שתף קטע נבחר

הניצחון של נירית: פצועת הפיגוע מחבקת בבית החולים

לפני ארבע שנים בדיוק, הסכין שנעץ המחבל נעצרה מילימטרים מחוט השדרה של נירית זמורה. היא והשתקמה - ומאז, בתאריך העברי שבו חל הפיגוע, היא מבקרת בשערי צדק, מודה לצוות ומחלקת מתנות למאושפזים

 

נירית זמורה נפצעה פיגוע צומת הגוש ביקור בית חולים לחלק מתנות ל ילדים מאושפזים (צילום: אלכס קולומויסקי)
זמורה (מימין). "מתוך תחושה של הכרת הטוב"(צילום: אלכס קולומויסקי)

לפני ארבע שנים פונתה נירית זמורה לבית החולים שערי צדק בירושלים, כשסכין נעוצה בחזה. במהלך פיגוע דקירה שאירע בכניסה לסופרמרקט של רשת רמי לוי בצומת הגוש, דקר אותה מחבל פלסטיני. זמורה החלימה והשתקמה, אבל לא שכחה את הצוות הרפואי שהציל את חייה. מאז, היא חוזרת לבי החולים בכל שנה, ביום הפיגוע, כדי לחלק מתנות למאושפזים.


נירית זמורה נפצעה פיגוע צומת הגוש ביקור בית חולים לחלק מתנות ל ילדים מאושפזים (צילום: אלכס קולומויסקי)
נירית זמורה בביקור בשערי צדק(צילום: אלכס קולומויסקי)
 

נירית זמורה נפצעה פיגוע צומת הגוש ביקור בית חולים לחלק מתנות ל ילדים מאושפזים (צילום: אלכס קולומויסקי)
(צילום: אלכס קולומויסקי)

זמורה מסבירה כי הביקורים השנתיים הם דרכה לחגוג את הניצחון האישי שלה. "זה התחיל בשנה הראשונה אחרי הפיגוע, מתוך תחושה של הכרת הטוב וגם מתוך רצון לשתף אנשים שנמצאים במצב דומה למצב שאני הייתי בו, לעודד אותם ומתוך הודיה לצוות הרפואי ולקדוש ברוך הוא", סיפרה אתמול ל-ynet ול"ידיעות אחרונות".

 

בעבר, התפרסמה זמורה בשל מאבקה להחמיר את דינו של המחבל שדקר אותה, חמזה אל–פילאת. על אף שהמחבל הסתער עליה תוך כדי קריאת "אללהו אכבר", בית המשפט הצבאי זיכה אותו מעבירת ניסיון רצח מכיוון שלא ניתן היה להוכיח כי הוא התכוון להמית אותה. זמורה לא ויתרה, ערערה לבית המשפט הצבאי לערעורים, וזה קיבל את הערעור והרשיע אותו בעבירה של ניסיון גרימת מוות בכוונה, המקבילה לניסיון רצח. על המחבל נגזרו ‭ 14‬ שנות מאסר ופיצוי של ‭ 500‬ אלף שקל לזמורה.

 

אתמול חל התאריך העברי של הפיגוע, וזמורה הגיעה עם בעלה וילדיה לחלק מתנות במחלקת ילדים ובמחלקה האורתופדית. לביקור הצטרף מנכ"ל בית החולים, ד"ר עופר מרין, שהיה בזמן הפיגוע ראש מערך הטראומה בשערי צדק כאשר נירית הגיעה לשם לאחר הפיגוע.

 

"זהו אחד הפיגועים הזכורים לי ביותר", סיפר מרין. "הפגיעה של הסכין הייתה צמודה במילימטרים לחוט השדרה והיה לנו חשש גדול שחוט השידרה ייפגע. בעבודה מדהימה של יחידת עמוד השדרה שלנו, בראשות ד"ר ברזילי, הצלחנו להוציא את הסכין ללא נזק לחוט השדרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
נירית זמורה בבית החולים
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים