שתף קטע נבחר

ברוכים הבאים: הנולדים הראשונים של 2020

עם חגיגות כניסתו של העשור החדש: אלו הם התינוקות הראשונים של ישראל לשנת 2020. הראשונה מביניהם, הגיחה לאוויר העולם בבית החולים הלל יפה דקה אחרי חצות

הילדים של העשור החדש: בזמן שבכל העולם חגגו את כניסתה של שנת 2020, בבתי החולים ברחבי הארץ נרשמו לידות בדיוק בזמן בו נפתח העשור בישראל. בחצות ודקה, ילדה מרלין ג'אמל מג'ת בת ה-26, שזו הלידה השלישית שלה, תינוקת במשקל 3.276 ק"ג בבית החולים 'הלל יפה'. בלידתה, ליוותה אותה המיילדת עדי דהן.

 

 

היולדות הראשונות של הלל יפה לשנת 2020 (צילום: עטרה מוסקו)
היולדות הראשונות של הלל יפה לשנת 2020: משמאל לימין מרלין ג'אמל וטלי ששון(צילום: עטרה מוסקו)

 

טלי ששון מאור-עקיבא ילדה גם היא ב-'הלל יפה', תינוק ראשון אחרי שלוש בנות, במשקל 3.210. בבית החולים 'שמיר אסף הרופא' חגגו אדם ועדן בן-נעים את לידתם של בנם הבכור בשעה חצות ושש דקות. מורן דדון היא היולדת הראשונה לשנת 2020 במרכז הרפואי ברזילי, שגרה בשדרות וחובקת בן זכר.  את שנת 2019 סיימו באגף האימהות של המרכז הרפואי הלל יפה עם כ-4600 לידות.

 

היולדת הראשונה לשנת 2020: מרלין ג'אמל מג'ת - צפו 

 

קיראו עוד:

"לידה היא דבר לא צפוי - וצריכה להתרחש רק בבי"ח"

איך תתמודדי עם חרדה מפני לידה?

למה לסבול? השיטה החדשה ללידה קלה יותר

 

במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא: קרן ומולי כהן מקדימה חבקו בשעה שתיים בלילה את בתם החדשה אחרי לידה טבעית, כשבבית מצפים לאחות הקטנה, שני אחים בנים. קרן סיפרה: "הלידה היתה טבעית וטובה

בזכות גלית שמשון המיילדת המדהימה שליוותה אותנו. שלושת ילדיי ילידי ינואר כך שאני לא מכירה משהו אחר. הילד הבכור נולד ב 2/1/2010 וגם פתח עשור. מאחלת נחת ובריאות לשנה החדשה".

 

מימין: מיכל כרמי מוזס, היולדת הראשונה באיכילוב ועירית ואלן מאשדוד במרכז הרפואי שיבא
מימין: מיכל כרמי מוזס, היולדת הראשונה באיכילוב ועירית ואלן מאשדוד במרכז הרפואי שיבא

 

במרכז הרפואי שיבא, עירית ואלן גרברג מאשדוד, הורים למיה בת השלוש, זכו ללידת בתם לקראת הבוקר כשהיא במשקל 4.082, את הלידה ליוותה המיילדת רבקי בן עמי. בני הזוג סיפרו: ״קיבלתי מתנה לשנה האזרחית החדשה, מאחלים לכולם בריאות ומזל״. מיכל כרמי מוזס היא היולדת הראשונה בבית החולים איכילוב, ותינוקה הגיח לעולם בחצות ושלוש-עשרה דקות, במשקל ארבעה קילו ומאתיים גרם.

 

מימין: צהלה חווה היולדת הראשונה בסורוקה וקרן כהן היולדת הראשונה במרכז רפואי מאיר ()
מימין: צהלה חווה היולדת הראשונה בסורוקה וקרן כהן היולדת הראשונה במרכז רפואי מאיר

 

בבית החולים סורוקה במרכז סבן למיילדות, אביב וצהלה חווה מתל אביב קיבלו יחד עם השנה החדשה את בנם הבכור. צהלה סיפרה: "הגעתי מתל אביב לבאר שבע, כדי ללדת קרוב לאמא. לידה ראשונה היא חוויה מאתגרת כי את לא יודעת לקראת מה לצפות. הצוות העניק לי את מלוא תשומת הלב, הסביר לי בכל שלב מה קורה ונתן לי מעטפת מקצועית ורגשית כאחד.

  

"אני מודה לכל מי שטיפל בי מהרגע שהגעתי למיון יולדות קיבלה אותי ליאת הרשקוביץ מיילדת מקסימה שהפיגה את החששות שלי והסבירה בכל שלב ולמיכל בארי שילדה אותי במהירות ובמקצועיות מפליאה.

מאחלת שהעשור יהיה טוב ומוצלח, שנזכה לבריאות ולהצלחה בכל מה שנבחר".

 

מורן דדון היולדת הראשונה של 2020 במרכז הרפואי ברזילי
מורן דדון היולדת הראשונה של 2020 במרכז הרפואי ברזילי

 

אצל רנין וסארי אסעד מבית ג'אן, החלה הלידה במרכז הרפואי זיו בצפת, בשעה חצות ועשרים ושתיים דקות בדיוק. רנין סיפרה: "הלידה היתה לידה קשה, אבל התמיכה והעזרה של המיילדות והצוות הרפואי עשתה את הכל הרבה יותר קל וחוויתי. זה ילד ראשון שלנו ולכן זה מאוד מרגש". 

 

 

היולדת הראשונה במרכז הרפואי זיו שבצפת: רנין אסעד
היולדת הראשונה במרכז הרפואי זיו שבצפת: רנין אסעד

 

היולדת הראשונה במרכז הרפואי העמק בשעה חצות ועשרה היא יעל אבקסיס שסיפרה: "הלידה היתה נהדרת, נמשכה שלוש שעות ונולד לנו בן. התרגשנו שהלידה יצאה בדיוק בתאריך המשוער, בלילה הראשון של שנת 2020 ושתהיה שנה טובה לכולם".

 

התינוק הראשון של 2020 באסותא אשדוד הגיח לעולם בשעה 00:55 והשמחה הייתה רבה.בין החוגגים בלילה זה נמצאים שרה ועדן שרביט מאשדוד. שרה בת ה-25 ילדה בשעה 4:55 בת ראשונה, במשקל 3.300.במהלך הלילה נולדו באסותא אשדוד 5 תינוקות חדשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התינוק הראשוון לשנת 2020 במרכז הרפואי מאיר
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים