שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פסיכולוג הילדים שנחקר בשנית יישאר במעצר

  בית המשפט האריך בשלושה ימים את מעצרו של הפסיכולוג עידן קוסובסקי מזכרון יעקב. הוא נעצר שוב בעקבות תלונות של נערים בני פחות מ-16 מהשנים האחרונות

  בית משפט השלום בחדרה האריך האריך בצהריים (יום ג') בשלושה ימים את מעצרו של פסיכולוג הילדים עידן קוסבסקי מזכרון יעקב החשוד שביצע מעשים בנערים שבהם טיפל. הוא נחקר באחרונה במשטרת באר שבע בעקבות תלונות מהעבר ושוחרר למעצר בית. למשטרה הגיעו תלונות מהשנים האחרונות של נערים בני פחות מ-16 שבעקבותיהן נעצר בשנית.

   

  המתלוננים בריאיון בלעדי - כשדרשו את חשיפת שמו

   

  פסיכולוג הילדים הגיע לדיון בהארכת מעצרו    (צילום: רענן בן צור )

  פסיכולוג הילדים הגיע לדיון בהארכת מעצרו    (צילום: רענן בן צור )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  ד
  עידן קוסובסקי בעת דיון בבית המשפט העליון בעניין פרסום שמו(צילום: אלכס קולומויסקי )
  הפסיכולוג החשוד בעבירות מין (צילום: אלעד גרשגורן)
  והיום, בדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בחדרה(צילום: אלעד גרשגורן)

   

  לפני יותר מחודש נעצר לראשונה הפסיכולוג במסגרת חקירה שנוהלה בתחנת באר שבע. בדיונים הקודמים סיפרה המשטרה כי האירועים המיוחסים לפסיכולוג החלו ב-1993-1992, בעת שעבד באזור. הקשר בין הפסיכולוג לאחד הקורבנות נמשך לאורך שנים ונותק רק לפני כארבע שנים, בעת שהמתלונן, שסיפר על מגע מיני מלא בין השניים, היה בן 30.

   

  בשבועות האחרונים היה הפסיכולוג במעצר בית בתנאים מגבילים, ואף הותר לו לטפל בקטינים תוך השגחה. התלונות החדשות בדבר מעשים מגונים לכאורה נוגעות לשני נערים והוגשו לפני כשבוע. הם טענו כי תקף אותם לפני כשנתיים. הדיון היום בבית המשפט בחדרה התקיים בדלתיים סגורות. באחרונה טען בחקירת החשדות מהעבר כי המעשים שביצע באחד מהם היו בהסכמת המתלונן כשהיה בגיר והסביר כי הייתה ביניהם "סקרנות מינית" בדרגה נמוכה.

   

  המשטרה ביקשה להאריך בשבוע את מעצרו בעקבות העדויות החדשות, ולבסוף הוארך המעצר בשלושה ימים. בסיום הדיון אמרו סנגוריו עורכי הדין שמואל ברזני וגידי דביר: "שני המתלוננים מלפני שבוע, משטרת ישראל לא עשתה שום דבר, היא חשבה שהוא במעצר בית כשהבנאדם משוחרר ומותר לו לעבוד. הוא נתן את הגרסה שלו והוא מכחיש את המיוחס לו. משום מה, פעולות שהיה אפשר לעשות חודש לא עשו".

   

  "שיהיה ברור שהתלונות מהימים האחרונים, לא המעשים לכאורה שמיוחסים לו, המעשים הם מלפני כמה שנים. כדי לעזור למשטרת ישראל להגיע לחקר האמת ביקשנו ממנו לא לטפל בקטינים כרגע. תן למשטרת ישראל לעשות את העבודה כדי שאחרי זה לא תהיה אף טענה על משהו חדש שנולד חס וחלילה. אנחנו באמת בטוחים בחפותו. המחשב עם כל הפרטים של כל המטופלים הונח על מדף בבית, עכשיו הם נזכרו לבוא לקחת אותו. עכשיו הוא מסוכן. נראה מה יתברר מהדבר הזה". 

