שתף קטע נבחר

רון קובי: "ביבי שקרן ומסוכן, אלקין בובה של דרעי"

ראש העיר טבריה, שהודח מתפקידו לאחר שלא הצליח להעביר את תקציב העירייה, תקף בריאיון לאולפן ynet: "רה"מ שיקר לי, הבטיח שדרעי לא יתערב בעיר ולא יפריע לתיירות. הוא בגד בטבריינים שהם ליכודניקים, בגד בימין כולו". עוד טען קובי: "נתניהו רצה שאעזור לו לפגוע בליברמן, הוא עשה הכול כדי לפגוע בו"

  

  

יומיים לאחר שהודח מתפקידו לאחר שלא הצליח לאשר את תקציב העירייה, ויום לאחר שהודיע כי יעתור לבג"ץ נגד ההדחה, ראש העיר טבריה רון קובי תקף היום (רביעי) בריאיון לאולפן ynet: "מי שחתום על ההדחה הוא אמנם השר להגנת הסביבה זאב אלקין, אבל הוא מריונטה של דרעי, וגם בנימין נתניהו מריונטה שלו". קובי כינה את ראש הממשלה "שקרן ומסוכן", היות שלטענתו הוא הבטיח כי "שר הפנים אריה דרעי לא יתערב במה שקורה בטבריה".

 

ראש העיר טבריה רון קובי הודח מתפקידו

רון קובי יעתור לבג"ץ: "ביבי הבכיין שלח פקידים לנהל את טבריה"

יולי 2019: רון קובי ממשיך לתקוף את דרעי - "מקומו בכלא"

 

"יש לנו ראש ממשלה שקרן, ששיקר לי אישית ולתושבי טבריה", המשיך קובי לתקוף. "היו לי הרבה שיחות איתו, הייתי אצלו בבית. הוא אמר 'אני אדאג שדרעי לא יתערב ולא יפריע לתיירות בעיר. חייבים לדעת - אני הקפצתי בשנה אחת את התיירות בטבריה ב-18%. אפילו שלא עבר התקציב, שמרתי בפעם בראשונה זה 30 שנים שהתקציב יהיה מאוזן וייצא עם עודף. כלכלה פנימית מעולה, ניקינו את העירייה, הייתה תוכנית ארגונית חדשה".

 

- אתה מאשים את נתניהו שנתן מתנה לדרעי, איך ליברמן קשור?

"ראש הממשלה רצה שאני אעזור לו להילחם בליברמן. אנחנו יודעים שיש פה שני אנשים שנעמדו מאחורי הדעות הפוליטיות שלהם כמו שצריך. הרצון שלנו היה לדאוג לטבריה ולטבריינים, שהם ליכודניקים מטבעם, אבל הוא בגד בהם ובכל הליכוד. ביבי מכר את ישראל לאריה דרעי ולמושחתים החרדים".

  

- אתה אומר שנתניהו הפעיל אותך בבחירות הקודמות כדי לפגוע בליברמן?

"ביבי עשה הכול כדי לפגוע בליברמן. אני הלכתי נגד הדעות שלי ונגד האנשים הקרובים אליי, שאמרו לי להיזהר מהבן אדם הזה".

אריה דרעי ורון קובי (צילום: אלכס קולומויסקי, שרון צור)
קובי תוקף: "ביבי הבטיח שדרעי לא יתערב"(צילום: אלכס קולומויסקי, שרון צור)

- איך אפשר לנהל את טבריה בלי תקציב?

"תקציב זה צפי, זה כלי. סעיף 206 בא להגן על העירייה כדי שהיא לא תפרוץ מסגרות. התקציב נועד כדי שהעירייה תהיה מאוזנת, אבל עיריית טבריה בחמש השנים שלפניי כל שנה פרצה בין 15 ל-36 מיליון שקלים גירעונות. אני בשנה אחת איפסתי את הגירעון והבאתי את העירייה הזאת למצב מאוזן".

 

קובי, שכאמור הודיע אתמול כי יעתור לבג"ץ נגד ההחלטה להדיחו, אמר שהוא "מקווה שבית המשפט יבין שמכרו את טבריה, פגעו פגיעה אנושה בדמוקרטיה שלה". הוא הוסיף: "הטענה היחידה של מנכ"ל משרד הפנים, שהוא יד ימינו של דרעי, הייתה 'למה רון קובי לא עשה עוד ישיבה?'. הם לא עשו ועדת חקירה - בוועדת חקירה הייתי מקבל ציון מצטיין".  

אביגדור ליברמן בנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי, AFP)
"ביבי רצה שאעזור לו לפגוע בליברמן"(צילום: אלכס קולומויסקי, AFP)

 

 

- היום נסגרות הרשימות לכנסת ה-23. יש סיכוי שנראה אותך?

"מי יודע? יש לנו מטרה אחת - להציל את טבריה ולשמור על השפיות. אני לא נגד הדתיים והדת, אלא אני נגד הכת שנקראת ש"ס והמושחתים שעומדים בראשה, שלקחו את המדינה הזאת שבויה, וביבי שבוי שלהם. הוא עוד יגיד אחרי הבחירות 'איך עשיתי את זה לרון קובי?'"

 

כאמור, שלשום הדיח השר זאב אלקין את קובי. הוא מסר כי בחן במשך כמה ימים את נימוקי הדרג המקצועי באשר לכישלון באישור תקציב העירייה במועד הקבוע בחוק. בהתאם להחלטת בג"ץ, הסמכות להחלטה בנוגע להמשך כהונתו של ראש העיר עברה לאלקין לאחר שהדבר אושר בממשלה ובכנסת.

 

קובי לא הצליח לאשר את תקציב העירייה במועד הקבוע בחוק, וגם לא בתקופת ארכה שנתן משרד הפנים בעקבות החלטת בג"ץ. על פי סעיף 206 לפקודת העיריות, מועצה שלא מאשרת תקציב עד למועד שקבע משרד הפנים תפוזר. משכך, הופסקה כהונת חברי המועצה והמועצה פוזרה. חברי המועצה וראש העיר הופיעו לשימוע בפני מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן ובכירים נוספים במשרד, והעלו בעל-פה ובכתב את טיעוניהם באשר לאחריות לאי-אישור התקציב. 

  

לאחר החלטתו של אלקין כינס דרעי ישיבה עם אנשי המקצוע במשרד הפנים והחליט למנות את סמנכ"ל משרד הפנים, מוני מעתוק, ליו"ר הוועדה הממונה טבריה. לחברי המועצה ימונו עובדי מדינה ממשרדים שונים. קובי, כפי שצוין, הודיע כי יעתור לבג"ץ נגד ההחלטה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליהי קרופניק
ראש העיר המודח רון קובי
צילום: ליהי קרופניק
מומלצים