שתף קטע נבחר

ויקטורי מוותרת על הקנאביס, תתמקד ברכישת סניפי יינות ביתן

החברה דיווחה כי לא תשלים את רכישת 50% ממיזם הקנאביס עליו דיווחה, לאור אי עמידה בתנאים המתלים של ההסכם; גורמים המקורבים לחברה: "החליטו לרדת לגמרי מהשקעות בקנאביס"

חברת קמעונאות המזון ויקטורי דיווחה היום (ב') כי לא תשלים את רכישת 50% ממיזם הקנאביס עליו דיווחה ביוני האחרון, לאור אי התקיימות התנאים המתלים להשלמתו. בחברה ציינו כי טרם הושקעו כספים במיזם.

 

ההיתר ממשרד הבריאות לא התקבל - ויקטורי לא תשקיע בחוות הקנאביס

ויקטורי: עליית מחירים ופתיחת סניפים הובילו לצמיחה בהכנסות

אושר: ויקטורי ופרשמרקט יוכלו לרכוש 12 סניפים מיינות ביתן  

 

יש לציין כי ההסכם אמור היה לפוג בספטמבר, אך החקלאים שאמורים היו לגדל את הקנאביס הרפואי במסגרת שיתוף הפעולה עם הרשת הקמעונאית, לא קיבלו עד אז את האישורים הנדרשים מהיחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (היק"ר). בויקטורי המתינו עד לתאריך הדיווח, אך משטרם התקבל האישור, החליטו בויקטורי לרדת מהעיסקה עם חלוף זמנה.

   (צילום: אבי רוקח ואידו ארז)
מנכ"ל ויקטורי, אייל רביד(צילום: אבי רוקח ואידו ארז)

גורמים המקורבים לחברה אמרו כי אייל רביד, בעל השליטה בויקטורי, "החליט לרדת לגמרי, לעת זו, מהשקעות בתחום הקנאביס, לאור ההתמקדות בהשלמת העסקה הצפויה של חמישה סניפים של יינות ביתן תמורת 63 מיליון שקל".

 

במסגרת העסקה אמור היה רביד לחבור למשפחת קומרז העוסקת בחקלאות במושב כפר אחים שבמרכז הארץ לפעילות קנאביס רפואי בה יחזיק 50%, שתמורתם יעביר ממניות ויקטורי בשווי 20 מיליון שקל, שהם כ-2.5% מהון המניות של החברה. 

 

ויקטורי תיכננה להעניק למיזם הלוואת בעלים בשווי 13 מיליון שקל לטובת גידול חקלאי על שטח חממות של 5.5 דונם וייצור במפעל שתוכנן להיבנות על שטח של כ-14 דונם, עם אפשרות להרחבה נוספת של 19.5 דונם.

 

רביד אמר אז כי "בעלי מניות ויקטורי קיבלו מתנה בדמות החזקה בקנאביס לצד החזקה בוויקטורי. המשפחה שלי היא בעלת המניות העיקרית בחברה, ואם לא היינו חושבים שזה טוב הרי לא היינו עושים את העיסקה. אני רואה את הכיוון שאליו התחום הולך, בהרגשה שלי אנחנו הולכים לעשות טוב לכולם עם ההשקעה הזאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח ואידו ארז
מנכ"ל ויקטורי, אייל רביד
צילום: אבי רוקח ואידו ארז
מומלצים