שתף קטע נבחר

שב"ס ניסה להסתיר: שוחרר עד המדינה בפרשת הבר נוער

זאור חנקישייב, שהפליל בעדות שקר את חגי פליסיאן ברצח הכפול במועדון הקהילה הגאה ב-2009, שוחרר ממאסר אחרי כחמש שנים וחצי. שחרורו הוסתר לאחר שבידוי הראיות גרם מבוכה גדולה למשטרה ולפרקליטות

 

זאור חנקישייב (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
זאור חנקישייב(צילום: שאול גולן)
 

אחרי חמש שנים וחמישה חודשים בכלא שוחרר היום (רביעי) מכלא השרון זאור חנקישייב, עד המדינה בפרשת הרצח בבר נוער. בשירות בתי הסוהר, בפיקודו של ממלא המקום גונדר אשר וקנין, ניסו להסתיר את דבר שחרורו. חנקישייב הורשע בשיבוש הליכי משפט ובידוי ראיות לאחר שמסר עדות שקר והפליל את חגי פליסיאן ברצח ליז טרובישי וניר כץ במועדון הקהילה הגאה ב-2009.

 

מוסר המידע הכוזב בפרשת הברנוער העיד לטובת עבריין בפרשת 512

זאור חנקישייב: "יש לי הוכחות לגבי שני מעורבים ברצח"

 

בחודש מאי 2015 גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב את המאסר על חנקישייב. העונש נקבע בהסדר טיעון שבמסגרתו הודה חנקישייב בבידוי הראיות נגד פליסיאן. השופט דוד רוזן אמר אז כי הנאשם שם לו למטרה במזיד לפגוע באדם חף מפשע ומעשיו יכלו לגרום נזק אדיר הן למערכת אכיפת החוק והן לחגי פליסיאן. בנוסף הוא הביא לבזבוז משאבים ופגע פגיעה חמורה בערך גילוי האמת.

 

פליסיאן, שהואשם ברצח, היה עצור בכלא אך כשהתברר כי חנקישייב בדה את הראיות - הוא שוחרר וקיבל פיצוי מדינה של יותר משני מיליון שקלים על מעצר השווא. בידוי הראיות על ידי חנקישייב גרם מבוכה גדולה למשטרה ולפרקליטות.

פליסיאן שהופלל בביצוע הרצח (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
פליסיאן שהופלל בביצוע הרצח(צילום: שאול גולן)

עו"ד חי הבר, שמייצג את חנקישייב, מסר בתגובה כי הוא "שמח שפרק זה בחייו של זאור הגיע לסיום. חרף המעשים שביצע, אני סבור כי בכל זאת יכלה המערכת לנהוג בו באופן שונה. לצערי, במקום לקחת אחריות על המחדל ובמקום לתחקר את האירוע שהוביל למעצר חפים מפשע והגשת כתבי אישום כה חמורים, בחרו במשטרה ובפרקליטות להתעלם ולהטיל כל כובד המשקל על כתפיו".

 

הוא הוסיף: "חוששני כי מקרים שכאלה, בהם חפים מפשע יעצרו, יכולים לקרות שוב בעתיד. בסופו של יום ולמרות תקופת המאסר הארוכה (מדי) שנגזרה עליו, הוא יוצא לחיים חדשים, 'לאחר ששילם חובו לחברה' והנני משוכנע כי מעתה ינהל חיים נורמטיביים. מדובר בבחור חיובי בעל כישרון וכולי תקווה שינצל זאת לקידומו האישי ושיקום חייו".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
זאור חנקישייב
צילום: שאול גולן
מומלצים