שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  טרה ויתרה על אספקת 12 מיליון ליטר חלב גולמי - שיעברו ליטבתה ולתנובה

  המחלבה קיוותה שנתח השוק שלה יצמח לאחר המעבר לכשרות מחמירה - ובפועל היקף המכירות היה נמוך מהמצופה והיא נותרה עם עודפי חלב רבים

  מחלבת טרה ויתרה על אספקה שנתית של 12 מיליון ליטר חלב גולמי בעקבות דשדוש במכירות. החלב יועבר ברובו ליטבתה של שטראוס וכמות קטנה יותר תועבר לתנובה. הסיבה: היקף מכירותיה לא הצדיק את כמות החלב שהוקצתה לה והיא נותרה עם עודפי חלב ללא שימוש.

   

  תוכנית טרה לצמצם את ייצור החלב המפוקח הכעיסה את הרפתנים

  בקרוב: מכסות חדשות ליבוא מוצרי חלב ללא תשלום מכס

  המדינה יכולה להתערב בתמחור החלב, אבל לא להכריח לייצר

    

  מדי סוף שנה מועצת החלב מסדירה את נושא מכסות החלב הגולמי שעובר מהרפתות למחלבות לפי תחזית צורכיהן לשנה הקרובה. לפני שנתיים טרה עברה לייצר תחת כשרות מחמירה יותר, ותחזיות ההנהלה היו אופטימיות וצפו גידול במכירות. לכן, ביקשה באותה שנה תוספת של 25 מיליון ליטר גולמי. בדיעבד, נתח השוק לא גדל וטרה נותרה עם עודפים שמועצת החלב נאלצה לייבש לאבקת חלב, הליך שגורם הפסד לרפתנים.

  טרה מחלבה (צילום: עמית שעל)
  מחלבת טרה(צילום: עמית שעל)

  בשנים האחרונות טרה חוותה משבר, בין השאר בגלל אי-עדכון בזמן של מחיר מוצרי החלב המפוקחים, שכתוצאה מכך חדלה לייצר חמאה שולחנית. גם העתקת מחלבת משק צוריאל לדרום גרמה להפסקת ייצור זמנית של חלק מהמוצרים, ולכך התווספו תקלות טכניות חוזרות בקווי הייצור של טרה. בנוסף, איבדה מכירות עקב הסכסוך הכספי עם רשת יוחננוף שטרה חדלה לספק לה מוצרים.

   

  לפני כשמונה חודשים יהודה פורטה החליף את טל רבן בתפקיד המנכ"ל, ומאז ההנהלה מגבשת תוכנית פעולה חדשה. בין מנועי הצמיחה החדשים: משקאות סויה ושקדים שהשיקה בשיתוף VALSOIA האיטלקית. המטרה: להתחרות בתנובה, ששולטת בשוק תחליפי החלב, ובמותג אלפרו שאמור לעבור לידי שטראוס.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים