שתף קטע נבחר

19 שנות מאסר נגזרו על בן הזוג שהרג את תהילה נגר

שלוש שנים אחרי שראאד רושרוש מהיישוב מרר רוצץ את גולגולתה של בת קיבוץ גינוסר, גזר עליו ביהמ"ש המחוזי בנצרת 19 שנות מאסר. קרוביה של נגר התעמתו עם משפחת הנאשם, שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בהריגה. אחות המנוחה התייפחה: "נשים נרצחות ואין מי שיגן עליהן"

 

בית המשפט המחוזי בנצרת גזר היום (ה') 19 שנות מאסר על ראאד רושרוש מהיישוב מרר שהודה והורשע בהסדר טיעון בהריגת תהילה נגר, בת קיבוץ גינוסר. בית המשפט קבע עוד כי רושרוש יפצה את משפחת המנוחה ב-258 אלף שקל, והשית עליו גם 24 חודשי מאסר על תנאי. ynet העביר שידור ישיר מבית המשפט.

 

לפני תחילת הדיון התעמתו קרוביה של נגר עם בני משפחתו של הנאשם. מיד לאחר הקראת גזר הדין החל רושרוש לצעוק על משפחת המנוחה, ובעקבות כך הוא הוצא מהאולם. קרוביה של נגר טענו כי רושרוש איים עליהם ואמר: "יבוא היום שלכם". במקביל, בני משפחתו קיללו את קרוביה של נגר.

תהילה נגר ז"ל ()
תהילה נגר ז"ל

נטלי אחיטוב, אחותה של המנוחה, אמרה לאחר גזר הדין כי "אני חשה מפוחדת, לא יכול להיות שלא נרגיש מוגנים. מה פתאום הוא מאיים עלינו? באיזו זכות הוא מרשה לעצמו לפנות אליי? זה מזעזע, הלב שלי קרוע".

 

האחות התייפחה ואמרה עוד: "הפחד הכי גדול שלי שהוא יסתובב חופשי. השופטים לא נתנו את הדין ואת התקווה שיהיה צדק. נשים נרצחות ואין מי שיגן על הנשים. אין דין, אין חוק, אין דיין. אני אעשה הכול כדי שדם אחותי לא יהיה הפקר".

 

האם זהבה אמרה בבכי: "כל יום נרצחת פה בחורה אחרת, הענישה צריכה להיות קשה ומרתיעה ולא לתת להם להיות חופשיים. הם צריכים לדעת שייתנו את הדין ויהיו בבית סוהר כל החיים. הוא רצח את הבת שלי בדם קר. אבא שלו מגן עליו, שלושה עורכי דין הוא נתן לו. מי שרוצח צריך להיות בבית סוהר. אנחנו מרגישים מאוימים, מה פתאום שהוא יאיים עלינו?!".

 אמה ואחותה של תהילה נגר ז
האם זהבה והאחות נטלי אחרי הקראת גזר הדין(צילום: גיל נחושתן )

 

עו"ד אפרים דמרי, בא כוחה של משפחת המנוחה, אמר: "לא משנה מה תהיה החלטת בית המשפט, מבחינת המשפחה ומבחינת עם ישראל מדובר ברוצח מתועב שרצח בדם קר, שרוצץ את הגולגולת של תהילה. ציפינו מבית המשפט שייתן את העונש המקסימלי ושייתן את העונש במצטבר. בכתב האישום מופיעים סעיפים נוספים חוץ מהריגה וציפינו שבית המשפט ייתן עונשים גם על תקיפה בנסיבות מחמירות, הדחה במשפט ושיבוש מהלכי חקירה. ציפינו להרבה מעבר ל-19 שנה".

 

עו"ד דמרי הוסיף כי "הוא ייזכר לדיראון עולם ולדורי דורות כרוצח של תהילה נגר ז"ל. אנחנו נלמד את גזר הדין, נתהה על קנקנו ואחרי שנשב עם המשפחה נשקול את הצעדים שלנו. האימא שלידי הפכה לשבר כלי, האחות היא שבר כלי, כל המשפחה מרוסקת. אני מבקש לחזק את המשפחה, אני לא יכול לומר שהנשמה והרוח של הנרצחת נחות כרגע. לפחות תהיה איזו מנוחה למשפחה שתסיים את הסיוט הזה של בתי המשפט".

 

ראיד בן רושרוש (צילום: גיל נחושתן )
ראאד רושרוש בבית המשפט(צילום: גיל נחושתן )

גופתה של נגר נמצאה ב-20 בדצמבר 2016 סמוך לכביש סובב כנרת, ליד המושבה מגדל. רושרוש, שהיה בן זוגה של נגר במשך כשנתיים, נעצר תוך זמן קצר. לאחר כמה שבועות של חקירה הגישה נגדו הפרקליטות כתב אישום בגין רצח.

 

לפי כתב האישום המקורי, "רושרוש החל לתקוף את המנוחה, בעוד שהיא מנסה להתגונן מפניו. לאחר מכן, דחף הנאשם את המנוחה לשיחים שבצדו המזרחי של החניון שם חנק אותה בגרונה והוסיף לחבוט בה בחוזקה בפניה וגרם לה לדימום רב - עד שאיבדה את הכרתה. או אז, גרר הנאשם את המנוחה לצדו הצפוני של החניון ושם הטיח בראשה אבן שפה במשקל של כ-30 ק"ג, רוצץ את גולגולתה וגרם למותה. לאחר הרצח, עזב הנאשם את החניון ושב לביתו באמצעות הג'יפ".זהבה אמה של תהילה נגר ז
זהבה, אמה של תהילה נגר, בבית המשפט(צילום: גיל נחושתן)

רושרוש כפר בכתב האישום. סנגוריו, עורכי הדין שמואל ברזני ותמי אולמן, הצליחו בתום משא ומתן ממושך עם נציגי הפרקליטות בצפון לשנות את סעיף האישום להריגה לאחר שהתגלו מחדלים בחקירה. במהלך הדיונים התברר כי האבן שהטיח הנאשם בראשה של המנוחה נאסף מהזירה רק יום אחרי מציאת הגופה.  

 

משפחת המנוחה עתרה לבג"ץ נגד הסדר הטיעון שנחתם בעניינו של הנאשם, ובעקבות כך הורה בית המשפט העליון במאי השנה לבית המשפט המחוזי בנצרת לעכב את מתן גזר הדין של רושרוש.

 

הסנגורים בתיק הרצח של תהילה נגר (צילום: גיל נחושתן)
הסנגורים: עורכי הדין שאדי סרוג'י, תמי אולמן ושמואל ברזני(צילום: גיל נחושתן)

עם זאת, חודש לאחר מכן דחה בג"ץ את העתירה. ראש הרכב השופטים, השופט אלכס שטיין, ציין אז בפסק הדין: "החלטת הפרקליטות בדבר הסדר הטיעון עם הנאשם נהנית מחזקת תקינות שבה לא הוטל כל ספק. משכך, אין כל סיבה שנתערב בהחלטה זו ובהסדר הטיעון.

 

"הנאשם כבר הודה במעשה הריגה על סמך הסדר הטיעון, ובית המשפט הרשיעו בעבירה זו ובעבירות נוספות על סמך הודאתו. כל שנשאר לבית המשפט לעשות הוא לגזור את דינו של הנאשם. לנוכח שינוי לרעה במצבו של הנאשם, ספק גדול בעיניי אם בכלל ניתן לבטל את הסדר הטיעון שנעשה עמו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים