שתף קטע נבחר

בלחימה מגהצים פחות: ההוצאות בת"א צנחו בשליש בסבב האחרון

מנתוני חברת שב"א עולה כי במהלך מבצע "חגורה שחורה" נרשמה ירידה דרמטית של 36% בפעילות העסקית בכרטיסי אשראי ברחבי הארץ - בהשוואה לימי עסקים שבשגרה. בשדרות הפעילות העסקית ירדה ביותר מ-50%

 

 

באופן לא מפתיע, פעילות מלחמתית לא עושה טוב לכלכלה: מנתונים של חברת שב"א (שירותי בנק אוטומאטיים) עולה כי בימי מבצע "חגורה שחורה" שהתנהל לפני כשבועיים, נרשמה ירידה משמעותית מאוד של כ-36% בפעילות העסקית של הציבור הישראלי בכרטיסי אשראי בהשוואה לימי העסקים שבשגרה.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו 

 

בצל ההסלמה: דיזנגוף סנטר נסגר, הבנקים במתכונת חירום

מפעלים רבים בדרום נשארו סגורים: "נזקים של מיליונים"

השקל נופל מול הדולר והאירו בעקבות ההסלמה הביטחונית

 

בשב"א בחנו את התשלומים ב-12-13 בנובמבר 2019, כאשר ירי הטילים המאסיבי בוצע בעיקר לעבר דרום הארץ, אך נורו מספר טילים גם לעבר ערי המרכז. לפי הנתונים, במערכת התשלומים הלאומית של שב"א נרשמו עסקאות בערים המרכזיות בארץ בסכום כולל של 491.8 מיליון שקל, כאשר ההוצאה הממוצעת במהלך 2019 בכרטיסי אשראי בימים שלישי ורביעי עומדת על 732.5 מיליון שקל - כלומר, מדובר בירידה חדה של 35.6% בהוצאות בכרטיסי אשראי לעומת ימי שגרה.

יירוטים מעל אשקלון (צילום: רויטרס)
יירוטים מעל אשקלון(צילום: רויטרס)
 

כמובן שהפגיעה העיקרית בפעילות העסקית באשראי הייתה בערים המרכזיות בדרום הארץ (אשדוד, אשקלון, באר שבע, קריית גת, נתיבות ושדרות), כאשר בימי המבצע נרשמה ירידה של 41.1% בהוצאות בכרטיסי האשראי לעומת ימי עסקים רגילים במהלך שנת 2019. בימי שלישי ורביעי כתיקונם נרשמות בערים אלו עסקאות בסכום ממוצע של 97.8 מיליון שקל, ובימי המבצע נרשמו עסקאות בסכומים נמוכים באופן קיצוני של 57.6 מיליון שקל בלבד. העיר שדרות הייתה הניזוקה העיקרית, והפעילות בכרטיסי האשראי בגבולותיה פחתה ב-54.7% - סכום של 1.5 מיליון שקל לעומת ממוצע של 3.3 מיליון שקל במהלך השנה.

 

גם העיר תל אביב, שבה נרשמת הפעילות העסקית הגדולה בישראל בימים כתיקונם - נפגעה. בעוד שבימי שלישי ורביעי שבשגרה נרשמות בתל אביב עסקאות בסכום ממוצע של 470.4 מיליון שקל, במהלך ההסלמה סכום העסקאות עמד על 309.1 מיליון שקל - ירידה של 34.3% בסכום ההוצאות בכרטיסי אשראי.

 

כזכור, באחד הימים שותקה הפעילות בעיר כמעט לחלוטין, לאחר שמאות אלפי עובדים בגוש דן נותרו בבתיהם ולא התייצבו במקום עבודתם. ביום שלישי שבו נורו ויורטו טילים מעל תל אביב נרשמה ירידה של 42% בסכום ההוצאות בכרטיסי אשראי בעיר - 140.8 מיליון שקל לעומת ממוצע של 242.6 מיליון שקל במהלך השנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים