שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  עובדי ארקיע על הפיטורים הצפויים: "טעויות ניהוליות דרדרו את החברה"

  במועצת עובדי החברה הודיעו כי הפגיעה בעובדים תהיה מינורית ותוביל את ההנהלה להגשת תוכנית הבראה יסודית. ארקיע הודיעה לפני כשבוע שהיא מתחילה בהליכי פיטורים נגד 100 מ-600 העובדים; ההנהלה בתגובה: "העובדים הם הנכס החשוב ביותר של החברה. עם זאת, לסגירת שדה דב השלכות חמורות"

  לקראת תחילת משא ומתן של ארקיע מול עובדיה בשל סבב הקיצוצים שהכריזה עליו לפני כשבוע - הצדדים עברו לשלב ההכפשות. החברה החלה במהלכי פיטורי עובדים, שכללו חלוקת מכתבים לכ-100 עובדים מתוך 600 עובדי החברה, וזאת לפני תחילת משא ומתן ממשי.

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  ארקיע לאן? כך תשפיע סגירת שדה דב על החברה ועל מחירי הטיסות

  לאחר 81 שנה: שדה דב נסגר

  ארקיע חוזרת בה: הודיעה על פיטורים של כ-15 עובדים והקמת מחלקה חדשה

   

  בסוף השבוע הוציאה עליזה בלאיש, ראש מועצת עובדי ארקיע, מכתב מסודר לעובדי החברה, שבו הדגישה כי חברי המועצה מצהירים על כוונתם להבטיח כי הפגיעה בעובדים תהיה מינורית ככל הניתן וכי יובילו את ההנהלה להציג תוכנית הבראה יסודית להמשך קיומה של ארקיע, במטרה להבטיח שהטעויות הניהוליות הקשות שנעשו עד כה לא יחזרו על עצמן.

  מטוס ארקיע בשדה התעופה (צילום: יריב כץ)
  מטוס ארקיע בשדה התעופה(צילום: יריב כץ)
     

  לפי בלאיש: "שורה ארוכה של החלטות שגויות וטעויות ניהוליות לאורך השנים, הביאו את החברה למצב בו היא נדרשת ללכת אל הליך ארוך, משמעותי וכואב על מנת לאפשר את המשך קיומה. בשבוע הבא אנו צפויים להיכנס למו"מ על הסכם קיבוצי עם הנהלת החברה, זאת לאחר שבחודש שעבר נחתם הסכם עקרונות שהתווה את הדרך לקיומו של ההסכם הקיבוצי. כחלק מאותו הסכם, הסכמנו לעשות ויתורים קשים למען החברה ולהפחית זמנית את שכרנו, זאת תוך התחייבות מצד ההנהלה להפחתה דומה בקרב כלל העובדים, לרבות אלו בעלי החוזים האישיים ובתוכם גם ההנהלה וחברי הדירקטוריון".

   

  עוד טוענת בלאיש במכתבה כי: "למרות שעברו כבר מספר שבועות מחתימת הסכם העקרונות לקראת ההסכם הקיבוצי, הנהלת החברה טרם הציגה בפנינו כל תכנית עסקית להבראת החברה, עובדה שמעלה בפנינו חשש ממשי כי אין בהנהלה הבנה אמיתית לכשלים הרבים שנעשו על ידה לאורך השנים, וכי אין בכוונתה לייצר תכנית עמוקה ויסודית שתבטיח את איתנות החברה ואת עתידנו התעסוקתי לעוד שנים ארוכות קדימה".

   

  מארקיע נמסר בתגובה: "עובדי ארקיע הינם הנכס החשוב ביותר של החברה. עם זאת, סגירת שדה דב, על פי החלטת ממשלת ישראל ובניגוד לאזהרות ארקיע כי
  למהלך יהיו השלכות חמורות בחברה ומחוץ לה מחייבות אותנו למהלכים קשים וכואבים על מנת להתאים את החברה למציאות החדשה. איננו מנהלים דו שיח עם העובדים בתקשורת אך עמלים על תכנית שתצעיד את החברה קדימה בעידן החדש בישראל ובמציאות השמים הפתוחים והלואוקוסט״.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים