שתף קטע נבחר

ביטן סינן את נתניהו: "לא עניתי כדי לא לדבר שטויות"

לאחר שוויתר על תפקידו כשר החקלאות, סיפר ח"כ דוד ביטן שלא ענה לשיחות מראש הממשלה. הוא מתח ביקורת על הסחבת במינוי: "שנתיים הייתה לי הבטחה והיו כל מיני סיבות"

חבר הכנסת דוד ביטן שוויתר על תפקידו כשר החקלאות נשמע היום (שבת) מאוכזב. הוא אמר כי היה צריך לקבל תפקיד שר לפני חודשים ארוכים, ועקץ את ראש הממשלה בנימין נתניהו על עיתוי המינוי. בריאיון לאטילה שומפלבי באירוע של ההסתדרות הציוניות בירושלים, סיפר ביטן כי נתניהו התקשר אבל הוא העדיף לא לענות: "כשאני כועס אני לא עונה, בשביל לא לדבר שטויות".

בנימין נתניהו דוד ביטן (צילום: אבי מועלם, EPA)
סינן שיחות אבל לא כועס. דוד ביטן ובנימין נתניהו(צילום: אבי מועלם, EPA)

ההחלטה לוותר על התפקיד נפלה בין היתר על רקע ביקורת בג"ץ בנוגע למינויים בממשלת מעבר. לפני כשבעה חודשים המליצה המשטרה להעמיד לדין את ביטן בגין עבירת שוחד ב-12 פרשיות. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנלדבליט אמור להחליט בקרוב על הגשת כתבי אישום נגד ביטן, דבר שאמור היה לאלץ אותו להתפטר מיידית אם היה לוקח את התיק.

 

אף שלדבריו אינו כועס על ראש הממשלה, סיפר ביטן שסינן שיחות ממנו: "נתניהו ניסה לצלצל אליי, אבל לא עניתי. כשאני כועס אני לא עונה, בשביל לא לדבר שטויות. כשאתה נרגע אז אתה עונה לאנשים – זה האופי שלי. אני לא כועס על נתניהו, אני כועס על הסיטואציה". מינוי של ח"כ דוד ביטן לתפקיד שר החקלאות החזיק מעמד כמה ימים וביום שישי הודיע כי החליט לוותר על התפקיד "בעקבות קשיים משפטיים במינויו".

 

הוא חשף טפח ממה שהתחולל מאחורי הקלעים: "אמרתי לעצמי שלא אהיה שר לחודש ועזבתי את זה", סיפר ביטן. "נראה מה יהיה בעתיד". הוא אמר שאינו כועס על נתניהו, אך בדבריו נשמעה נימת כעס וביקורת: "אני לא כועס על אף אחד. שנתיים ימים הייתה לי הבטחה והיו כל מיני סיבות ותמיד היו אנשים שקיבלו ואני לא. זה המצב. לא נולדתי להיות שר".

 

 

 

ביטן טען כי לא נפסל אלא קיבל החלטה לוותר על המינוי: "לא נפסלתי. על פי כל החוקים אי אפשר היה לפסול אותי ולכן הסכמתי להיות שר, אבל רציתי שזה יהיה מהר ולא יימרח כמו מסטיק. מכיוון שזה התחיל להימרח שוב, נתתי הודעה שאני מוותר ובזה סיימתי את העניין".

 

על השאלה אם נתניהו יצטרך ללכת הביתה במקרה שבו גוש הימין לא יקבל 61 מנדטים השיב: "נכון להיום נתניהו הוא זה שמביא את המנדטים, זו הסיטואציה. אף אחד אחר לא יכול להביא מנדטים כמוהו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם, EPA
דוד ביטן ובנימין נתניהו
צילום: אבי מועלם, EPA
מומלצים