שתף קטע נבחר

יימשך הפיילוט שמאפשר להורים לעבוד מהבית

משרד האוצר הנחה את משרדי הממשלה להמשיך לתגמל הורים לילדים צעירים על שעות עבודה נוספות מהבית. זאת במסגרת המאמצים לקידום שוויון מגדרי ולהגברת האיזון בין בית לעבודה בשירות המדינה. נציב שירות המדינה: "מאמץ חדשני המאפשר לעובדים לתת תפוקה רבה יותר בעבודה ולהיות יותר בחיק משפחתם"

במסגרת המאמצים לקידום שוויון מגדרי ולהגברת האיזון בין בית לעבודה בשירות המדינה, נציב שירות המדינה והממונה על השכר והסכמי העבודה במשרד האוצר הנחו את משרדי הממשלה להמשיך לתגמל על שעות עבודה נוספות מהבית להורים לילדים בשירות המדינה. זאת במסגרת פיילוט שעות נוספות מהבית, ולאור שביעות הרצון הקיימת מהפיילוט ועמידתו ביעדים נכון לעת הזו.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

עבודה מהבית: שילוב מנצח בין משפחה לקריירה?

כשהקריירה מתנגשת בהורות

כך תעבדו מהבית בלי לוותר על הזכויות שלכם

 

בשנת 2019 בחנו אגף השכר ונציבות שירות המדינה את הנושא ומצאו כי שביעות הרצון - הן של המנהלים והן של העובדים המשתמשים בזכאות זו - עלתה, בד בבד עם עלייה בתפוקת העובדים והעובדות שנהנו מהזכאות. לאור הממצאים הוחלט לפעול בחצי השנה הקרובה על מנת לקדם הרחבה של מסגרת הפיילוט.

   (צילום: shutterstock)
הורים לילדים צעירים יקבלו תגמול על שעות עבודה נוספות מהבית(צילום: shutterstock)
 

מדובר במהלך שיאפשר צמצום של פערי השכר בין נשים לגברים, ובטווח הרחוק - מתן אפשרות להורים שאינם יכולים לבצע שעות נוספות במשרד, לבצע עבודה נוספת שתביא לייעול ושיפור השירות הציבורי. מהלך זה מצטרף לתהליכים נוספים שמוביל נציב שירות המדינה יחד עם האגף לשוויון מגדרי בנציבות ובשיתוף אגף השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר, לקידום שוויון מגדרי בקרב העובדים. בין התהליכים הנוספים: סקר לגברים בשירות המדינה לקידום מימוש זכויות על ידי אבות, פיתוח מודלים לתעסוקה גמישה, הנגשה והרחבה של זכויות הורים לאבות, תכניות הכנה למכרזים, מנטורינג למנהלות הצעירות בשירות המדינה ועוד.

 

נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, ציין כי ההחלטה היא במסגרת המאמצים לשיפור השירות לעובדי המדינה, משרתי הציבור: "מאמץ חדשני זה של שירות המדינה כמעסיק הגדול במשק, מקדים מעסיקים רבים וגדולים ומאפשר לעובדים לתת תפוקה רבה יותר בעבודה, להיות יותר בחיק משפחתם, להתאים עצמם לתנאי השוק הפרטי בגמישות התעסוקתית ואפילו להקל על העומס בכבישים ובחניות. אני מודה לממונה על השכר באוצר על שיתוף הפעולה, שבכוונתנו להמשיכו לטובת כלל השירות הציבורי במדינת ישראל''.

 

הממונה על השכר, קובי בר נתן אמר בתגובה כי "אגף שכר והסכמי עבודה רואה חשיבות רבה בקידום הסדרי עבודה גמישים להורים לילדים קטנים בשירות המדינה, שיוצרים איזון נכון יותר בין בית לעבודה, מסייעים בצמצום פערי השכר המגדריים, מתגמלים הורים על עבודה עתירת כתיבה והכנה המתבצעת לאחר שעות העבודה ובמקביל מאפשרים להורים להמשיך ולהתפתח בהיבט המקצועי".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים