימות אזורים וצירים סמוכים לגדר המערכת ברצועת עזה. האזורים והצירים שייחסמו הם כלל צירי הגישה החקלאיים מערבית לכביש 232, וייסגרו גם הצירים הבאים לשני הכיוונים:

כביש מספר 4 - מצומת זיקים ועד צומת נתיב העשרה

כביש מספר 34 - מצומת יד מרדכי ועד כביש הגישה לקיבוץ ארז

כביש מספר 232 - מצומת מפלסים ועד לצומת כפר עזה.

כמו כן, תיאסר כניסה לגבעת "קובי" בשדרות, אנדרטת "החץ השחור", גבעת הפעמונים ע"ש אסף סיבוני ז"ל, גבעת נזמית, וגבעת "הפרש הבודד".

בנוסף, הוחלט על סגירת חוף זיקים למבקרים, ועצירת תנועת הרכבות בין תחנות אשקלון לשדרות.

יודגש כי אין לעצור בשולי הכביש במהלך הנסיעות באזור העוטף מטעמי ביטחון אישי.

  

מרכבת ישראל נמסר כי בהנחיית גורמי הביטחון הופסקה באופן זמני תנועת הרכבות בקטע שבין אשקלון לבאר שבע, ותחנות שדרות, נתיבות ואופקים סגורות לשירות. רכבות בקו הנגב המערבי (רעננה-באר שבע), מתחילות ומסיימות את נסיעתן מצפון בתחנת אשקלון. נוסעים מ/אל באר שבע יעשו שימוש בקו המזרחי, העובר דרך תחנות לוד, להבים רהט וקריית גת.

 

בכתבה שולבו צילומים שהופצו ברשתות החברתיות. אם ידועה לכם זהות בעלי הזכויות, כתבו לנו במייל האדום

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלומי ארמוזה
רקטה בגדרה
צילום: שלומי ארמוזה
מומלצים