שתף קטע נבחר

בקשה לביהמ"ש: הורה להבימה לשלם את הוצאות הפקת "מאמא מיה"

מוזיקאים שנשכרו למחזמר שעלה לאחרונה הגישו את הבקשה בטענה שלא קיבלו שכר. בקשתם היא שביהמ"ש יורה לנאמנים לגבות, לייחד ולהבטיח את הכנסות "מאמא מיה" בקרן ייעודית

 

 

ממשיכים לנהל את החובות של הבימה: יום לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב אישר את ההסכם בין המדינה לנאמני הבימה בדבר קבלת כספי תמיכה מהמדינה לצורך הפעלת התיאטרון הלאומי, הוגשה היום (ב') בקשה בענייני הכנסות המחזמר המצליח "מאמא מיה".

 

בשורות טובות בהבימה: העובדים יקבלו משכורות

ביהמ"ש: מונו שני נאמנים זמניים לתיאטרון הבימה

החובות של תיאטרון הבימה: 72 מיליון שקל

 

מוזיקאים מקצועיים אשר התקשרו עם התיאטרון לצורך הפקתו של המחזמר לפני שהתיאטרון נכנס להקפאת הליכים, פנו היום (ב') לבית המשפט. זאת, במטרה שבית המשפט יורה לנאמנים - עו"ד דורית לוי טילר ורו"ח חן ברדיצ'ב - לגבות, לייחד ולהבטיח בקרן ייעודית את הכנסות "מאמא מיה" שעלה לבמות הבימה בימים אלו.

מחזמר מאמא מיה ()
מחזמר מאמא מיה
הבקשה הוגשה על ידי שישה מוזיקאים מקצועיים הטוענים באמצעות עו"ד דן רונן כי הבקשה נועדה להבטיח ולשלם את הוצאות ההפקה של המחזמר, לרבות תשלום שכרם של המבקשים עבור החודשים אוקטובר ונובמבר וכן הבטחת השכר העתידי.

 

במסגרת הבקשה נטען כי "בדיעבד התברר למבקשים כי בעת שנוהל עמם המו"מ שבסיומו נחתמו ההסכמים היה התיאטרון במצב של חדלות פירעון ואף בקשת פירוק היתה תלויה ועומדת בפני בית משפט מבלי שנאמר להם על כך דבר... יודגש כי המבקשים אינם נמנים עם עובדיו הקבועים של הבימה וההתקשרות עמם נעשתה על בסיס ייעודי - אך ורק לצורך הפקת המחזמר והפעלתו".

תיאטרון הבימה (צילום: shutterstock)
תיאטרון הבימה(צילום: shutterstock)
 

עוד נטען כי "האבסורד הוא שמדובר בהפקה רווחית במיוחד. המחזמר מוצג באולם רובינא שבו 916 מושבים כאשר האולמות מלאים עד אפס מקום, ומחירו של כרטיס רגיל עומד על 299 שקל - מה שמניב פדיון מזומן בסך כ-273 אלף שקל להצגה ולהכנסה חודשית העולה על סך של כארבעה מיליון שקל עבור 15 הצגות לחודש בממוצע".

 

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, מינה בשבוע שעבר שני נאמנים לתיאטרון לצורך ניהולו. אתמול התקיים דיון בבית המשפט במסגרתו אישר בית המשפט את ההסדר שהושג בין נאמני התיאטרון למדינה, לפיו המדינה תעביר כפעימה ראשונה סך של שני מיליון שקל לצורך הפעלת התיאטרון בתקופת הקפאת ההליכים. חובות התיאטרון נאמדים על פי המדינה בסך של כ-72 מיליון שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
מאמא מיה ממה מיה חזרה
צילום: עידו ארז
מומלצים