שתף קטע נבחר

חוטובלי על קריאת ליברמן לפרישת נתניהו תמורת חנינה: "גדול השרלטנים"

חברת הכנסת מהליכוד תקפה בחריפות את יו"ר ישראל ביתנו, שאמר באולפן ynet כי הוא תומך בחנינה לנתניהו תמורת פרישה בכבוד: "אדם חסר ערכים ותוכן, שיתבייש. הגיע הזמן לתת לו כרטיס אדום. 30 שנה היה בברית עם החרדים ופתאום קיבל הארה, ממש בודהה"

  

 

סגנית שר החוץ, ח"כ ציפי חוטובלי (הליכוד), תקפה בחריפות את יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, ואמרה היום (חמישי) בריאיון לאולפן ynet: "הוא צריך להתבייש, הוא גדול השרלטנים. אדם חסר ערכים וריק מתוכן שמשחק עם המערכת הפוליטית כבר יותר משנה". על אמירתו כי יתמוך בחנינה לנתניהו תמורת פרישה: "במקום להציע הצעות, שיתכבד ויקפל את הסיפור הזה שנקרא ישראל ביתנו, שהוא חסר ערכים ואידיאולוגיה, שיילך לביתו". על גדעון סער: "במובנים רבים התבצעה הפיכה שלטונית".

 

ליברמן באולפן ynet: חנינה לנתניהו תמורת פרישה מהפוליטיקה

ביטן: "זה הצ'אנס האחרון של נתניהו להרכיב ממשלה"

 

ציפי חוטובלי (צילום: אבי מועלם)
"ליברמן גדול השרלטנים". ח"כ ציפי חוטובלי באולפן ynet(צילום: אבי מועלם)
  

- למה ליברמן שרלטן? האדם זיהה הזדמנות פוליטית?

"האיש הזה שבמשך שנים לקח קולות של אנשים ימנים, זרק אותם לפח ודרדר את מערכת הבחירות פעם אחר פעם. שיתבייש, במובן הפשוט של כבוד לדמוקרטיה הישראלית. יותר ממיליון מצביעים נתנו את אמונם בנתניהו, אם מישהו נמאס על אזרחי ישראל זה אביגדור ליברמן, התעתועים הפוליטיים שלו והמשחקים הבזויים שלו. די לגנבת הדעת הציבורית הזאת. האיש הזה באמת משחק במערכת הפוליטית כבר יותר משנה, והגיע הזמן לתת לאביגדור ליברמן 'כרטיס אדום' ליציאה מהחיים הפוליטיים.

 

"במקום שהוא יציע כל מני הצעות חנינה, שיתכבד ויקפל את כל העסק הזה שנקרא 'ישראל ביתנו', שהוא חסר ערכים וחסר אידיאולוגיה", המשיכה חוטובלי, "כל מה שהוא עשה זה להמיט על ישראל שתי מערכות בחירות מיותרות, שהוא יילך לביתו. אני ממליצה לאביגדור ליברמן לא לבקש את אמון הציבור פעם נוספת. מי שרוצה מערכת בחירות רביעית - שיצביע לו".

 

 

-  אולי זה נתניהו שגורר את ישראל למערכת בחירות ראשונה, שנייה ושלישית. אומרים כולם - לך תתפנה לעניינך, תזוכה ותחזור.

"אתם תמיד תתלו את האשמה בליכוד ובנתניהו. הציבור צריך לדעת - לא הייתה בהיסטוריה של הפשרות הפוליטיות הצעה נדיבה כמו שהליכוד נתן במערכת הבחירות האחרונה,  שהבנו בה שלצערנו אנחנו לא יכולים להרכיב ממשלה. היכולת של כחול לבן להבין את המציאות הפוליטית שבה שתי המפלגות לא יכולות בסוף להביא ממשלה לישראל והדרך היחידה לפתור את בעיית המשילות היא ממשלת אחדות...".

 

- נאמר דבר אחד מאוד פשוט - אדם עם אישום בשוחד לא יכול להיות ראש ממשלה.

"קשקוש".

 

- זה מה שאמרו בכחול לבן. את יכולה להסכים עם זה, או לא.

"אם הסיסמה של כחול לבן היא 'ישראל לפני הכול', אז למה האנשים האלה מעדיפים לשבת עם תומכי טרור, עם איימן עודה?"

 

- אבל הם לא ישבו עם תומכי טרור.

"הם כמעט עשו את זה. התרחיש הזה של ממשלת מיעוט טורפד על ידי נתניהו והצעקות שלנו. מעבר לעובדה שליברמן הבין בסוף שהוא משחק של הפסדים בכל החזיתות, היה כאן אירוע פוליטי קשה, שכחול לבן העדיפה לשבת עם עודה, עם אנשים שתומכים רשמית בטרור ובחיסולה של מדינת ישראל".

 

- זה פייק ניוז, כי זה לא קרה. הם לא הציגו ממשלה כזאת.

"זה שזה לא קרה לא אומר שזה לא תוכנן לקרות, זה לא אומר שבני גנץ לא תכנן את זה".

מליאת הכנסת (צילום: EPA)
גנץ ולפיד, אמש במליאת הכנסת(צילום: EPA)

גדעון סער  (צילום: אלכס קולומויסקי)
"במובנים רבים זו הפיכה שלטונית". גדעון סער (צילום: אלכס קולומויסקי)

 

- אי אפשר לשקר ולהגיד שזה קרה, אבל זה לא קרה. הם העדיפו לשבת עם הערבים? איך? 

"נתניהו התפשר כמעט בכל קריטריון. הוא קיבל את מתווה הנשיא ככתבו וכלשונו, הוא היה מוכן לרדת משנת כהונה. זו פשרה, הוא לא היה מחויב בה על פי החוק הישראלי". אמר שר המשפטים לשעבר, טומי לפיד, בתיקון חוק יסוד: הממשלה שלא יכול להיות ולא יעלה על הדעת שפקיד מוכשר ככל שיהיה הוא זה שיפטר כאן ראשי ממשלות. אנחנו לא יכולים להרוס את הדמוקרטיה הישראלית בכך שפקידים יכריעו גורלות ולא מערכת המשפט".

 

- גדעון סער אומר שאם נתניהו ייקח שוב את ישראל לבחירות, אז במקרה הטוב נשאר עם מדינה תקועה ובמקרה הרע נפסיד את השלטון לשמאל. במידה מסוימת אומרים בליכוד שנתניהו לא כשיר.

"אם הוא לא היה כשיר, לא הייתה לו תמיכה כל כך רחבה. אתמול הודעתי על תמיכתי בנתניהו בפריימריז לראשות הליכוד, ויש לזה סיבה. מעבר להישגים המרשימים שלו והכישרונות האישיים, אני חושבת שאין חולק על כך שהוא מנהיג בליגה אחרת בליגת ההנהגה הפוליטית הישראלית, ודאי בזירה הבינלאומית והיכולות הכלכליות שלו וכן הלאה. זכותו של גדעון סער להתמודד. שיתמודד, יש לנו פריימריז, מפלגה דמוקרטית, הכול תקין".

 

לדברי חוטובלי, "אם אנחנו ניכנע ונחליף את ראש המפלגה שלנו, אנחנו בעצם נכנעים לתכתיבים של השמאל הישראלי. השמאל יקבע לתנועת הליכוד מי יעמוד בראשה, ולא מתפקדי הליכוד - הדבר הזה חסר תקדים, בשום מדינה בעולם מפלגה אחת לא יכולה להכתיב למפלגה אחרת".

  

- באפריל הייתם עם 60 מנדטים, לאחר מכן עם 55. ייתכן שלא מדובר בתכתיבי השמאל? שאומרים לכם משהו?

"אני לא חושבת שמישהו מבטיח לנו שהחלפת המנהיג באדם אחר, שעם כל הכבוד אין לו את ההישגים והכישרונות שיש לנתניהו, תביא לנו יותר מנדטים. אין שום הבטחה כזאת בשום תסריט. הדבר החשוב יותר הוא שמי שצריך לקבל את ההחלטה על זהות מנהיג הליכוד הם המתפקדים שלנו. במובנים רבים באמת התבצעה כאן הפיכה שלטונית, שבה נתנו לגורמים לא-נבחרים לקבוע מי ינהיג תנועה דמוקרטית שיש לה רצון להכריע שהעומד בראשה יהיה נתניהו".

 

"מודאגים מהבחירות בבריטניה, קורבין הוא סכנה"

חוטובלי התייחסה לבחירות לראשות הממשלה שמתקיימות היום בבריטניה, ואמרה כי אף שלא ניתן לומר שישראל תומכת במועמד כזה או אחר - "ג'רמי קורבין הוא סכנה אמיתית ליחסים בין המדינות". לדבריה, בקהילה היהודית בממלכה הבריטית מודאגים מהאפשרות שהוא ייבחר. "הבריטים יבחרו במה שטוב להם - אבל הקהילה יודעת שבוריס ג'ונסון טוב לה".

 

- יהדות בריטניה בסכנה קורבין ייבחר?

"הם מרגישים בסכנה, אז חשוב להקשיב להם. הרוח שמנשבת היום בלייבור היא אנטישמית וזה חמור מאוד. ליהודים תמיד יהיה מקום במדינת ישראל, הם לא צריכים להרגיש סכנה. עם זאת, חשוב להבין שהבחירות האלה הן גורליות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
ח"כ ציפי חוטובלי באולפן ynet
צילום: אבי מועלם
מומלצים