שתף קטע נבחר

דיווח: ישראל תקפה ליד דמשק, נהרגו לפחות שלושה "שאינם סורים"

סוכנות הידיעות הממלכתית של סוריה דיווחה כי מערכות ההגנה האווירית של המשטר יירטו טילים ששוגרו מכיוון ישראל. לפי המרכז למעקב אחר זכויות אדם, בתקיפה בפרברי דמשק נהרגו שלושה אנשים שאינם סורים, כנראה איראנים. עיתון לבנוני דיווח כי הטילים פגעו במחסני אמל"ח

 

 

בסוריה מדווחים כי ישראל תקפה אמש (יום א') יעד מדרום-מזרח לדמשק. סוכנות הידיעות הממלכתית של סוריה "סאנא" דיווחה כי מערכות ההגנה האווירית של המשטר יירטו טילים ששוגרו מכיוון ישראל. לפי הדיווח, התקרית התרחשה באזור עקרבא שמדרום-מזרח לדמשק, ותושבים דיווחו ששמעו פיצוצים באזור הבירה הסורית. 

 

המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם, ארגון המזוהה עם האופוזיציה היושב בלונדון, דיווח כי" במתקפת הטילים הישראלית אמש מדרום לבירה הסורית נהרגו שלושה אנשים לפחות, בעלי אזרחויות שאינן סוריות, וככל הנראה ממוצא איראני". ישנו מידע על הרוגים ופצועים נוספים.

 

במקביל, העיתון הלבנוני "אל אחבאר" דיווח כי ישראל תקפה כמה מחסני אמל"ח באזור א-סיידה זיינב. לפי הדיווח הזה, איש לא נפגע ונגרם נזק. "אל אחבאר" דיווח כי טילים נצפו מול החופים הלבנונים בכיוון סוריה והגל השני כלל טילים מכיוון רמת הגולן.

 

בעקרבא סיכל צה"ל בחודש אוגוסט פיגוע רחפני נפץ שעליו פיקד כוח קודס של משמרות המהפכה האיראניים. למרות ההודעה שלרוב מתפרסמת בזמן תקיפות ישראליות, ערוץ "אל-מיאדין" הלבנוני, המזוהה עם חיזבאללה, דיווח כי מטוסי קרב של חיל האוויר הישראלי "מבצעים בומים על-קוליים" בשמי דרום לבנון וצידון.

 

חמה  ()
ארכיון

באוגוסט, כלי תקשורת פרו-איראניים דיווחו כי שלושה פעילי חיזבאללה נהרגו בסיכול הפיגוע על ידי צה"ל. מנגד, מרכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם ציין כי "בתקיפות נהרגו שני אנשי חיזבאללה ואיראני".

 

בחודש שעבר תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר עשרות מטרות של כוח קודס האיראני ושל צבא סוריה. התקיפה נערכה בתגובה לשיגור הרקטות יום לפני כן על-ידי כוח איראני משטח סוריה לשטח ישראל, וכוונה לפגוע בשטח ישראל. לפי הערכות, בין 10 ל-20 חיילים או יועצים נהרגו באותה תקיפה, כשני שלישים מהם איראנים והשאר סורים. 

 

אחד היעדים המרכזיים מבין 20 המטרות שהותקפו היה "בית הזכוכית", המפקדה המרכזית של משמרות המהפכה בדמשק. על פי דו"ח מודיעין של חברת הלווינים הישראלית אימג'סאט אינטרנשיונל, שמנתח את התקיפה וכולל צילומי לווין, שתי הקומות העליונות במבנה נהרסו בתקיפה. על פי הדו"ח, יחידות המודיעין של כוח קודס האיראני פעלו מקומות אלו.


פורסם לראשונה 22/12/2019 23:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים