שתף קטע נבחר

חברת החשמל הפרידה את ניהול הולכת החשמל מהמערכת הארצית

זהו השלב הראשון בהקמת מערך פיקוח הולכה עצמאי. מדובר במערכת שתרכז ותטפל בכ-200 תחנות משנה ומיתוג על פני למעלה מ-5,500 ק"מ של קווי מתח

חברת החשמל הודיעה היום (ד') על השלמת השלב הראשון בהקמת מערך פיקוח הולכה עצמאי. מדובר במערכת ארצית שתרכז ותטפל בכ-200 תחנות משנה ומיתוג ועל פני למעלה מ-5,500 ק"מ של קווי מתח עליון (161 קילו וואט) ומתח על (400 קילו וואט) עיליים ותת קרקעיים. המהלך בוצע כחלק מהרפורמה בחברת החשמל, שקבעה שניהול מערכת החשמל הארצי ייצא מידי חברת החשמל ויהפוך לחברה ממשלתית עצמאית.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו  

 

חברת החשמל: "נסיים את השנה עם יותר מ-5% ייצור של אנרגיות מתחדשות"

על חשבון הציבור: הרפורמה ההיסטורית בחברת החשמל

הרפורמה בחברת החשמל החלה: 260 עובדים פרשו

 

עד היום הוקמה חברת ניהול מערכת ואף מונו לה יו"ר, מנכ"ל ודירקטוריון, אולם בהעדר הון עצמי ומנגנון גבייה היא לא יכולה להתקדם עם ההפרדה המלאה בפועל. גיוס ההון העצמי דורש אישורי ממשלה, ובהעדר ממשלה יציבה ומתפקדת ההליך שהיה אמור להיות מושלם עוד השנה נדחה לשנת 2020.

מנכ
מנכ"ל חברת החשמל, עופר בלוך(צילום: עמית שעל)

בחברת החשמל מנגד לא מחכים שתקום ממשלה, ולכן ברמה הארגונית בחברה כבר ביצעו את ההפרדה בפועל, כלומר הקימו מנגנון שיפקח על ההולכה והחלוקה של החשמל. עד היום כאמור ניהול תחום ההולכה היה מאוחד עם ניהול תחום הייצור והאספקה, בקורת גג אחת, תחת מנהל המערכת.

 

"בלוח זמנים מרתוני שנחשב בלתי אפשרי כמעט, הושלם אחד מהמהלכים הכי מרכזיים ברפורמה והכי רגישים בתחום אספקת החשמל הסדירה במשק, תוך שמירה על רמת השירות האיכותי ללקוחות החברה. חברת החשמל ממשיכה ליישם את הרפורמה הכתובה וכלשונה, תוך עמידה בלוחות הזמנים האתגריים ושמירה על איכות ורמת השירות גבוהות בקנה מידה בינלאומי", מסכם עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תום ביחובסקי, חברת החשמל
חברת החשמל
צילום: תום ביחובסקי, חברת החשמל
מומלצים