שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בת ים: דיירים פונו מבתיהם מחשש לקריסת הבניין

  העירייה הוציאה צו פינוי לכל דיירי הבניין ברחוב העצמאות, מחשש לקריסתו המיידית עקב פגיעה ביסודותיו. לטענת העירייה, הנזק לבניין נגרם בשל בנייה רשלנית במגרש השכן שבו הקבלן לא ביצע את העבודות בהתאם להיתר. צו הפסקת עבודה הוטל על הקבלן, שמסר בתגובה: "העירייה מחפשת פראייר שיחזק את העמודים"

  עיריית בת ים עצרה עבודות בנייה במגרש ברחוב העצמאות בעיר ופינתה דיירים המתגוררים בבניין הצמוד. זאת לאחר שחוות דעת הנדסית קבעה כי המבנה תחת סכנת קריסה מיידית.

   

  קבינט הדיור אישר את תמ"א 1: מאות תוכניות מתאר יאוחדו

  2019 תשבור שיא בהיקף המשכנתאות: כ-65 מיליארד שקל

  אל תתנו לגרף מחירי הדיור להטעות אתכם

   

  עיריית בת ים הוציאה צו הפסקת עבודה מיידי לקבלן ויקטור בובליל שמבצע עבודות במגרש ברחוב העצמאות 30 בעיר. לטענת העירייה, בשל ביצוע רשלני של העבודות נגרמה פגיעה ביסודות הבניין השכן, כך שהוא עלול להתמוטט באופן מיידי. בחוות דעת הנדסית שקיבלה העירייה נכתב כי קיימת "מסוכנות מיידית", ולכן החליטו בעירייה לפנות באופן מיידי את כלל הדיירים בבניין עד לחיזוקו של המבנה.

   (צילום: עיריית בת ים)
  לטענת העירייה, הנזק ליסודות הבניין נגרם מעבודות בנייה שלא בוצעו בהתאם להיתר (צילום: עיריית בת ים)
  בעירייה אמרו כי הנזק למבנה המגורים השכן, בן ארבע קומות ועל עמודים, נגרם בין היתר מכך שהקבלן לא ביצע את העבודות בהתאם להיתר שניתן לו. על אף שלא מדובר בנושא המצוי באחריות העירייה, החליט ראש העיר, צביקה ברוט, לסייע לדיירים במציאת דיור חלופי ולממן את תיקון הליקויים במבנה כדי להקל על הדיירים. בהמשך תתבע העירייה את הקבלן על הנזקים שנגרמו לה.

   

  מחלקת ההנדסה בעירייה הסתייעה בחוות דעת של קונסטרוקטור (איש מקצוע בתחום הנדסת הבניין) חיצוני, שקבע אף הוא כי קיימת סכנה מיידית בבניין המגורים ואין להתגורר בו. לאור חוות הדעת הדרמטיות, הורה הבוקר ראש העיר ברוט על צו לפינוי המבנה.

   (צילום: google maps)
  משמאל, הבניין שדייריו פונו, ומימין: המגרש שבו מתבצעות עבודות הבנייה(צילום: google maps)
   

   (צילום: עיריית בת ים)
  המגרש שבו מתבצעות העבודות(צילום: עיריית בת ים)
    

   (צילום: איתי בלומנטל)
  (צילום: איתי בלומנטל)

  נציגי מחלקת הפיקוח בעירייה, מלווים באנשי מחלקת הרווחה, יעדכנו במהלך היממה הקרובה את עשרות דיירי המבנה כדי לתמוך ולסייע להם. בשעות אחר הצהרים יקיים ראש העיר והצוות הבכיר בעירייה, מפגש להבהרת המצב הקיים ומציאת פתרונות מיידיים. טרם הוצאת צו הפינוי, אמש, שוחח ברוט, עם ועד הבית והודיע לנציגים כי יש להיערך לפינוי הקרוב.

   

  בעירייה ציינו כי לקחו על עצמם את הסיוע לדיירים ואת האחריות לחיזוק הבניין היות והקבלן מתנער מאחריותו.

   

  ויקטור בובליל הקבלן, אמר בתגובה ל-ynet, כי טענות העירייה לא נכונות: "לא דובים ולא יער. העירייה יכולה לפנות את הבניין אבל זאת לא אשמתי. הבניין הזה הוכרז כמבנה מסוכן לפני שנתיים-שלוש על ידי העירייה בעצמה, והיא מחפשת פראייר שיחזק את העמודים. אני רוצה שהעירייה תביא מהנדס אובייקטיבי על חשבוני כי את המהנדסים שלהם אני מכיר. את הבנייה עשיתי לפני חמישה חודשים, לפני שבוע היה מפלים של מים באזור, אבל במקום הזה לא קרה כלום".  

  תזכורת: נעצרו מנופאים החשודים בזיוף רשיונות    (צילום: דוברות המשטרה)

  תזכורת: נעצרו מנופאים החשודים בזיוף רשיונות    (צילום: דוברות המשטרה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עיריית בת ים
  יסודות הבניין שדייריו פונו
  צילום: עיריית בת ים
  מומלצים