שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  משה איבגי אחרי ההרשעה: "בודק איפה טעיתי"

  בשיחות עם מקורביו בימים שאחרי הרשעתו בשני מקרים של מעשה מגונה, אמר איבגי: "הייתי למעלה יותר מדי, הרגשתי יותר מדי טוב". עוד סיפר על הקושי במציאת תפקידים: "כבר לא מפחד מכלום, מה שצריך לקרות קורה"

  "אני עושה את חשבון הנפש שלי, בודק איפה טעיתי. הייתי למעלה יותר מדי, הרגשתי יותר מדי טוב, וזה לא היה טוב" - כך אמר משה איבגי בשיחה עם מקורביו, ימים ספורים לאחר שהורשע בשני מקרים של מעשה מגונה. עוד הדגיש בפניהם כי הוא "לא כועס על אף אחד".

   

  משה איבגי בפתח הדיון בבית משפט השלום בחיפה (צילום: אלעד גרשגורן)
  משה איבגי בפתח הדיון בבית משפט השלום בחיפה(צילום: אלעד גרשגורן)

   

  ביום חמישי האחרון, כשנה וחצי לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין עבירות של הטרדה מינית ומעשים מגונים, ניתנה הכרעת הדין בבית משפט השלום בחיפה. לפני כשנה הוסרו מכתב האישום עבירות הנוגעות לאחת המתלוננות, ובסופו של דבר הורשע איבגי רק בשתי עבירות של מעשה מגונה במתלוננת אחת. לגבי שתי המתלוננות האחרות, השופט זיו אריאלי זיכה את איבגי - באחד המקרים, זיכוי מחמת הספק.

   

  למרות שזיכה אותו מהאישומים בגין הטרדות מיניות, השופט אריאלי מתח ביקורת על איבגי בפסק הדין שלו. "ככל שהדבר נוגע לעדותו של הנאשם ביחס לאירועים המתוארים באישום הראשון, אינני נותן כל אמון בעדותו בבית המשפט", קבע והוסיף כי "ככלל, עדותו של הנאשם הייתה פתלתלה ומתחמקת. הנאשם טען כי אינו זוכר כלל - לא את האירועים המפורטים בכתב האישום ואף לא את המתלוננת. באותה נשימה טען הנאשם טענות עובדתיות באשר לאופי מערכת היחסים עם א', סוג המגע וכוונת האמירות המיוחסות לו - תוך היאחזות בשברי משפטים של המתלוננת, ולא אחת תוך הוצאת דברים מהקשרם".

   

  משה איבגי בפתח הדיון בבית משפט השלום בחיפה (צילום: עידו ארז)
  משה איבגי(צילום: עידו ארז)

  איבגי בן ה-66 נחשב לפני הפרשה לאחד מהשחקנים הגדולים בישראל. הוא שיחק בשלל סרטים, כמו "חולה אהבה בשיכון ג'", "מתחת לאף", "אדון ליאון", "לצוד פילים", "מטאליק בלוז", "המוסד", בסדרות טלוויזיה רבות כמו "הבורר", "השוטר הטוב", "זגורי אימפריה", וגם כיכב בתיאטראות, בין היתר בחיפה ובגשר. מאז התפוצצות הפרשה בתחילת 2016 איבגי יצא להפסקה, כפי שהודיע על הבמה. "נוכח גל הפרסומים המטלטלים את חיי וגורמים למשפחתי כאב רב החלטתי לקחת פסק זמן", אמר אז.

   

  במהלך השיחה עם מקורביו, טען כי התקשה למצוא תפקידים. כך לדוגמה סדרת הטלוויזיה "זגורי אימפריה", לא יצאה לדרך לעונה נוספת בהמתנה להכרעת הדין בעניינו. בנוסף, סדרה דוקומנטרית חברתית שאיבגי אמור היה לצלם עבור רשת, ירדה מהפרק. בשיחה עם מקורביו דיבר השחקן על החשש שאחרי ההרשעה יתקשה למצוא תפקידים ואמר כי הוא "כבר לא מפחד מכלום". עוד אמר כי "גם אם לא יקבלו אותי חזרה לתחום המשחק, מה שצריך לקרות קורה".

   

    

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלעד גרשגורן
  "בודק איפה טעיתי". משה איבגי
  צילום: אלעד גרשגורן
  לאתר ההטבות
  מומלצים