שתף קטע נבחר

בית המשפט בקפריסין: הבריטית שהתלוננה על אונס קבוצתי של ישראלים שיקרה

השופט קבע כי הצעירה שהגישה באוגוסט האחרון תלונה נגד 12 ישראלים שיקרה בעדותה כנקמה על כך שצולמה מקיימת יחסי מין. עוד קבע כי היא "עדה לא מהימנה" והרשיע אותה בסעיף בודד של הפרעה לסדר הציבורי. ב-7 בינואר ייגזר עונשה. עורך הדין שייצג את הנערים הישראלים: "שוקלים להגיש נגדה תביעה אזרחית על הנזקים שגרמה"

 

 

 

בית המשפט בקפריסין הרשיע היום (שני) את התיירת הבריטית שהתלוננה לפני כחצי שנה על אונס קבוצתי שביצעו בה חבורת ישראלים וקבע כי מדובר בתלונת שווא. השופט, שקבע כי הבריטית היא "עדה לא מהימנה", קבע כי שיקרה כנקמה, לאחר שצולמה מקיימת יחסי מין עם אדם שפגשה במלון שלה. לאחר משפט שנמשך כארבעה חודשים, הרשיע אותה השופט באישום אחד של הפרעה לסדר הציבורי. השופט הודיע כי ב-7 בינואר ייגזר עונשה של הנערה.

 

הצעירה, תושבת המחוז דרבישייר שבבריטניה, התעקשה לאורך המשפט כי היא הותקפה בשעות הבוקר המוקדמות ב-17 ביולי, במלון בו התגוררה בזמן שעבדה באתר הנופש באי נאפה, מקום הידוע בחיי הלילה הסוערים שלו.

תיירת בריטית  (צילום: רויטרס)
התיירת בריטית מובאת לביהמ"ש בקפריסין (צילום: רויטרס)

 

חגיגות עם נחיתת הנערים החשודים באונס התיירת הבריטית מקפריסין בנתב
הנערים הישראלים לאחר השחרור(צילום: יאיר שגיא)

חשד צעירים אונס צעירה בריטית מלון איה נאפה קפריסין ()
המלון באיי נאפה

 

חוקרי המשטרה בקפריסין עצרו בחודש יולי האחרון את התיירת הבריטית, שהתלוננה כי עברה אונס קבוצתי על ידי 12 נערים ישראלים בבית מלון, לאחר שחשדו כי בדתה את הדברים, מאחר שכעסה כי צולמה במהלך קיום יחסי מין עם כמה מהם. המתלוננת בת ה-19 נעצרה בחשד למתן עדות שקר, בעוד הנערים שוחררו ממעצר.

 

צוות ההגנה של הצעירה, שהפכה ממאשימה לנאשמת, טען כי ההצהרה שנתנה למשטרה בה חזרה בה מההאשמות כלפי הצעירים הישראלים, ניתנה לאחר שמונה שעות של תשאול על ידי השוטרים בזמן שהיא סבלה מהפרעת דחק פוסט טראומטית.

 

 

 

 

 

המשטרה, שהחרימה את מכשירי הטלפון של הצעירים הישראלים, גילתה כי כמה מהם צילמו את הבריטית כשהיא מקיימת יחסי מין. השוטרים הפכו חשדנים כלפי גרסת הנערה לאחר שצוות המלון אליו עברה לאחר שטענה כי הותקפה,

סיפר כי ראה אותה קופצת על המיטה במלון עם שני חברים לאחר שכל כך שמחו על התנאים במלון היוקרתי.

 

כשהשוטרים הגיעו לקחת אותה לחקירה נוספת, הם גילו אותה שוכבת על שפת הבריכה. "היא לא נראתה אישה שרק יום קודם לכן נאנסה על ידי 12 גברים", אמר מקור במשטרה המקומית. "כמובן שכל אדם מגיב בצורה שונה לאירוע טראומטי, אבל זו פשוט נראתה התנהגות יוצאת דופן". לדברי הגורם במשטרה, "היא פשוט לא התאימה לפרופיל של מישהי שנאנסה, בטח לא על ידי כל כך הרבה אנשים".

 

התיירת הבריטית שהאשימה את הנערים הישראלים באונס מובאת להארכת מעצר בקפריסין (צילום: AP)
התיירת הבריטית מובאת לדיון באוגוסט(צילום: AP)

 

 

 

 

 

 

חדר 723 בו נאנסה התיירת הבריטית במלון באיה נאפה ()
חדר 723 במלון באי נאפה בו טענה הצעירה שנאנסה

באמצע חודש יולי המשטרה בקפריסין עצרה 12 נערים ישראלים בחשד לאונס התיירת הבריטית, לאחר שהתלוננה כי הם ביצעו בה אונס קבוצתי בבית המלון "פמבוס נאפה רוקס" שבו נפשו. לאחר כמה ימים שוחררו חמישה מהנערים ושבו לישראל, ולאחר עוד מספר חקירות שוחררו שבעת הנערים האחרים שנותרו במעצר.

 

עו״ד ניר יסלוביץ, שייצג את הנערים הישראלים בקפריסין, התייחס להחלטת בית המשפט והביע תקווה שהצעירה תקבל עונש חמור: "כמו שאמרתי מהיום הראשון, מדובר בנאשמת שהעלילה בתלונה נבזית נגד הלקוחות שלי. בית המשפט מצא לנכון לאמץ את מה שטענתי מהיום הראשון, שאין בדל של ראייה לאמיתות הדברים שנטענו על ידיה. כולי תקווה כמי שמכיר את מערכת בתי המשפט הקפריסאית היטב, שגם העונש שיושת עליה בסופו של יום ישקף היטב את חומרת המעשים שנעשו על ידיה, במיוחד לאור העובדה שהיא לא נוטלת אחריות על זה".

 

לדברי יסלוביץ, "בית המשפט האשים אותה בהפרעה לסדר הציבורי וזה מה שציפינו לו. אנחנו שוקלים בחיוב להגיש נגדה תביעה אזרחית על כל הנזקים שנגרמו ללקוחות שלי, שמרוצים שהסיפור הזה קיבל חותמת של בית המשפט על החפות שלהם".

 

הצעירה הבריטית טענה במהלך המשפט כי המשטרה בקפריסין הכריחה אותה לחתום על ההודאה לפיה בדתה את האונס, שאותה ניסחו לדבריה החוקרים. התיירת הכחישה באמצעות עורך דינה את הודאתה, תוך שטענה שהשוטרים איימו עליה שיעצרו את חבריה - אם לא תחזור בה מתלונתה.

 

מייקל פולאק, עורך דינה של הצעירה, טען במהלך המשפט כי "הודאתה הושגה תחת לחץ, בהתחשב באיומים שהשמיעו השוטרים. כמו כן, זכויות האדם שלה הופרו כיוון שלא הזהירו אותה כחוק בטרם החקירה ולא איפשרו לה להיוועץ עם עורך דין". פולאק הוסיף כי "לא נאמר לה שהיא יכולה לעזוב את תחנת המשטרה וגם לא איפשרו לה לעשות כן". עורך הדין תקף את המשטרה הקפריסאית גם על כך שלא הקליטה, לטענתו, את החקירות של הצעירה.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הבריטית מובאת לבית המשפט
צילום: רויטרס
מומלצים