שתף קטע נבחר

כי מניו-ג'רזי תצא תורה: מאה אלף באיצטדיון הפוטבול

החגיגות העולמיות החלו: רבבות השתתפו באירוע ענק לסיום "הדף היומי" - מחזור הלימוד בתלמוד הבבלי - שערכה "אגודת ישראל של אמריקה" באיצטדיון המטלייף הענק בניו-ג'רזי. "גדול הדור" מישראל, הרב חיים קניבסקי, שיגר ברכה מצולמת "שיזכו לדעת את כל הגמרא" – והקהל שאג "אמן"

 

 

עשרות אלפי לומדים, 2,711 דפים, שבע שנים וחצי של התמדה, דף יומי אחד: העולם היהודי חוגג את סיום מחזור הלימוד של התלמוד הבבלי בשבת הקרובה, בסדרה של אירועי ענק - מפגני הצדעה ללומדי התורה - הנערכים ברחבי הגלובוס. העצרת המרכזית והגדולה בעולם התקיימה אור ליום ה' (שעון ישראל) בניו-ג'רזי, בהשתתפות קרוב למאה אלף איש.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>      

 

רבבות משתתפים  (באדיבות
רבבות משתתפים (באדיבות "אגודת ישראל באמריקה" )

 

בעוד שבארץ מתכנסים בימים אלה כל זרם או קהילה דתיים לחגיגה משלהם - בהיכל ה"פיס ארנה" בירושלים, בבנייני האומה או במתחם ענק שיוקם במיוחד בחניון שפירים - תנועת אגודת ישראל של אמריקה הפגינה אחדות יוצאת דופן (לפחות בין כמה זרמים חרדיים), כאשר הפכה את אצטדיון הפוטבול "מטלייף" לבית מדרש ענק, בראשות רבנים ואדמו"רים בכירים, לפחות לכמה שעות.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

בין הנאומים, דברי התורה, הלימוד המשותף, קריאת פרקי התהילים, הפרק האמנותי וכמובן הסיום עצמו של לימוד הגמרא, הפתיע את הקהל הרב חיים קניבסקי, "גדול הדור" בן ה-92 מישראל, ששיגר ברכה מצולמת למשתתפי האירוע ואיחל להם "שיזכו לדעת את הש"ס" (שישה סדרים, כל התלמוד). רבבות בקהל ענו יחד: "אמן".

 

  (באדיבות
האיצטדיון בניו ג'רזי הפך לבית מדרש ענק(באדיבות "אגודת ישראל באמריקה")

 

במסגרת פרויקט "הדף היומי", שנוסד ב-1923, לומדים יהודים בעולם כולו את אותו דף הגמרא בכל יום על מנת לסיים את הש"ס בשבע שנים וחצי. את הרעיון הגה רבי מאיר שפירא (1887-1933), ראש ישיבת חכמי לובלין ונשיא אגודת ישראל בפולין. בשבת הקרובה ייחתם המחזור ה-13 של המיזם, עם לימוד הדף האחרון של מסכת "נידה", ולמחרת יתחילו הלומדים מחדש במסכת "ברכות".

 

  ()
הרב קנייבסקי שיגר ברכה מישראל

 

בראשית ימי הפרויקט השתתפו בו מספר מצומצם יחסית של לומדים, אך עם השנים הוא הצליח לפרוץ גבולות מדיניים ומגזריים (וגם מגדריים) ולהפוך לאחד הרעיונות המצליחים בעולם היהודי. גם אנו ב-ynet מגישים את "הדף היומי" בצורה מקוונת, המאפשרת לימוד און-ליין. 

 

התפתחות הטכנולוגיה סייעה להפצת הרעיון בדרכים נוספות, וכיום ניתן להתמיד ולעמוד בקצב הלימוד המאתגר לא רק ב"חברותא" ובשיעורים פרונטאליים מסורתיים, אלא גם באמצעות אפליקציות ופודקאסטים למיניהם.

 

רבבות משתתפים  (באדיבות
הצליחו לאחד זרמים שונים(באדיבות "אגודת ישראל באמריקה" )

 

  (באדיבות
בהשתתפות רבנים ואדמו"רים בכירים(באדיבות "אגודת ישראל באמריקה")

 

  (באדיבות
מצדיעים ללומדי התורה(באדיבות "אגודת ישראל באמריקה")
 

 

גם הילדים חגגו! (באדיבות
קטנים וגדולים - כולם מוזמנים(באדיבות "אגודת ישראל באמריקה")

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות "אגודת ישראל באמריקה"
עשרות-אלפי לומדים
באדיבות "אגודת ישראל באמריקה"
מומלצים