שתף קטע נבחר

עימות בהליך מינוי המפכ"ל: ארדן דורש נתונים, במשטרה מסרבים

השר לביטחון הפנים מבקש את נתוני הפוליגרף התעסוקתי של המועמדים - אך במשטרה לא מוכנים: "יש חומרים רגישים שלא אמורים להיחשף". בסביבת השר מאיימים: "הוא ימשיך בראיונות, אך לא יקבל החלטות עד לקבלת המידע"

 

גלעד ארדן באולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
לא יקבל החלטה עד לקבלת הפוליגרף. השר ארדן(צילום: אבי מועלם)

 

עימות בין השר ארדן לבין המשטרה בתהליך בדיקת המועמדים לתפקיד המפכ"ל - בעקבות בקשתו לקבל את בדיקות הפוליגרף התעסוקתי שלהם. היועצת המשפטית של המשטרה הודיעה כי לא תעביר את בדיקות הפוליגרף לידי השר. הסיבה: "יש דברים רגישים שלא אמורים להיחשף".

 

הצעיר, המפתיע ובעל הניסיון: אחד מהם יהיה המפכ"ל הבא

מנדלבליט לארדן: ניתן למנות מפכ"ל קבוע בתקופת הבחירות

 

בסביבתו של ארדן אמרו כי הוא ימשיך לקיים ראיונות למועמדים - אבל לא יקבל כל החלטה עד שהבדיקות הללו יוצגו בפניו. "לא הגיוני שבוועדת גולדברג ייחשפו לכל המידע, ומי שאמור לבחור - לא יקבל אותו", אמרו. אם דרישתו של ארדן לא תבוצע, ייתכנו עיכובים בהליך בחירת המפכ"ל הבא.

דורון ידיד מוטי כהן אלון אסור (צילום: אוהד צויגנברג, דוברות משטרת ישראל)
(צילום: אוהד צויגנברג, דוברות משטרת ישראל)

  

 

בעקבות ההליך הקודם לבחירת המפכ"ל, והמידע שנחשף בוועדת גולדברג, החליט ארדן לקבל לידיו את כל הפרטים על שלושת המועמדים: ניצב דורון ידיד, ניצב אלון אסור וניצב מוטי כהן. בין היתר, הוא דרש גם לקבל את בדיקת הפוליגרף התעסוקתי שעברו השלושה לפני שהוא מקבל החלטה בעניין.

 

אמש פנה היועץ המשפטי של המשרד למשטרה בבקשה לקבל את בדיקות הפוליגרף, אך היועצת המשפטית של המשטרה הודיעה לו, כאמור, שהיא לא יכולה להעביר לו רק את התוצאה הסופית של הפוליגרף שעברו שלושת המועמדים. ארדן זעם וביקש לקבל לידיו את הבדיקה המלאה, אולם במשטרה סירבו: "יש חומרים רגישים שלא אמורים להיחשף", אמרו והכעיסו עוד יותר את השר וסביבתו.

 

ארדן מצדו ממשיך גם היום בראיונות המועמדים ואמור לפגוש את מוטי כהן בשעות הצהריים, אולם בקרבתו אומרים שהוא לא יקבל כל החלטה עד שכל הנתונים יהיו ברשותו. "אין סיבה שהוא יגלה בוועדת גולדברג משהו שיכול היה חלילה למנוע מינוי כזה או אחר, זה אבסורד", צוין. עם זאת, בסביבתו מעריכים כי המשטרה תשנה את עמדתה בשעות הקרובות ותעביר את המידע המבוקש.

 

 

בתחילת השבוע הודיע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לשר ארדן כי הוא רשאי למנות מפכ"ל קבוע ונציב שב"ס קבוע בתקופת הבחירות הנוכחית. "בנסיבות הנוכחיות גובר משקלם של הטעמים המצדיקים קידום מינוי מפכ"ל ונציב שב"ס קבועים, על משקל טעמי הריסון והאיפוק בתקופת בחירות, השוללים מינוי", נמסר מטעמו של מנדלבליט. על כוונתו הצפויה לאשר את המינויים פורסם ב-ynet בשבוע שעבר.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
עיכוב במינוי? ידיד, ארדן וכהן
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים