שתף קטע נבחר

מלחמות היהודים: רב הקהילה מתנגד להקמת בית כנסת - החברים מתפללים בחניון

מאות משפחות מהקהילה האתיופית באור יהודה נאלצו להתפלל בחניון בית הכנסת בשבת האחרונה, עקב סכסוך בין הרב נדב מדהני, רב הקהילה, לעירייה. יאיו הבטמו המתארח באולפן ynet תוקף את החלטת הרב להוציא צו מניעה לבניית בית כנסת חדש לעדה

 

רב הקהילה האתיופית באור יהודה הוציא צו מניעה להקמת בית כנסת חדש לעדה:  המאבק בין רב הקהילה, נדב מדהני, לבין עיריית אור יהודה מחריף, זאת לאחר שהרב הוציא צו מניעה להקמת בית כנסת חדש וגדול עבור בני ובנות הקהילה המתגוררים בעיר.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>  

 

עיריית אור יהודה החליטה להרוס את המבנה הקיים, ולבנות במקומו בית כנסת חדיש ומפואר שאמור לשמש את 1,500 בני הקהילה האתיופית. יאיו הבטמו, חבר מועצת העיר ונציג הקהילה האתיופית שהגיע להתארח באולפן ynet, סובר כי לא טובת הקהילה עומדת לנגד עיני הרב במעשיו, אלא "אינטרסים פוליטיים ואישיים".

 

הדמיית בית הכנסת באור יהודה (עיריית אור יהודה)
הדמיית בית הכנסת החדש באור יהודה(עיריית אור יהודה)

 

"לצערנו זה הסיפור - וזה סיפור עצוב", הוא טוען: "רב הקהילה מתנגד להקמת בית כנסת, ונושא עיניו לעבר ניהול בית הכנסת החדש. בגלל שלא קיבל הבטחה מראש שינהל אותו, נוצרה הסיטואציה העגומה הזו", מוסיף חבר המועצה.

 

הרב לקח את המפתחות, הקהילה התפללה בחניון

הבטמו מותח ביקורת חריפה על פעילותו הנוכחית של הרב מדהני, ולדידו, היא אינה נעשית עבור הקהילה  אלא כנגדה. בתגובה למעשיו יצאו חברי הקהילה הגרים בעיר להפגנה, שבה נשאו שלטים שעליהם כתבו "הרב לא קובע".

 

יאיו הבטמו  ()
"סבל רב נגרם לקהילה"

 

"הם סובלים מאוד מהמצב הנוכחי", מסביר נציג הקהילה. "בשבת האחרונה הרב שלח מאות משפחות להתפלל בחניה בגלל שהוא נעל את בית הכנסת. המפתחות לבית התפילה נמצאים אצלו. כתוצאה מכך, מאות משפחות היו צריכות לבקש סידורי תפילין וספר תורה מבית הכנסת הסמוך", הוא מוסיף.

 

מפגינים נגד פעילות הרב(צילום: יאיו הבטמו)

 

הבטמו טוען כי בית התפילה שפקדו חברי הקהילה עד כה היה קטן, והשימוש בו אמור היה להיות זמני. "התפללנו בתוך קרוואן. זה היה בית התפילה היחיד בעיר, ששימש את כל חברי הקהילה. עיריית אור יהודה, בראשות ליאת שוחט, מקדמת בנייה של בית כנסת חדש". הוא ממשיך ומסביר כי היוזמה להקצאת בית הכנסת הייעודי של העירייה "נעשית לפי חוק. צריך לעבור ועדת הקצאות, ויש תהליך מסודר ופשוט. תהליך ההקצאה קורה בסוף ההקמה". 

 

עד לשעה זו לא התקבלה תגובת הרב מדהני.

 

 

קיראו עוד בערוץ היהדות : 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יאיו הבטמו, חבר מועצת העיר
מומלצים