שתף קטע נבחר

סערת הרב הראשי: "אחותי התחתנה ברבנות, אותי אתה מתייג כאוכלת חזיר"

כל השנים ברחתי מהזהות של "העולה מברית המועצות" ולא הסתכלתי לאחור. זה עבר כמעט חלק עד שמישהו החליט לתייג אותי ועוד מיליון אזרחים אחרת. קוראים לי אלכסנדרה, אני גרה באשדוד, לא הולכת לכנסייה, לא עוינת את הדת, לא קומוניסטית, וכן, נולדתי במולדובה - ואני ממש לא מתכוונת להתנצל על זה

 

 

גויים, שונאי דת, הולכים לכנסיות ולמנזרים. כל השנים ברחתי מהזהות של "העולה מברית המועצות" ולא הסתכלתי לאחור. עליתי בגיל 3, ומיד אימצתי כל סממן זהות ישראלי - הכי ציונית שיש, העברית והדקדוק מושלמים, ללא שמץ של מבטא, קריינית בגל"צ, האוניברסיטה העברית, מגישה ב-ynet.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>  

 

זה עבר כמעט חלק עד שמישהו החליט לתייג אותי ועוד מיליון פלוס אזרחים אחרת. הרב יוסף יאמר שהוא מדבר על מי שאינם יהודים, אבל בעצם הוא מדבר על כל העולים מברית המועצות לשעבר.

 

אלכסנדרה לוקש ()
אלכסנדרה לוקש

 

פתאום אני חושבת על ההורים שלי, שעזבו הכל בגיל 30 ועלו לישראל בגלל אנטישמיות. אלה שאף אחד לא "חושד" ביהדות שלהם. שהבת שלהם, אחותי, אפילו נישאה ברבנות - אבל כנראה שמישהו מבחוץ ששומע שהם מדברים ברוסית, היה שולח אותם "לאכול בשר חזיר וללגום וודקה באשדוד". פוליטיקה של שנאה קוראים לזה.

 

אז קוראים לי אלכסנדרה, אני גרה באשדוד, לא הולכת לכנסייה, לא עוינת את הדת, לא קומוניסטית, וכן, נולדתי במולדובה ואני ממש, אבל ממש לא מתכוונת להתנצל על זה.

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
אלכסנדרה לוקש
צילום: אבי מועלם
מומלצים