   

  העדויות שהובילו לחשיפת הפרשה

  מי שהוביל לחשיפה של הפרשה היה מ' (33). הוא היה ילד כשהפסיכולוג נכנס לחייו ולחייהם של קרובי משפחתו. הוא הפך לחבר, ידיד נפש, אדם שמתייעצים איתו בעת צרה ותמיד נכון לעזור לילדי המשפחה. עם כל אחד מהמתלוננים הוא ניהל קשר חברי אמיץ, מה שאפשר לו, לדבריהם, לפגוע בהם ולנצל את התמימות שלהם.

  פסיכולוג ילדים חשוד ב עבירות מין ב קטינים ()
  עם המתלוננים מהדרום שחשפו את הפרשה כעבור שנים

  פסיכולוג ילדים חשוד ב עבירות מין ב קטינים ()
  תמונות מהעבר עם ילדים שאותם תקף מינית על-פי החשד
   

  "אני לא זוכר איך הוא נכנס לחיי ומתי", סיפר מ' ל-ynet ול"ידיעות אחרונות". "הייתי בן 8 כשהוא פגע בי. אני זוכר את היום שלקח אותי אליו הביתה. אני זוכר שהייתי קפוא. אחרי שזה נגמר הוא אמר לי לא להגיד לאף אחד. שזה הסוד שלנו. הוא היה שם כל הזמן סביבנו". לאחר התקיפה המינית החשוד המשיך לשמור על קשר עם מ'. "בגיל ההתבגרות הוא היה עושה איתי הרבה שיחות נפש. הוא סיפר שהוא לומד פסיכולוגיה ושאני מקבל ייעוץ. הוא אמר לי שהוא רוצה לעשות עליי סטאז'". מ' סיפר שכשהחשוד עזב ללימודים בחו"ל נהג להתכתב איתו, ותמיד השיחה גלשה לנושאים מיניים.

   

  א' סיפר כיצד הפך קוסובסקי, אז סטודנט צעיר לפסיכולוגיה, לחלק מהמשפחה: "פגשתי אותו כשהייתי בן 12 וחצי בטיול. הוא היה שומר או מחנך. היה כמו מגנט לילדים. חסון וכריזמטי. כולם התחברו אליו".

    

  לדברי א', הוא סיפר לו שהוא הולך ללמוד פסיכולוגיה בבאר שבע ושאולי ייפגשו. "כמה חודשים אחרי הוא דפק בדלת". המשפחה - עולים חדשים - נשבית בקסמיו של הסטודנט הצעיר לפסיכולוגיה. "הוא הפך להיות כמו אח גדול. עד שהגיע למצב שהיה ישן אצלנו. הוא היה מגיע בערבים למיטה שלי וכך זה התחיל. הוא היה אומר לי 'אתה חתיך, אתה חכם'". במקביל סיפר לילדים ולנערים על הישגיו. "ככה נבנתה הדמות שלו. למרות שהיה סטודנט נחשב לפסיכולוג ועשה איתנו שיחות נפש. הקטע המיני היה שם כל הזמן. אתה מרגיש חייב לו. אתה מנסה לעצור את זה אבל אין לך את היכולות כילד קטן".

    

  אחיו של א', על פי החשד, נפל אף הוא קורבן למעשיו. "אני הייתי בן 15. זה התחיל כקשר חברי ומהר מאוד הוא הפך להיות כמו אח גדול". סיפר ס', כיום בן 43. "נוצרה איזושהי תלות. יום אחד זה קרה. איזה ערב אחד כששכבתי במיטה. זה היה סוג של שוק. קפאתי. לא ידעתי איך להגיב. משם זה הלך והסלים. הוא תמיד בדק גבולות. אצל כולם. הוא לא השתמש בכוח", אמר ס'. "הוא לא היה צריך", הסביר א'.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי
  עידן קוסובסקי, הפסיכולוג שנעצר בשנית
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים