שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בנק ישראל: הציבור מרוצה מהשירות בבנקים הקטנים, מפועלים ולאומי - פחות

  לפי הסקר השנתי שמפרסם הבנק המרכזי זו השנה השנייה, הבנקים מסד ויהב מובילים את מדד שביעות הרצון של הלקוחות; הבנקים הגדולים נמצאים בתחתית הדירוג, בעיקר בגלל סגירת סניפים וקיצוץ במספר המשרות. עוד עולה מהסקר: 36% מהלקוחות משתמשים באפליקציות התשלומים - ושביעות הרצון שלהם מהן גבוהה מאוד

  הסקר השנתי הבוחן את שביעות הרצון של הלקוחות מהבנקים, שמפרסם בנק ישראל, מתפרסם היום (ב') זו השנה השנייה. לפי ממצאי הסקר, לאומי ופועלים, שני הבנקים הגדולים, נמצאים דווקא בתחתית הדירוג - בעיקר בשל סגירת סניפים וקיצוץ במספר המשרות.

   

  בנק ישראל: אלו הבנקים הכי פחות מומלצים על ידי לקוחותיהם

  המפקחת על הבנקים: יש לנו אפס סובלנות לדחיפת אשראי

  בנק חדש? אל תצפו למלחמה כמו בסלולר

   

  בדומה לשנה שעברה מובילים הבנקים הקטנים את מדד שביעות הרצון: במקומות הראשון והשני נמצאים בנק מסד ובנק יהב, ובמקום השלישי בנק מזרחי - שממנף את השירות האישי והפריסה הסניפית, מול ההתייעלות האגרסיבית בבנקים הגדולים.

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  לפני כשנה ביצע הפיקוח על הבנקים, לראשונה, סקר שמטרתו לשקף את תפיסת הלקוחות בנוגע לאיכות השירותים המתקבלים מהבנק בו הם מנהלים את חשבונם בהשוואה לבנקים אחרים. המטרה היא ליצור תמריץ לבנקים לשפר את השירות למשקי הבית, ולהגביר את התחרות ביניהם בתחום.

   

  תזכורת מהשנה שעברה: עד כמה אתם מרוצים מהבנק שלכם?    (צילום: אלי סגל)

  תזכורת מהשנה שעברה: עד כמה אתם מרוצים מהבנק שלכם?    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מהסקר השנתי השני עולה, כי חל שיפור בשביעות הרצון של הלקוחות משירותי הבנקאות ככלל, בדגש על שיפור בשביעות הרצון מהשירות שניתן במוקדים הטלפוניים.

   

  קיימת שביעות רצון בינונית מהשירות בסניפים, ושביעות רצון גבוהה מאוד מהשירותים הניתנים בדיגיטל (אתר האינטרנט והאפליקציה).

   

  לעומת זאת, חלה ירידה בשביעות הרצון של הלקוחות בנוגע לזמן ההמתנה בסניף, זאת על רקע קיצוץ במספר העובדים ועידוד הלקוחות שלא להגיע לסניפים ולבצע את מרבית הפעולות בפלטפורמות הדיגיטל.

   

  עוד עולה מממצאי הסקר, כי 36% מהלקוחות בישראל משתמשים באפליקציות התשלומים של הבנקים - ביט, פיי ופיי בוקס - והם מציינים ששביעות הרצון שלהם מהאפליקציות גבוהה מאוד.

  השוואת אפליקציות תשלום ()
  שביעות הרצון מאפליקציות התשלומים גבוהה מאוד
   

  המגמות העיקריות המסתמנות בהשוואה לממצאי הסקר שבוצע בשנת 2018, הן עלייה של 4.5% בנכונות של הלקוחות להמליץ על הבנק בו מתנהל חשבונם; עלייה של 4.2% בשביעות הרצון של הלקוחות מהשירות הניתן במוקד הטלפוני; וירידה של 3.7% בשביעות הרצון מהשימוש במכשירים האוטומטיים.

   

  חלה קפיצת מדרגה בפעילות הבנקאית של לקוחות מרחוק: מההשוואה בין ערוצי התקשורת העיקריים של הלקוחות עם הבנק, ניכרת עלייה של 10% בשימוש באמצעים הישירים (אתר אינטרנט, אפליקציה וטלפון) כערוץ ההתקשרות העיקרי מול הבנק, ומנגד ירידה של 10% בשיעור ההגעה לסניף.

   

  בנוסף חלה ירידה של 3% בתפיסת הלקוחות את הבנק כהוגן, אך עדיין מרבית הלקוחות תופסים את הבנקים ככאלה, במידה זו או אחרת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים