שתף קטע נבחר

"אהיה שליח כמותכם": מוישי הולצברג שר להוריו שנרצחו בפיגוע

כשהמצלמה מלווה אותו, הגיע מוישי הולצברג - ניצול הטבח במומבאי לפני 11 שנים - כדי להניח הזמנה על מצבת הוריו בבית העלמין. "אני בטוח שתהיו איתי באירוע בר המצווה, תשמחו איתי ותמשיכו ללוות אותי", אמר - ושר שיר שחיברה סבתו שמגדלת אותו. צפו בקליפ המרגש

 

 

אבא ואמא אני מבטיח לכם / בעזרת השם אמשיך דרככם / אהיה שליח כמותכם: יומיים לאחר חגיגת בר המצווה של הנער מוישי הולצברג, ניצול הטבח בבית חב"ד במומבאי בשנת 2008, מפרסמת משפחתו קליפ שהוקרן באירוע, ובמרכזו שיר שנכתב לזכר הוריו, הרב גבי והרבנית רבקי הולצברג, שליחי חב"ד שנרצחו בפיגוע – בביצוע בנם, חתן השמחה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>     

 

 

בסרטון נראה מוישי פוסע בין הקברים בבית העלמין הר הזיתים בירושלים, לשם הגיע כדי להזמין את הוריו באופן אישי לחגיגת בר המצווה שלו. "אבא ואמא היקרים, אני מתרגש להזמין אתכם באופן אישי לבר מצווה שלי", הוא אומר על רקע הקברים. "אני בטוח שתהיו איתי באירוע בר המצווה, תשמחו איתי ותמשיכו ללוות אותי. אוהב אתכם בכל ליבי".

 

קיראו עוד בערוץ היהדות

 

מוישי מניח את ההזמנה על מצבתם ואז שר את המילים שכתבה לזיכרם סבתו, אמה של רבקי - יהודית רוזנברג, האישה שגידלה אותו מאז האסון, בלחן של אחד הניגונים העתיקים המזוהים עם חסידות חב"ד. עין לא נותרה יבשה כאשר הקליפ המרגש הוקרן באירוע.

 

  (יוסף גרינוולד ומלכה-לאה גודמן)
מוישי מביט בתמונה שהפכה לסמל הפיגוע: סנדרה נמלטת איתו על הידיים(יוסף גרינוולד ומלכה-לאה גודמן)

 

להרגיש כמו "ילד רגיל"

מאות בני משפחה וחברים השתתפו בתחילת השבוע בשמחתו של הילד שניצל ממתקפת הטרור שזעזעה את העולם היהודי - ובהם גם שגריר הודו בישראל והאישה שהצילה את חייו - המטפלת סנדרה (שכיום מתגוררת בירושלים ועובדת במעון לילדי החינוך המיוחד), שתמונתה מחזיקה את הפעוט המתייפח בשעה שהם נמלטים מזירת הטבח במומבאי, הפכה לסמל הפיגוע.

 

  (יוסף גרינוולד ומלכה-לאה גודמן)
רוצה להיות שליח כמו הוריו(יוסף גרינוולד ומלכה-לאה גודמן)

 

ההורים, הרב גבי והרבנית רבקי הולצברג ז"ל, שניהלו את בית חב"ד בעיר הגדולה בהודו, נכחו בשמחת בנם בעיקר בנאומים ובתמונות שהוקרנו על המסכים באולם האירועים בכפר חב"ד, וכמובן בלבבות המשתתפים. אך מי שליוו פיזית את מוישי עם הצטרפותו לעולם המבוגרים היו הסבים והסבתות שגידלו ומגדלים אותו מאז הרצח.

 

חתן בר המצווה נשא דרשה ארוכה, לא פחות משמונה עמודים - כולה בעל-פה, וסבו העניק לו במתנה שטר של דולר אחד שחילק בעבר הרבי מלובביץ', והפך עם השנים לקמע יקר בחב"ד. גם ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה, וכן ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי, תרמו את חלקם באיגרות ברכה ששיגרו לאירוע בכפר חב"ד.

 

  (יוסף גרינוולד ומלכה-לאה גודמן)
היגע להזמין את הוריו לבר המצווה שלו(יוסף גרינוולד ומלכה-לאה גודמן)

 

המארגנים הקפידו שהשמחה תישאר פרטית, באווירה משפחתית אינטימית, ולא תהפוך לציבורית, ולכן לא אפשרו כניסה של זרים לאולם – וגם לא של כלי התקשורת. המטרה: לעטוף את החתן בחום ואהבה כדי שירגיש ילד רגיל, כמו כולם – כוכב הערב, אבל בסך הכל נער בר מצווה, רק בן 13.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוסף גרינוולד ומלכה-לאה גודמן
עין לא נותרה יבשה
יוסף גרינוולד ומלכה-לאה גודמן
מומלצים