שתף קטע נבחר

נערכות לבחירות: המפלגות מעלות את מימון הבחירות ודוחות פירעון הלוואות

המפלגות יקבלו תוספת של 400 אלף שקל לח"כ ו-700 אלף שקל לרשימה; הגדלת מימון הבחירות תעשה במסגרת החוק לפיזור הכנסת שיחוקק ביום רביעי, אם לא יחולו התפתחויות דרמטיות של הרגע האחרון

המפלגות יקבלו תוספת של 400 אלף שקל לח"כ (הסכום כיום עומד על 1.384 מיליון שקל לח"כ) ו-700 אלף שקל לרשימה ללא קשר למספר הח"כים בה, זאת אם הבחירות לכנסת ה-23 אכן יוקדמו ויערכו ב-2 במרץ 2020. הליכוד דרש תוספת כללית בעלות של 130 מיליון שקל, אך כחול לבן הסכימה לתוספת של 62 מיליון שקל בלבד.

 

המפלגות רוצות לדחות את פירעון ההלוואות שנטלו 

4 מערכות בחירות בשנה וחצי? העלות למשק מגיעה ל-12 מיליארד שקל

משרד האוצר נערך לסבב בחירות שלישי

 

הגדלת מימון הבחירות תעשה במסגרת החוק לפיזור הכנסת שיחוקק ביום רביעי, אם לא יחולו התפתחויות דרמטיות של הרגע האחרון. למפלגות חובות לכנסת בהיקף של 180 מיליון שקל. לפיכך, בלחצן של המפלגות יכלל בחוק סעיף הדוחה את פירעון ההלוואות עד לבחירות לכנסת ה-24.

An Israeli voter (photo: Reuters)
נערכים לבחירות(photo: Reuters)

בכנסת סופרים את השעות לאחור עד ליום רביעי בחצות שבו יפוג המנדט להרכבת הממשלה. רה"מ בנימין נתניהו דחה הערב את קריאתו של יו"ר כחול לבן בני גנץ לוותר על החסינות. בהודעת נתניהו נמסר: "גנץ ולפיד, די עם התרגילים השקופים שנועדו להסיט את תשומת הלב מכך שאתם מסרבים להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה שתכונן ברית הגנה עם ארה"ב ותספח חלקים נרחבים של יהודה ושומרון".

  

הערב יפגש יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, עם 60 ראשי רשויות מהליכוד שיקראו לו להקים ממשלה בראשות נתניהו.

 

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) הודיע, כי "ישראל ביתנו תצביע נגד הגדלת מימון המפלגות. לא יכול להיות שבזמן שאין תקציב מדינה, שהמשק נמצא בקריסה ומערכת הבריאות חולה המפלגות יגדילו לעצמן את המימון. אם כבר החליטו ראשי המפלגות הגדולות, נתניהו וגנץ, לשלוח את מדינת ישראל לבחירות, לפחות שינהלו מערכת בחירות צנועה ולא יהפכו את תקציב המדינה לתקציב שמשרת רק אותם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים