שתף קטע נבחר

לפיד: "אדלשטיין ימנע הקמת ועדה לחסינות? יהיו השלכות"

הח"כ מכחול לבן אמר בוועידת "האנשים של המדינה" של ynet ו"ידיעות אחרונות" כי אם יו"ר הכנסת יפעל למניעת הקמת ועדה שתדון בחסינות לנתניהו - "יהיו לזה השלכות": "אדלשטיין עושה טריקים, זו הפרה של האמון"

 

 

מס' 2 בכחול לבן, יאיר לפיד, אמר היום (שני) כי אם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ימנע הקמת ועדה בכנסת שתדון בחסינות לראש הממשלה בנימין נתניהו - "יהיו לזה השלכות". את הדברים אמר לפיד ליובל קרני בוועידת "האנשים של המדינה" של ynet ו"ידיעות אחרונות".

 

"יו"ר הכנסת לא מבין שתפקידו לייצג את כל הכנסת, לא רק את נתניהו", הוסיף לפיד. "ראש הממשלה הגיש את הבקשה לחסינות - אז הוועדה צריכה לדון בזה. זה שאדלשטיין עושה טריקים? זו הפרה של האמון מצידו. כמו שאמרתי, אם אדלשטיין יעבוד בתור ראש המטה של נתניהו במקום יו"ר הכנסת - יהיו לכך השלכות".

 

על השאלה האם נתניהו טעה כשהגיש בקשה לחסינות השיב לפיד: "ודאי שהוא טעה וזה גם מעשה לא ערכי ולא מוסרי. לא שיש לי ציפיות גדולות מאדם שיש נגדו כתבי אישום. החסינות של הח"כים נועדה לכך שאנשים יוכלו במהלך החקיקה להיות מוגנים משפטית. היא לא נועדה לזה שאנשים יוכלו לבצע עבירות פיליליות חמורות מבלי להגיע למשפט"

 

 

 

 

קודם לכן אמר יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כי אם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ימנע את הקמת הוועדה שתעסוק בחסינות נתניהו - הוא יתעמת מולו ויקים את ועדת הכנסת בכל מקרה.

 

ליברמן אמר בוועידה כי מפלגתו פעלה באופן ממלכתי מלכתחילה ומנעה את הניסיון להחליף את אדלשטיין. "אמרנו שכל עוד אין קואליציה יציבה לא ניתן לזה יד. אותו הדבר כשניסו לקראת הסוף להחליף את אבי ניסנקורן, אמרנו שלא נסכים לזה", אמר ליברמן.

 

בשיחה עם כתב ynet ו"ידיעות אחרונות" יובל קרני הוסיף ליברמן: "נתניהו פנה לכנסת ה-22 בבקשה לשמור על החסינות, לכן הכנסת חייבת להתייחס לבקשה הזאת. הדבר האחרון שאני רוצה זה עימות עם היו"ר, אבל אם אין ברירה - נלך לעימות עם יו"ר הכנסת. אני מקווה שלא נגיע להחלפה. צריך להבין שיו"ר הכנסת זה דמות ממלכתית ולא פונקציה מפגלתית. הוא גם ממלא מקום הנשיא, וצריך להתנהל באופן ממלכתי. אני בטווח שהוא יתנהל ככה בסופו של דבר, אבל אם אין לנו ברירה נלך גם לעימות ונקים את ועדת הכנסת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי קואנקס
יאיר לפיד
צילום: קובי קואנקס
מומלצים