שתף קטע נבחר

ליברמן על החסינות: "אם לא תהיה ברירה, נלך לעימות עם יו"ר הכנסת"

יו"ר ישראל ביתנו התייחס בוועידת "האנשים של המדינה" של ynet ו"ידיעות אחרונות" לסוגיית החסינות - ואמר כי כפי שפעל בממלכתיות כשניסו להחליף את אדלשטיין, הוא מצפה ממנו לפעול כדמות ממלכתית גם עכשיו. לפיד: "אם הוא לא יבין שהוא מייצג את הכנסת, יהיו השלכות". שידור חי

 

 

 

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר כי אם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ימנע את הקמת הוועדה שתעסוק בחסינות נתניהו - הוא יתעמת מולו ויקים את ועדת הכנסת בכל מקרה.

 

ליברמן אמר בוועידת "האנשים של המדינה" של ynet ו"ידיעות אחרונות" כי מפלגתו פעלה באופן ממלכתי מלכתחילה ומנעה את הניסיון להחליף את אדלשטיין. "אמרנו שכל עוד אין קואליציה יציבה לא ניתן לזה יד. אותו הדבר כשניסו לקראת הסוף להחליף את אבי ניסנקורן, אמרנו שלא נסכים לזה", אמר ליברמן.

 

אביגדור ליברמן (צילום: קובי קואנקס)
אביגדור ליברמן בוועידה(צילום: קובי קואנקס)

בשיחה עם כתב ynet ו"ידיעות אחרונות" יובל קרני הוסיף ליברמן: "נתניהו פנה לכנסת ה-22 בבקשה לשמור על החסינות, לכן הכנסת חייבת להתייחס לבקשה הזאת. הדבר האחרון שאני רוצה זה עימות עם היו"ר, אבל אם אין ברירה - נלך לעימות עם יו"ר הכנסת. אני מקווה שלא נגיע להחלפה. צריך להבין שיו"ר הכנסת זה דמות ממלכתית ולא פונקציה מפגלתית. הוא גם ממלא מקום הנשיא, וצריך להתנהל באופן ממלכתי. אני בטווח שהוא יתנהל ככה בסופו של דבר, אבל אם אין לנו ברירה נלך גם לעימות ונקים את ועדת הכנסת".

 

מספר 2 בכחול לבן, יאיר לפיד, התראיין בוועידה אחרי ליברמן ואמר כי "אם יו"ר הכנסת לא מבין שתפקידו לייצג את כל הכנסת ולא רק את נתניהו, יהיו לזה השלכות. זה שאדלשטיין עושה פעלולים וטריקים כדי לא לקיים את הוועדה, זו הפרה של אמון הציבור".

 

יאיר לפיד (צילום: קובי קואנקס)
יאיר לפיד בוועידה(צילום: קובי קואנקס)

ליברמן טען: "יש היום שלושה גושים: גוש חרדי משיחי בראשות נתניהו, גוש שמאל בראשות בני גנץ וגוש של אנשים נורמלים שנקרא ישראל ביתנו. אין ימין, ואין גוש ימין. לנתניהו אין שום קשר לימין. בן אדם שהצביע בעד גירוש יהודים מגוש קטיף אין לו קשר לימין".

 

הוא הוסיף: "לא יהיו שום בחירות נוספות, תהיה הכרעה, רצינו להקים ממשלת אחדות, אבל לצערי בגלל ויכוח מי הראשון, מי השני ומתי הרוטציה, שתי המפלגות הגדולות גררו את המדינה לבחירות נוספות וצריך להסיק מסקנה. מי שלא רוצה בחירות שיצביע ישראל ביתנו. בלוק הימין לא קיים. יש בלוף".

 

 

 

 

לגבי חסינות לנתניהו אמר ליברמן: "אני כמה שנים טובות בכנסת, אני זוכר איך ראש הממשלה תקף את אולמרט כשהוגש כתב אישום נגד אולמרט. הוא הסביר שראש הממשלה ששקוע בחקירות אין סמכות ציבורית לכהן כרהמ" ובטח החלטות שהוא מקבל מושפעות ממצבו האישי. גם כשזה הגיע אליי, כשהוגש כתב אישום נגדי, קמתי ואמרתי אני מותר על חסינות ואני מצפה מאחרים שיתנהגו בצורה כזאת".

 

מוקדם יותר הבוקר אמר הנשיא ראובן ריבלין בוועידה כי "כשנתניהו קיבל את עקרון הנבצרות, הייתי בטוח שלא יבקש חסינות". הוא הוסיף: "האמון במערכת המשפטית נמצא בליבת היכולת שלנו לקיים חיים דמוקרטיים".

  

ריבלין התייחס לכך שייתכן ויצטרך להחליט האם להטיל את הרכבת הממשלה על נתניהו, שמואשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים: "שמעתי שאצטרך להחליט. כמובן שלצורך כך אני אתייעץ עם יועצים, אשאל את כל השאלות שצריך, אני יוכל לומר לכם שאני לא אקבל החלטה בגלל אישיות כזו או אחרת. אצטרך לקבל החלטה עקרונית".

 

במהלך הוועידה, שנערכת בשיתוף קרן קיימת לישראל, נערכים פאנלים בנושאים שונים, בהשתתפות כמה מהאנשים המעניינים ביותר במדינה: ישראלים מצליחים מסביב לעולם, מובילי המאבק באנטישמיות, מנהיגי המחאות הבולטות של השנים האחרונות, המנכ"לים של משרדי הממשלה שמעצבים את עתידנו ועוד.

 

ynet מלווה את היום בשידורים חיים וקטעים נבחרים מהוועידה מתפרסמים לאורך היום באתר. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי קואנקס
אביגדור ליברמן
צילום: קובי קואנקס
מומלצים