שתף קטע נבחר

"שלא יראו אור יום": נפתח משפטם של רוצחי רנה שנרב

חמשת המחבלים מואשמים ברצח ובנשיאת נשק. "מדברים על איראן, אבל יש לנו פה תשתית טרור", אמר אביה של שנרב - שהגיע עם בני משפחתו לדיון בבית הדין הצבאי

רינה שנרב ז
רנה שנרב ז"ל(באדיבות המשפחה)

משפטם של חמשת חברי החוליה שרצחו את רנה שנרב ז"ל בפיגוע במעיין דני בחודש אוגוסט נפתח היום (רביעי) בבית המשפט הצבאי בעופר. בחודש שעבר הוגשו נגד החמישה כתבי אישום בגין רצח, ניסיון רצח, נשיאת נשק, סחר בציוד מלחמתי ועוד.

 

הקראת כתב האישום לחמשת רוצחי רנה שנרב במחנה עופר (צילום: חורחה נובומינסקי)
חברי החוליה בבית המשפט היום(צילום: חורחה נובומינסקי)
 

 

 

בתחילת הדיון טען עורך דינם של חברי החוליה, מחמוד חאסן, כי הוא אינו מתכוון לענות בשלב זה לכתב האישום. עוד טען עו"ד חאסן שאינו יכול לייצג את כל החמישה בשל ניגוד עניינים, מכיוון שהוא מייצג יותר מנאשם אחד באותו תיק. בדיון נכח גם מי שפיקד על החוליה, סאמח ערביד, שנחקר כ"פצצה מתקתקת" בשב"כ. הדיון נדחה ל-17 בפברואר ועד אז צפוי עורך דינם של חברי החוליה להשיב לאישומים.

 

במהלך הדיון צפו בני משפחת שנרב בחמשת המחבלים נכנסים בזה אחר זה והביטו בהם בפנים קפואות. לאחר סיום הדיון אמר אביה של רנה, איתן כי "כולם מדברים על איראן אבל לא שמים לב שיש פה תשתית טרור. זה יורד עד לרצח של הבת שלנו - זה קשר רשע". הוא הוסיף: היום יש כאן חמישה רוצחים. בארץ, ולא באיראן, כאן יש תשתיות טרור".

 

"רנה ילדה של חסד, אנחנו חזקים ולא ניתן להם לשבור אותנו. אנחנו כאן לנצח ונמשיך לטייל. בינתיים לא הרסו את הבתים שלהם והם מקבלים משכורות מהרשות", אמר איתן שנרב שנפצע בעצמו בפיגוע. 

איתן ושירה שנרב (צילום: חורחה נובומינסקי)
איתן ושירה שנרב הבוקר בכניסה לבית המשפט(צילום: חורחה נובומינסקי)
 

האם שירה שנרב הסבירה כי הם רוצים למנוע את המקרה הבא. "אנחנו שליחים, כך שלאחרים לא יקרה את מה שקרה לנו. צריך לנצח את התשתית ולא רק את החוליה שהייתה בשטח. כולם צריכים להישפט, שלא יראו אור יום. אנחנו פועלים למען עם ישראל ומתפללים שזה שזה מה שיקרה".

 

לאחר המשפט התקיים גם הדיון בעניין הארכת מעצרו של ראש החוליה ערביד. בהסכמת הצדדים מעצרו הוארך עד תום ההליכים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חורחה נובומינסקי
חלק מחברי החוליה הבוקר
צילום: חורחה נובומינסקי
מומלצים