שתף קטע נבחר

מאפיית אנג'ל מוכרת את פעילות ייצור העוגות והמאפים

מאפיית שפיצר תרכוש את ציוד המפעל בבית שמש, שבו יש למאפיית אנג'ל הסכם שכירות, ותייצר את מוצריה תמורת תמלוגים. בדו"חותיה הכספיים לחצי הראשון של השנה, הציגה אנג'ל הפסד מתמשך בפעילות העוגות

מכירת פעילות העוגות והמאפים של מאפיות אנג'ל למאפיית שפיצר יוצאת לדרך. הצדדים חתמו על הסכם לפיו תרכוש שפיצר את פעילות ייצור העוגות, הציוד הרכוש הקבוע של המפעל בבית שמש בו יש לאנג'ל הסכם שכירות עד 2028 - שכולל תנורים לאפיית עוגות, מערבלי מזון, קווי ייצור ומלאי חומרי גלם, עבור 12.36 מיליון שקל.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

בגלל ההפסדים: מאפיית אנג'ל מחסלת את העוגות

רמי לוי רוצה לבד: מוציא את מאפיית אנג'ל מהסניפים

בלי לוותר על הטעם: מאפיית אנג'ל מקדמת מודעות בריאותית

 

התשלום יועבר בחלקים, כש-2.4 מיליון שקל יועברו עם קבלת אישור רשות התחרות והיתרה ב-120 תשלומים שווים בסך 83 אלף שקל כל אחד.

מאפיית אנג'ל בירושלים ()
מאפיית אנג'ל בירושלים
 

בנוסף, חתמו הצדדים על הסכם לפיו שפיצר תייצר לאנג'ל מוצרים שכיום היא מייצרת בעצמה. בנוסף, אנג'ל תעביר הסכמי ייצור שיש לה לרשתות מזון לידי שפיצר, שתשלם לה תמלוגים על מכירות אלו.

 

פעילות העוגות של אנג'ל מייצרת לה הפסד מתמשך, ובדו"חותיה למחצית הראשונה השנה ציינה החברה כי היא בוחנת דרכי פעולה חלופיות בתחום העוגות.

 

פעילות זו הסבה לאנג'ל הפסד תפעולי של 6.4 מיליון שקל, על מכירות של 15 מיליון שקל. הפסד זה מתווסף להפסד תפעולי של 10.6 מיליון שקל בשנת 2018, אז הסתכמו מכירות התחום ב־34 מיליון שקל, ולהפסד תפעולי של 7.6 מיליון שקל ב־2017. ההכנסות מהעוגות ירדו בשנים האחרונות: ב־2018 הן צנחו ב־20%, וב־2017 צנחו ב־17%.

 

חברת המגדנייה של שפיצר, בבעלותו של יהודה שפיצר, בנו של מייסד החברה, פועלת ממפעל ברמת גן ומייצרת מאפים הנחשבים איכותיים, המשווקים למגוון רחב של חנויות ובתי עסק.

 

החברה, שמכירותיה מוערכות בשוק ב־15 מיליון שקל בשנה, נערכה בשנה החולפת להעתיק את מפעלה לפתח תקווה ואף שכרה שטח, אלא שרכישת אנג'ל תאפשר לה לסגת מהתוכנית ולהעתיק את פעילותה למפעל בבית שמש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים