שתף קטע נבחר

הילד ששרד את התופת: מוישי הולצברג חגג בר מצווה

"לכאן הובאו ארונותיהם של גבי ורבקי - וכאן אנחנו מתכנסים כדי לחגוג כבר את בר המצווה של מוישי והפיכתו לבוגר": ההורים שנרצחו בטבח בבית חב"ד מומבאי, נכחו בעיקר בנאומים ובתמונות שהוקרנו על המסכים - אך מי שליוו אותו פיזית היו הסבים והסבתות שמגדלים אותו מאז, והמטפלת סנדרה, שתמונתה הפכה לסמל הפיגוע

 

11 שנים בדיוק אחרי שאיבד את הוריו בפיגוע הרצחני בבית חב"ד במומבאי, הילד מוישי הולצברג - עכשיו כבר נער - חוגג בר מצווה. מאות בני משפחה וחברים השתתפו היום (א') בשמחתו של הילד שניצל ממתקפת הטרור שזעזעה את העולם היהודי - בהם גם שגריר הודו בישראל.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>  

 

 

חתן בר המצווה נשא דרשה ארוכה, לא פחות משמונה עמודים - כולה בעל-פה, וסבו העניק לו במתנה שטר של דולר אחד שחילק בעבר הרבי מלובביץ', והפך עם השנים לקמע יקר בחב"ד. גם ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה, וכן ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי, תרמו את חלקם באיגרות ברכה ששיגרו לאירוע בכפר חב"ד.

 

  ()
דרשה של שמונה עמודים

 

קיראו עוד בערוץ היהדות : 

 

ההורים, הרב גבי והרבנית רבקי הולצברג ז"ל, שניהלו את בית חב"ד בעיר הגדולה בהודו, נכחו בשמחת בנם בעיקר בנאומים ובתמונות שהוקרנו על המסכים באולם האירועים בכפר חב"ד, וכמובן בלבבות המשתתפים. אך מי שליוו פיזית את מוישי עם הצטרפותו לעולם המבוגרים היו הסבים והסבתות שגידלו ומגדלים אותו מאז הרצח - וכמובן המטפלת סנדרה (שכיום מתגוררת בירושלים ועובדת במעון לילדי החינוך המיוחד), שתמונתה מחזיקה את הפעוט המתייפח בשעה שהם נמלטים מזירת הטבח במומבאי, הפכה לסמל הפיגוע.

 

מוישי הולצברג  (צילום:חיים טוויטו)
מוישי הולצברג (צילום:חיים טוויטו)

 

השמחה נשארה פרטית

האירוע המרגש, שיצא לפועל בזכות מר אייזיק לידר, עורר סקרנות והתרגשות רבה במגזר - ולא בגלל כוכבי הזמר החסידי אברהם פריד, מוטי שטיינמץ וישי ריבו שהופיעו לכבודו של מוישי (והוא עצמו, שנתן את קולו בקליפ שהופק לכבוד הערב)

 

  (צילום: חיים טוויטו)
עם סבו:"אי אפשר להרוג אור ואמונה"(צילום: חיים טוויטו)

 

המארגנים הקפידו שהשמחה תישאר פרטית, באווירה משפחתית אינטימית, ולא תהפוך לציבורית, ולכן לא אפשרו כניסה של זרים לאולם – וגם לא של כלי התקשורת. המטרה: לעטוף את החתן בחום ואהבה כדי שירגיש ילד רגיל, כמו כולם – כוכב הערב, אבל בסך הכל נער בר מצווה, רק בן 13.

 

בברכה מצולמת אמר ראש הממשלה כי "מתוך הטרגדיה הזאת יש חיים, יש תקומה ויש מצוות. אתה בא עכשיו עם האהבה של כל עם ישראל, כל אזרחי ישראל ורבים רבים מחוץ לישראל". הוא איחל לו "שתהיה בן נאמן לעמך, לארצך ולמשפחתך, ושתמשיך בחיים טובים ומאושרים".

 

ראש ממשלת הודו: הטרוריסטים נכשלו

ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, בירך את מוישי ואיחל לו "שהמשאלה שלך לחזור להודו ולנהל את בית חב"ד תתגשם יום אחד". באיגרת לכבוד בר המצווה שהוקראה באירוע על ידי שגריר הודו בישראל, סאנג'יב סינגלה, כתב מודי: "הסיפור שלך נותן מקור השראה לכולם. זהו סיפור אודות נס ותקווה, התגברות על טרגדיה ואובדן גדול".

 

  ()
עם סבו וסבתו

 

מודי, שפתח את האיגרת במילים "שלום ונמסטה", הוסיף: "מבצעי פיגוע הטרור הפחדני ב-26 לנובמבר 2008 במומבאי נכשלו באופן מובהק. הם לא יצליחו להכניע או לדכא את רוחנו ורצוננו לצעוד קדימה. כיום, הודו וישראל ניצבות יחד ונחושות עוד יותר להילחם נגד מעשי שנאה וטרור".

 

הוא בירך את מוישי: "בעודך פוסע במעבר בין ילדות לבגרות וחוצה נקודת ציון משמעותית זו בחייך, האומץ של סנדרה והתפילות של תושבי הודו ימשיכו ללוות אותך במשך חייך ולברך אותך לחיים ארוכים, בריאים ומוצלחים".

 

  (צילום: חיים טוויטו)
לתת לו הרגשה של ילד בר מצווה "רגיל"(צילום: חיים טוויטו)

 

במשפחת החתן תיארו תחושה של "סגירת מעגל מרגשת", והסבירו: "לכאן, כפר חב"ד, הובאו ארונותיהם של גבי ורבקי הי"ד - ומכאן יצא מסע ההלוויה להר הזיתים. כעבור שנה בדיוק, שוב התכנסו כאן כדי לחגוג את יום הולדת 3 של מוישי וטקס גזיזת השערות שלו (חלאקה). כעת, כעבור עוד 10 שנים, אנחנו מתכנסים פה כדי לחגוג כבר את בר המצווה של מוישי והפיכתו לבוגר. רק לפני שבוע התקיים בניו-יורק הכנס העולמי של שליחי חב"ד, ואלפי שליחיו של הרבי מלובביץ' מוכיחים כל העת שאי אפשר להרוג אמונה ואור בכדורי רובה".

 

  ()
מזל טוב

מחגיגות בר המצווה (צילום:חיים טוויטו)
מחגיגות בר המצווה(צילום:חיים טוויטו)

ההכנות בעיצומן (צילום:חיים טוויטו)
ההכנות בעיצומן(צילום:חיים טוויטו)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:חיים טוויטו
מושי חוגג בר מצווה
צילום:חיים טוויטו
מומלצים