שתף קטע נבחר

ליברמן נגד כחול לבן: "התנהגו בצורה מחפירה"

אחרי המתקפה על נתניהו, הפנה ליברמן אצבע מאשימה גם כלפי מפלגתו של גנץ: "הם רימו את הבוחרים שלהם". בישיבת סיעת ישראל ביתנו הוא לא חסך ביקורת גם מראש הממשלה: "לא יכול לקבל את הטירוף שסדר היום מוכתב על ידי בעיות אישיות שלו"

  

 

 

 

בצל מה שנראה כמו דהרה לעבר מערכת בחירות שלישית בתוך פחות משנה, ישראל ביתנו קיימה היום (רביעי) ישיבת סיעה בכנסת. יו"ר המפלגה אביגדור ליברמן, שתקף מוקדם יותר הבוקר בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו, טען כי שתי המפלגות הגדולות, הליכוד וכחול לבן, נושאות באחריות למצב הפוליטי ואמר כי "בכחול לבן התנהלו בצורה מחפירה ולמעשה רימו את הבוחרים שלהם".

 

ליברמן הוסיף: "לא הליכוד ולא כחול לבן רצו ממשלת אחדות, שניהם העדיפו בחירות מוקדמות. ישראל ביתנו התנהלה מאוד באחריות. לא פסלנו אבל אמרנו שלא ניכנס לממשלה על מנת להתיישב על הכיסא אלא על מנת להוביל שינויים".   

Avigdor Libermann  (Photo: Amit Shabi )
"לא מרמים אף אחד". ליברמן (Photo: Amit Shabi )

לדברי ליברמן, "ראיתי פה את הח"כים של כחול לבן שיוצאים מגדרם לרצות את החרדים. למרות אותה סיסמה על ממשלה לאומית חילונית, הכל סיפורים. מה שנשאר מכל זה הוא דף ריק עם חתימה של גנץ למטה. אני לא יכול לקבל את הטירוף שסדר היום מוכתב על ידי בעיות אישיות של ראש הממשלה, ולא יכול לקבל את הטירוף של שלושה רמטכ"לים שרוצים להקים ממשלה עם ח"כים התומכים בארגוני טרור".

 

"אנחנו לא מרמים אף אחד, שמרנו על התנהלות אחראית ממלכתית, לא נתנו יד למניפולציות. תמכנו במתווה הנשיא, למרות שהוא העניק יתרון לנתניהו. התנהלנו בצורה הכי אחראית וממלכתית", טען יו"ר ישראל ביתנו, שהוסיף כי "כרגע נראה שיכול להיות שאנחנו הולכים למערכת בחירות ולא בטוח שהתוצאות ישתנו".

 

הבוקר תקף ליברמן בחריפות את נתניהו. הוא עקץ בנוגע למצבו המשפטי: "מעולם לא הסתתרתי מאחורי חסינות, את כל הדיונים המשפטיים מימנתי מכספי ובמקום לפנות לחברים לקחתי הלוואה מהבנק", ותהה: "אולי אתה סוכן של גורמים עלומים ועשירים ממקומות שונים בעולם? אולי אתה הסוכן של ג'יימס פאקר? אולי אתה הסוכן של ספנסר פרטרידג''? אולי אתה משרת את האינטרסים הכלכליים של נתן מיליקובסקי?".

בני גנץ יגיע כנס שומרים על שלטון החוק כנסת (צילום: אלכס קולומויסקי)
"רימו את הבוחרים". בני גנץ (צילום: אלכס קולומויסקי)

 

 

 

 

בפוסט חריף בעמוד הפייסבוק שלו, כתב ליברמן: "לאחרונה אני מזהה קפיצת מדרגה בהשמצות, בסילופים ובגרסאות זדוניות נגדי באופן אישי ונגד משפחתי וסביבתי הקרובה, היוצאים מבית היוצר של רחוב בלפור. למרות שמתחילת מערכת הבחירות לכנסת ה-22 הבהרתי ש'ישראל ביתנו' תתמוך אך ורק בממשלת אחדות ולמרות שהתנהלתי באופן ממלכתי ואחראי, פעם אחר פעם חוזרים מקורבי ראש הממשלה, בגרסאות שונות, על 'ההסבר' מדוע לא הצטרפתי לממשלה חרדית-משיחית בראשות נתניהו. ולמי שפספס להלן 'ההסבר': 'ליברמן נסחט על ידי המשטרה והפרקליטות, פוחד מחקירה והפך לאתרוג של הממסד המשפטי'.

 

מוקדם יותר היום אישרה הוועדה המסדרת של הכנסת פטור מחובת הנחה להצעות החוק לפיזור הכנסת ה-22 ולשינוי תאריך הבחירות ל-2 במרץ, מליאת הכנסת אישרה את שתי ההצעות בקריאה טרומית. בהצעה לפיזור הכנסת תמכו 50 חברי כנסת ללא מתנגדים. ח"כ אבי ניסנקורן הציג את ההצעות ואמר: "הלב נחמץ היום לי ואני חושב שלכל חברי הכנסת. אני חשבתי או לפחות קיוויתי שהחוקים שאני אעביר יהיו הצעות חברתיות ולא הצעות לפיזור הכנסת אבל בעת הזו זה מה שקורה. זה יום קשה לציבוריות הישראלית, כל צד חושב שהשני אשם ואני מבקש שננהג בממלכתיות ושנדע ימים טובים יותר".

 

בדיון בוועדה המסדרת הצביעו 19 מחברי הוועדה בעד הפטור, ורק ח"כ עודד פורר מישראל ביתנו - נמנע. יו"ר הוועדה אבי ניסנקורן אמר בפתיחת הישיבה: "זה יום כואב לכנסת. ההחלטה לפזר עוד לא סופית אבל אנחנו חייבים להתחיל את התהליך". 

 

ח"כ פורר ביקש בדיון להצביע גם על הצעת החוק של מפלגתו שקוראת לאפשר יום שבתון רק לאזרח שהגיע להצביע. יו"ר הוועדה ניסנקורן וח"כ מאיר כהן מכחול לבן הבהירו שלא יאפשרו את המהלך משום שאין הסכמה מלאה סביבו.

 

אם החקיקה לפיזור הכנסת אכן תושלם היום, ממחר בבוקר תחל רשמית תקופת הקמפיינים, אולם זו תלך ותתרחב ככל שיתקרב מועד הבחירות. בכל התקופה הזאת, וכפי שהיה בחודשים האחרונים, תמשיך לפעול הממשלה הנוכחית כממשלת מעבר, וכך גם הכנסת. ועדות הכנסת לא יפעלו בתקופה הזאת, ולא יהיו חקיקה ויוזמות שנויות במחלוקת. בתוך כך נתניהו וחבר הכנסת חיים כץ סיכמו הבוקר כי הפריימריז בליכוד יתקיימו ב- 26 בדצמבר.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
אביגדור ליברמן
צילום: עמית שאבי
מומלצים