שתף קטע נבחר

11 ל-31 שעות: תעלומת המזוודות למסע בני הזוג נתניהו

ברקע הדיווח בעבר על מנהגה של רעיית ראש הממשלה לקחת לחו"ל מזוודות עם כביסה לניקוי יבש, הועמסו על המטוס שלקח את בני הזוג לביקור הבזק בפורטוגל 11 מזוודות. לשכת נתניהו: "רכילות זולה, הרוב ציוד עבודה"

 

11 מזוודות  (צילום: איתמר אייכנר)
חלק מהמזוודות של בני הזוג נתניהו(צילום: איתמר אייכנר)

מדוע ראש הממשלה ורעייתו היו צריכים כל כך הרבה מזוודות בביקור הקצרצר בפורטוגל? אנשי לשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו העמיסו בשבוע שעבר 11 מזוודות, רובן גדולות, על המטוס שלקח אותו ואת אשתו שרה לביקור הבזק בפורטוגל. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי ברוב המזוודות נמצא ציוד של עבודה של המשרד.

 

לקראת הפגישה שערך ראש הממשלה נתניהו עם מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו, סודרו המזוודות אחת אחרי השנייה באמצע המטוס, מיד לאחר מושבי מחלקת העסקים שבהם ישבו עובדי המשרד.

11 מזוודות  (צילום: איתמר אייכנר)
(צילום: איתמר אייכנר)

11 המזוודות של בני הזוג נתניהו זוהו בסימן צהוב שעליו נכתב "PM" (ראשי התיבות של משרד ראש הממשלה). לעומת זאת, על המזוודות של אנשי משרד ראש הממשלה הופיע שמם המלא. בנוסף, כל אנשי הפמליה הגיעו לטיסה עם מזוודות טרולי קטנות שמתאימות לשהייה קצרה בחו"ל.  

 

עוד יצוין כי המזוודות הוצבו במחלקה שבעבר נהגו לשבת בה העיתונאים שמצטרפים לפמליית ראש הממשלה. הפעם הורחקו העיתונאים לירכתי המטוס, ביחד עם אנשי הצוות של אל על. המחלקה שבה הושמו המזוודות נותרה ריקה לגמרי מבלי שאף אדם יישב בה. בסך הכול שהו בני הזוג נתניהו על אדמת ליסבון 31 שעות בלבד.

בנימין נתניהו נוחת בליסבון לקראת הפגישה עם מייק פומפאו (צילום: לע
בני הזוג נתניהו לאחר נחיתתם בליסבון(צילום: לע"מ)

בעבר פורסם על מנהגה של רעיית ראש הממשלה לקחת עמה לנסיעות לחו"ל מזוודות ובתוכן כביסה לניקוי יבש.

 

המנהג נחשף בעבר בין היתר בתמלילי הקלטות של שיחות עד המדינה בתיקי נתניהו ודובר בני הזוג לשעבר, ניר חפץ, עם היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה עו"ד שלומית פרגו ברנע:

 

חפץ: אני חושב שבחשבונות המלונות בחו"ל היא עושה כל מיני תרגילים כדי להסתיר כל מיני הוצאות. עדנה (חלבני, מתאמת הנסיעות) סיפרה לי שבכל נסיעה מגיעות לפחות 5-4 מזוודות לניקוי יבש, ואני אומר לך שפשוט עיתונאים שאלו אותי ובדקתי בחשבונות.

 

עו"ד פרגו ברנע: אין.

 

חפץ: אין דבר כזה בחשבונות, הם איכשהו מסתירים את זה בתוך...

 

עו"ד פרגו ברנע: איך זה לא יוצא?

 

חפץ: כי אני אומר לעיתונאים שבדקתי בחשבונות, ובדקתי עם משרד החוץ, שזה החשבונות שעוברים דרכם, והם אומרים שהאקסטרות מאוד מאוד קטנות. אבל בוודאות בכל נסיעה יש 5-4 מזוודות ניקוי יבש.

 

עו"ד פרגו ברנע: מותר להם להביא מזוודות כדי לשלוח כביסה?

 

חפץ: מותר להם שירותי כביסה בחו"ל.

 

עו"ד פרגו ברנע: אבל זה שימוש לרעה בכספי ציבור, להביא כביסה שלא משתמשים בה שם, רק כדי להביא אותה לניקוי.

 

חפץ: תקשיבי, באחת הנסיעות אמר לי גיל שפר (ראש הסגל), "הגיעו שמונה מזוודות לניקוי יבש". עכשיו שתביני, יש פה תקציב לניקוי יבש במכבסה שהוא לא ממש מוגבל. לפי מה ששפר אומר, היא פשוט אוהבת את הריח.

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "רכילות זולה, נמוכה וצהובה. ברוב המזוודות נמצא ציוד עבודה של משרד ראש הממשלה וכן מזוודות של חברי הפמליה. הסימון 'PM' משויך למשרד ראש הממשלה ולאו דווקא לראש הממשלה נתניהו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איתמר אייכנר
חלק מהמזוודות של בני הזוג נתניהו
צילום: איתמר אייכנר
מומלצים