שתף קטע נבחר

גנץ שוקל לדרוש מלפיד לוותר על הרוטציה

האם יו"ר יש עתיד ייאלץ לוותר על הרוטציה בראשות כחול לבן, אם יתקיימו בחירות חדשות? "אי אפשר לקבל החלטות בשני ראשים", אמר גנץ למקורביו. לפיד סירב להגיב

 

 ישיבת סיעה כחול לבן (צילום: עמית שאבי)
גנץ ולפיד. סופה של הרוטציה מתקרב?(צילום: עמית שאבי)

יו"ר כחול לבן בני גנץ נערך לבחירות - ולהתמודדות גם בתוך מפלגתו. גנץ שוקל לבקש ממספר 2 שלו, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, לוותר על הרוטציה ולאפשר לגנץ להיות המועמד היחיד לראשות הממשלה מטעם כחול לבן.

 

בשתי מערכות הבחירות האחרונות הסכם הרוטציה היה בתוקף והמועמדות לראשות הממשלה מטעם כחול לבן הייתה של גנץ ולפיד - וכך גם נכתב על הפתק בקלפי. לפני חודשיים הודיע לפיד כי הוא מוותר על הרוטציה אם תוקם ממשלת אחדות - וכעת גנץ שוקל לדרוש ממנו לוותר על ההסכם בכל מקרה.

 

 
ישיבת סיעה כחול לבן (צילום: אלכס קולומויסקי)
גנץ ולפיד. "אי אפשר לקבל החלטות כשיש שני ראשים"(צילום: אלכס קולומויסקי)

בשיחות סגורות אמר גנץ כי יהיה קושי להמשיך בהסכם הנוכחי גם בבחירות הבאות. "אי אפשר לקבל החלטות כשיש שני ראשים - ולכן חייבים לקבל החלטות לגבי הרוטציה", אמר למקורביו.

 

גורמים בכחול לבן טענו כי "בבחירות האחרונות היו לנו סקרים שאם לפיד מוותר על הרוטציה היינו יכולים לקבל מימין עוד 4-5 מנדטים". גורם במפלגה הוסיף: "כרגע לא מדברים על זה עד שנדע סופית שהולכים לבחירות".

 

 

מלשכתו של בני גנץ נמסר בתגובה: "אנחנו לא עוסקים בזה כרגע". יאיר לפיד סירב להגיב. גורם במפלגה אמר בתגובה: "מדובר בתדרוכים של מיני מרעילי בארות בסביבה של גנץ".

 

לפיד התמודד עם קריאות לוויתור על הרוטציה גם במערכת הבחירות הקודמת. בריאיון לאולפן ynet בספטמבר האחרון, חמישה ימים לפני ההליכה לקלפי, טען כי ביטול ההסכם יחליש את המפלגה. "לא נוותר על הרוטציה, היא מביאה לנו מנדטים", אמר אז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
גנץ ולפיד
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים