שתף קטע נבחר

ביטן: "זה הצ'אנס האחרון של נתניהו להרכיב ממשלה"

לקראת פיזור הכנסת והבחירות במרץ 2020 התייחס הח"כ מהליכוד לעתידו של ראש הממשלה: "אני מאמין שהפעם הוא יביא 61 מנדטים, אבל אם לא - נבחן את העניין". על משחק ההאשמות: "כחול לבן רצו בחירות"

 

ח"כ דוד ביטן וראש הממשלה בנימין נתניהו  (צילום: יואב דודקביץ) (צילום: יואב דודקביץ)
ח"כ דוד ביטן וראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: יואב דודקביץ)

בדרך לבחירות במרץ 2020. "זה הצ'אנס האחרון של בנימין נתניהו להביא 61 מנדטים ולהרכיב ממשלה באופן עצמאי. נקודה. הוא יצטרך לעשות את העבודה", כך אמר הערב (יום ד') ח"כ דוד ביטן לקראת פיזור הכנסת בחצות ותחילתה של מערכת בחירות שלישית תוך פחות משנה.

 

בראיון לחברת החדשות הוא התבקש לחדד את תשובתו ונשאל אם משמעות הדבר היא שראש הממשלה נתניהו לא יקבל צ'אנס נוסף, וענה: "אם הוא לא יקבל 61 מנדטים הוא לא יוכל להקים ממשלה, כי כל הצד האחר נגדו".

 

- זה כבר קרה פעמיים.

"זה נכון, פעם אחת שלא באשמתו. הפעם נוצרה סיטואציה שאף אחד לא יכל להקים ממשלה. עכשיו אנחנו מקבלים את הצ'אנס הנוסף וצריך לקחת אותו בשתי ידיים. אני מאמין שהוא יוציא 61. כמובן שאם לא יוציא - נבחן את העניין".

 

- האם תבחנו אפשרות ללכת עם מועמד אחר מהליכוד? יולי אדלשטיין? גדעון סער?

"אני לא רוצה להתייחס למה אנחנו נעשה. אני כן אומר שאני נגד פריימריז עכשיו. מי שיכול להביא את המנדטים זה נתניהו. נחליט כמפלגה מה לעשות לפי התוצאות".

 

חוזרים לקלפי - כתבות נוספות:

 

מליאת הכנסת מקיימת הערב דיון לקראת הצבעה בקריאה ראשונה על הצעות החוק לפיזור הכנסת ה-22 ולקביעת תאריך הבחירות לכנסת ה-23 ל-2 במרץ 2020. אם הצעות החוק יאושרו, הן יוחזרו לוועדה המסדרת לקראת הכנתן להצבעה בקריאה שנייה ושלישית עוד הערב.

 

  

ביטן הדגיש כי הוא עדיין מאמין שנתניהו הוא המנהיג שיכול להביא את ההישג הגדול ביותר לליכוד: "הוא יביא הרבה מנדטים, אין על זה בכלל ויכוח. רק הוא יכול. יש לפחות 10 מנדטים שלא יצביעו ליכוד אם הוא לא יהיה".

 

הוא התייחס לסירובו של נתניהו לוותר על החסינות: "כחול לבן אומרים שאם הוא יוותר - הם מוכנים לדבר. הם לא אומרים שיסכימו לסכם את העניינים. אז סתם לוותר על חסינות בלי שיש לו משהו ממשי ביד או ממשלת אחדות? שנית, זו זכות לגיטימית של כל אדם".

 

- יכול להיות שנתניהו כל הזמן הזה רצה ללכת לבחירות?

"כחול לבן רצו ללכת לבחירות הרבה יותר מהליכוד. בהתחלה נתניהו רצה באמת ובתמים ללכת לממשלת אחדות. עם הזמן יכול להיות שהוא אמר: 'או.קיי, רוצים ללכת לבחירות? אז אני אקח את הצ'אנס שאני אוציא 61 מנדטים'".

 

- אין ספק שהאינטרס שלו עכשיו הוא למשוך חצי שנה. הוא בכל מקרה נשאר ראש ממשלה עד שיסתיימו הבחירות. אולי זה היה האינטרס מלכתחילה?

"לא נכון. הוא ביקש חצי שנה להישאר בממשלה בלי בחירות כדי להתקדם קדימה. הם לא רצו את זה. הם רצו בחירות, זה הכל".

 

- אריה דרעי, יעקב ליצמן, חיים כץ ואתה – יש מעליכם כתב אישום. זה נראה לך הגיוני? לא עדיף הימין בלי הנטל הזה?

"זה לא מה שחשוב. מה שחשוב זה ראש הממשלה. הוא עומד לבחירה".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם סרטון לפני ההצבעה הערב ואמר: "בשעות האחרונות כחול לבן מוציאים מבול של ספינים, הם רוצים להסתיר את העובדה שהם עשו הכול כדי להימנע מהקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה שהייתה מספחת את בקעת הירדן, הם ניסו לעשות הכול כדי להקים ממשלת מיעוט עם תומכי הטרור איימן עודה ואחמד טיבי וגם בזה הם נכשלו. הם כפו עלינו בחירות חדשות, זה מיותר, וכדי למנוע שזה יחזור על עצמו - יש רק דבר אחד לעשות וזה לנצח בגדול". מכחול לבן מסרו בתגובה לסרטון של נתניהו: "תשמור קצת שקרים גם לקמפיין". נתניהו לא התייחס לדיווח שלפיו הוא שוקל לוותר על חסינות מפני העמדה לדין.

 

ח"כ יאיר לפיד, מספר 2 בכחול לבן, אמר לפני ההצבעה: "תרחיקו את הילדים מהטלוויזיה, יש בחירות. הבחירות הולכות להיות פסטיבל של שנאה ואלימות, אז שהילדים לא יהיו ליד הטלוויזיה ולא יראו מה אומרים נבחרי העם. חגיגה דמוקרטית הופכת להיות רגע הבושה של הבית הזה. לבחירות האלה יש שלוש סיבות: שוחד, מרמה, הפרת אמונים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
דוד ביטן ובנימין נתניהו
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים