שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  רבנים בכירים נגד עבריין המין: "לא לארח אותו בחופשות מהכלא"

  בגילוי דעת שפרסמו רבנים בכירים נטען כי הרב עזרא שיינברג, שהורשע בעברות מין חמורות, מקבל בקיבוץ הדתי חפץ חיים "בית חם" במהלך חופשותיו, וקבעו כי הדבר איננו מוסרי ומהווה סכנה לתושבים. הם קראו לקהילות ברחבי הארץ שלא לארח אותו כשהוא נמצא בחופשה מן הכלא

  רבנים בכירים בציונות הדתית קוראים לקהילות ברחבי הארץ שלא לארח את עבריין המין עזרא שיינברג כשהוא נמצא בחופשה מן הכלא. שיינברג, רב מקובל מצפת, הורשע לפני כשנתיים על פי הודאתו בתקיפה מינית של שמונה נשים מאזור הצפון שביקשו להתייעץ עמו, והוא מרצה עונש של שבע שנות מאסר וחצי.

   

  << הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>  

   

  בעבר כבר יצא שיינברג לחופשות מהכלא, ובדרך כלל שכנעו הנשים הנפגעות את אנשי הקהילות הדתיות שבהן ביקש להתארח, שלא לאפשר לו זאת. כעת, לקראת חופשה נוספת המתוכננת לו ביום רביעי השבוע - 12 שעות בסך הכול - נודע לקורבנות כי הוא מתכנן לשהות אצל קרובי משפחתו בקיבוץ הדתי חפץ חיים. לאחר שלא הצליחו למנוע זאת - הן גייסו כמה רבנים בכירים למאבקן.

   

  קיראו עוד בערוץ היהדות

   

  "הוא מעולם לא ביקש סליחה"

  בגילוי דעת שפרסמו רב העיר צפת ומי שחשף את הפרשה, הרב שמואל אליהו; יו"ר ארגון רבני צהר, הרב דוד סתיו; חבר "פורום תקנה" הרב יהושע שפירא ואחרים, נטען כי עבריין המין המפורסם מקבל בחפץ חיים "בית חם" במהלך חופשותיו הקבועות, וקבעו כי הדבר איננו מוסרי, לא מתיישב עם מצוות התורה ואף מהווה סכנה לתושבים.  

   

   

  "עזרא שיינברג מעולם לא הביע חרטה על מעשיו ומעולם לא ביקש את סליחת הנפגעות", הזכירו הרבנים, "ועדיין בוחרת קהילת הקיבוץ להעניק לו מרחב שבו הוא מרגיש רצוי, מרחב שמעניק לו תחושת ביטחון ומסכן את הסביבה הקרובה שיכולה להיות בין קורבנותיו הבאים".

   

  "אל לנו להיות אדישים לעברייני מין!" קראו הבכירים, וציטטו מספר דברים כי "כַּאֲשֶׁר יָקוּם אִישׁ עַל רֵעֵהוּ וּרְצָחוֹ נֶפֶשׁ - כֵּן הַדָּבָר הַזֶּה". עוד הוסיפו: "כבר הדריכה אותנו התורה בנוגע לרוצח נפש המבקש לעצמו קהילה במקום שאינו ראוי לו – (...) " ושלחו זקני עירו ולקחו אותו משם... לא תחוס עיניך עליו וביערת דם הנקי מישראל וטוב לך".

   

  הם חתמו את מכתבם: "כרבנים, אנו רואים הכרח לזעוק את זעקת הנפגעות ולקרוא לקהילת חפץ חיים ולקהילות נוספות שלא להעניק את האפשרות להתבסס בקהילה חדשה ללא זהירות ובניית גדרות מתאימים. אנו מרגישים מחויבים להגן על נפשן של הנשים והמשפחות שעדיין מתמודדות עם הפגיעה, ולא לתת מקום לאדם הפוגע חזרה אל תוך קהילותינו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אביהו שפירא
  דורשים שלא להעניק לו מקלט
  צילום: אביהו שפירא
  מומלצים