שתף קטע נבחר

חפץ יוסר מתביעת מני נפתלי; שרה נתניהו: "חסכתי למדינה טרלול"

במשך יותר משלוש שעות העידה אשת רה"מ בתביעת הדיבה של אב הבית לשעבר מני נפתלי. בתום עדותה הסכימו עורכי דינו של נפתלי להסיר את ניר חפץ מהתביעה. נתניהו על הרשעתה בתיק המעונות: "במשפט הייתי מנצחת. החלטתי לחסוך למדינה שלוש שנים של סבל"

 

 

במשך יותר משלוש שעות העידה היום (ב') רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו בתיק תביעת הדיבה של מני נפתלי בבית המשפט השלום בהרצליה. לאורך כל העדות היא האשימה את נפתלי באחריות להוצאות מעון ראש הממשלה בתקופת היותו אב הבית במעון בלפור. נתניהו זומנה להעיד לבקשת ניר חפץ, מנהל קמפיין הליכוד בבחירות 2015 וכיום עד מדינה. לאחר העדות הסכימו עורכי דינו של נפתלי להסיר את חפץ מהתביעה.

 

במהלך עדותה נשאלה נתניהו על הרשעתה בתיק המעונות. "הורשעת בבית משפט על בסיס הודאה?", שאל עו"ד גונן בן יצחק, סנגורו של נפתלי. נתניהו השיבה: "לא רוצה לשמוע מה סוכם? השופט שם ידע שלא הודיתי. ניצול טעות הזולת שלא במכוון. היה אמור להיות משפט שלוש שנים, כל התקשורת עליי. היה לי כבוד גדול להיות בבית משפט".

שרה נתניהו (צילום: מוטי קמחי )
"חסכתי שלוש שנים של סבל והוצאות וטרלול". נתניהו מגיעה לבית המשפט(צילום: מוטי קמחי )

נתניהו הוסיפה בעדותה כי "השופט אמר לי 'לא שווה את הזמן להקדיש לזה'. אז אמרו לי תגידי 'טעות הזולת'. אז אמרתי וזהו במסגרת גישור. בעולם שלי, הפסיכולוגיה, כשיש תהליכי גישור, אז אבא או אמא מוותרים. הבנתי מהשופטים שכל צד צריך לבוא, אז לכבוד בית המשפט הסכמתי.

 

"הסבירו לי שזה שום דבר", אמרה נתניהו. "הסכמתי לרשום רק מתוך הליך גישור. אם הייתי הולכת למשפט הייתי מנצחת. החלטתי לחסוך שלוש שנים של סבל והוצאות וטרלול המדינה. כיבדתי את השופט שביקש ללכת לגישור, הייתי צריכה להגיד משפט קטן שאין בו כלום אז אמרתי אוקיי".

 

הסנגור בן יצחק הטיח בנתניהו טענה ולפיה אנשי המעון נשלחו לקנות שמפניה, אייריש קרים ומים מינרליים סן בנדטו מחשבון תקציב המעון. "לא שלחתי", השיבה נתניהו. "גם היום אני לא שולחת. אני מוחה על עניין השמפניה. כשנכנסתי לבית המעון, כשאולמרט יצא משם נשארו בקבוקי יין צרפתי וקוניאק. כשהוא אירח את אהוד ברק - ברק שתה רק ויסקי, אכל סטייק וגלידה ירוקה".

מני נפתלי (צילום: מוטי קמחי )
נפתלי. "למה אב הבית אשם בהחלפת שתילים בגינה?"(צילום: מוטי קמחי )

השופט גלעד הס שאל "מי מחליט איזה יין לקנות?" ונתניהו השיבה: "אנחנו קונים רק יין ישראלי. מרמת הגולן למשל. באתי למעון פעמיים אחרי ראשי ממשלה קודמים. ראש הממשלה שותה פחות מקודמיו".

 

הסנגור שאל אותה: "זה נכון שבעשר השנים האחרונות יחסי החוץ עברו שדרוג רציני?". נתניהו השיבה לו: "או. נכון, סוף סוף משהו טוב". עורך הדין אילן סופר העיר: "זה לא יהיה בתקשורת" ושרה הוסיפה: "נכון".

 

נתניהו נשאלה גם האם יש עמדות שמירה ממוזגות לשומרים במעון. "יש עמדות שמירה. לא נכנסתי אליהן. מי שכן נכנסה הייתה קאיה. כלבה גזעית. היא קשרה קשרים מיוחדים גם עם המאבטחים", השיבה נתניהו. היא סיפרה שטיפלה בה כשהייתה חולה, "גם פיזיותרפיה ובתי חולים". השופט התעניין האם למשפחה יש כלב חדש והיא השיבה שלא.

ניר חפץ (צילום: מוטי קמחי )
יוסר מהתביעה. חפץ(צילום: מוטי קמחי )

במהלך החקירה נשאלה נתניהו גם על הטיפול באביה המנוח במעון. השופט לא הותיר את מרבית השאלות בעניין. כשעורך דינו של נפתלי ניסה לשאול על קניית נרות נשמה לאביה, השופט כעס ולא התיר את השאלה. "אבי לא העלה את הוצאות המעון", אמרה נתניהו. "הוא אמר לי 'אני לא רוצה אפילו מים מהוצאות המעון'. אבא שילם על כל דבר".

 

בשלב מסוים נשאלה האם נפתלי הכשיר את המטבח במעון עבור בנה שומר הכשרות. "זה לא מכון. בני ילד נהדר. היה חתן חידון התנ"ך בגיל 15, הילד גאון", אמרה נתניהו בהתייחסה לבנה אבנר. השופט הס אמר: "יש קונצנזוס במדינה שכולם אוהבים אותו".

 

על הגינה במעון אמרה נתניהו כי "רוב הזמן הפרחים במעון נבולים. לא מטפלים". סנגורו של נפתלי שאל: "למה אב הבית אשם בהחלפת שתילים בגינה?". נתניהו השיבה כי "אולי לא השקה כמו שצריך, לא יודעת. גם היום די מוזנח מלבד פינות יפות שיש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שרה נתניהו בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים