שתף קטע נבחר

750 אלף צעירים יהודים, 68 מדינות שונות: 20 שנה לתגלית

"התוכנית היא ניצחון אדיר עבור מדינת ישראל וניצחון לכל אחד מהמשתתפים שרבים מהם מגלים לראשונה את זהותם היהודית", אמר מנכ"ל תכנית "תגלית" גידי מרק, באירוע מיוחד לציון 20 שנים לפרויקט היהודי חוצה היבשות

 

 

חוגגים את הקיום היהודי: 20 שנה אחרי שיצא לדרך הפרויקט הגדול ביותר של העולם היהודי, ציינו אנשי "תגלית" את הגעתם של 750 אלף צעירים יהודים, שביקרו בארץ לאורך השנים. הם הגיעו מ-68 מדינות שונות - במסגרת סיור שמממן הפרויקט עבור כל צעיר יהודי בתפוצות.

 

 << הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>  

 

לפי מחקר של "תגלית" ואוניברסיטת ברנדייס, בעקבות הפרויקט היהודי - כחצי מיליון יהודים זכו להגיע לביקור מולדת במדינת ישראל לראשונה בחייהם. עוד עולה מהמחקר, כי כשליש מכלל צעירי התפוצות בגילאי 18 עד 40 הם בוגריה. התוכנית, למעשה, הפכה להיות אחת מאבני הדרך החשובות ביותר בחייהם של יהודי התפוצות, לצד קיום בר או בת מצווה וציון החגים היהודיים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

גידי מרק, מנכ"ל "תגלית", שנאם באירוע מיוחד לציון 20 שנה לפרויקט, אמר כי "תגלית הוא ניצחון אדיר עבור מדינת ישראל. זהו ניצחון בדעת הקהל העולמית, ניצחון במאבק בהתבוללות, ובעיקר - ניצחון אישי לכל אחד ואחד מהמשתתפים שרבים מהם מגלים בפעם הראשונה את זהותם היהודית, שבזכות 'תגלית' מתעצבת ומקבלת ביטוי ברור ובטוח".

 

למצוא "יהודי כשר" בתגלית

לפי נתוני המחקר, השתתפות בתכנית מעלה ב-49% את הסבירות להינשא ליהודי כאשר כ-20% מבוגרי תגלית נישאים לבוגרים אחרים של התוכנית. בנוסף, ממחקרים נוספים עולה כי כ-80% מבוגריה, בוחרים לגדל את ילדיהם כיהודים, לעומת 60% מקרב אלו שלא השתתפו בתוכנית.

 

2.	בוגרי תגלית עם מנכ
בוגרי תגלית עם מנכ"ל תגלית, גידי מרק, וחברי הועד המנהל בישראל מאיר ועדינה שמיר, וברכה ורועי בן ימי(צילום: ג'ניה פיימר)

 

עוד עולה, כי מאז הקמתה תרמה "תגלית" כ-5 מיליארד שקל לכלכלת ישראל, בצורה ישירה ועקיפה. עבור כל דולר שמשקיעה מדינת ישראל ב"תגלית", הכלכלה הישראלית מרוויחה 3.8 דולר.

 

בוגרי תגלית באירוע (צילום: ג'ניה פיימר)
בוגרי תגלית באירוע(צילום: ג'ניה פיימר)

 

הפרויקט עצמו הנו פרויקט של ממשלת ישראל בשותפות עם תורמים יהודים וקהילות יהודיות ברחבי העולם. עשרים מגדולי התורמים היהודים בעולם ובישראל, השותפים לפרויקט, רואים בו חלק מהשקעתם במדינת ישראל ובקשריה עם יהדות התפוצות.

  ()

  ()

  ()
 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ניה פיימר
בוגרי תגלית - ישראלים מן המניין
צילום: ג'ניה פיימר
מומלצים