שתף קטע נבחר

ליברמן נגד הרבנות: "יש שם אנשי מערות מטורפים"

בעקבות הערעור על יהדותם של ילדי המבחנה שנחשף ב-ynet, תקף יו"ר ישראל ביתנו באולפן: "צריך להחזיר את אנשי בית הדין הרבני למערה". על דרישתו להקים את הוועדות בכנסת: "אם הייתה ועדת פנים ניתן היה לדון באסון ההצפות". ברקע חיסול סולימאני טען: "חוסר המיגון בצפון - הפקרות מוחלטת"

 

 

 

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התייחס הבוקר (יום א') באולפן ynet לשורת החשיפות ב-ynet כי בתי הדין הרבניים מערערים על יהדותם של ילדי מבחנה שנולדו מתרומת ביצית ועד היום הוכרו כיהודים, ואמר: "זה טירוף מוחלט, בבית הדין הזה יש אנשי מערות שצריך להחזיר אותם למערה". על ההצפות בתל אביב שהובילו למותם של בני הזוג במעלית: "אסור להטיח האשמות בלי לבדוק את העובדות, אך אם היו מוקמות הוועדות בכנסת, ועדת הפנים כבר הייתה מזמנת את כל הגורמים ובודקת את הנושא".

 

חשיפה: המבצע של בית הדין הרבני לגיור ילדי מבחנה

 

ליברמן הוסיף לגבי הרבנות והאפשרות שתוקם ממשלת ימין חרדים: "הם חבורת מטורפים שמנסים להכתיב מנהגים מתקופת דוד המלך ושאול המלך. בית הדין בבאר שבע שפסק בניגוד לעמדת היועמ"ש, ובניגוד לכל ההחלטות המשפטיות שצריך לחשוף את הזהות של התורמת כי על סמך הביצית אי אפשר לקבוע יהדות, שיעשו כבר לביצית את הגיור. אנשים פשוט השתגעו. כל אלו הרי ממציאים פה את היהדות. איפה כתוב במקורות שאסור לעבוד ולשרת בצבא? הם פשוט מטיפים לעבודה זרה". 

אביגדור ליברמן (צילום: שאול גולן)
אביגדור ליברמן באולפן ynet(צילום: שאול גולן)

 

יו"ר ישראל ביתנו, שקרא כבר בשבוע שעבר להקים את כל הוועדות - כולל ועדת הכנסת - כדי שתדון בבקשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ויפגש היום עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בנושא, הדגיש שוב את עמדתו: "אמרנו בצורה ברורה שאנחנו נצביע נגד חסינות. העברנו בקשה להקים את כל הוועדות כולל ועדת הכנסת. אני אומר ליו"ר הכנסת שיקים את כל הוועדות. זה שאין לנו ועדת פנים בתקופה כזאת זה דבר בלתי סביר".

 

-ההחלטה של אדלשטיין תהיה מוטה בגלל נתניהו?

"הוועדה היא גוף מעין שיפוטי. זה לא בית משפט שבודק ראיות וטיעונים. למי שמכיר את מנדלבליט והיחסים בינו לבין נתניהו ברור שאף אחד פה לא תפר תיק. אנחנו באים בידיים נקיות. כשהוגש כתב אישום נגדי אני מיד הסרתי את החסינות והלכתי לבית המשפט". 

 

-ואם אדלשטיין יגיד לך - 'אני לא יכול, זו פגיעה בדמוקרטיה'?

"אי אפשר שתהיה איפה ואיפה. ההצבעה על חוק המצלמות היתה שישה ימים לפני הבחירות לכנסת. עשו הצבעה בניגוד לכל חוות הדעת. אז עכשיו לתרץ את זה באיזשהוא סעיף...".

 

-אם תוקם ועדה, אפשר לגמור את זה תוך חודשיים?

"זה לא משנה. הדיון מתקיים כדי לבחון האם מישהו תפר תיק או לא תפר תיק. האם מבחינה פרוצדורלית יש הצדקה לכתב האישום".

 

ליברמן התייחס לחיסולו של מפקד "כוח קודס" האיראני, קאסם סולימאני: "העולם הרבה יותר טוב בלעדיו. אמרו שמספר שתיים שלו הפך למפקד כוח קודס, אבל לסולימאני אין מספר שתיים, יש מספר תשע במקרה הטוב. להערכתי זה קרה כי הוא בא לפקד באופן אישי על מבצע שמכוון נגד אינטרסים אמריקאים, אולי נגד שגרירות אמריקאית, והוא היה מבחינתם פצצה מתקתקת".

 

קאסם סולימאני ו חסן נסראללה  ()
קאסם סולימאני וחסן נסראללה. "אין לו מספר 2"

-למה אנחנו לא חיסלנו אותו?

"אנחנו לא צריכים להידחף לנושא הזה. אני חושב שיש פה עוד אירועים שנמצאים בעיצומם ואין סרט שהאיראנים לא יגיבו. אני לא יודע מתי ואיך אבל אם מישהו חושב שאיראנים מסוגלים להבליג להכיל את האירוע – לא יקרה".

 

-גם נגדנו?

"הזירה רועשת וגועשת, אבל מה שהכי מטריד אותי זה מה שקורה עם המיגון בצפון שהוא פשוט הפקרות מוחלטת. לפני שנתיים הבאתי תוכנית מסודרת של מיגון הצפון לאישור הקבינט, ואושר תקציב של חמישה מיליארד שקל לעשר שנים - 500 מיליון שקל בשנה. היו אמורים להשקיע כבר מיליארד שקל ולא נעשה כלום".

 

-תושבי הצפון ששומעים אותך עכשיו, יחד עם אותו גפרור של חיסול סולימני, מה הם צריכים לחשוב?

"זה לא גפרור זה לפיד. אני אומר שאנחנו וכל ראשי הרשויות בצפון חייבים לקום ולזעוק. אני חוזר ואומר מבחינת היערכות העורף בצפון זה הפקרות מוחלטת. הממשלה לא נוקפת אצבע בנושא ולא עושה כלום חוץ מלפטפט. תקעו את הפרויקט הזה משיקולים לא עניינים".

 

-אתה רואה מציאות שבתקופה הקרובה אנחנו נכנסים לעימותים, כולל עם חיזבאללה בצפון?

"אני לא רוצה לדבר על מה שאני לא יודע. אני לא רואה את החומר המודיעיני. אבל במזרח התיכון השברירי במיוחד בימים אלו חייבים להיות ערוכים לכל התפתחות".

-

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
אביגדור ליברמן
צילום: שאול גולן
מומלצים