שתף קטע נבחר

בן גביר: "אני מקלקל לבנט ממשלה עם גנץ"

לאחר שרפי פרץ ויתר על החיבור איתו וגם בנט הפנה לו עורף, מסלים יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר את המתקפות נגדם. בריאיון לאולפן ynet אמר כי פרץ "מחסל לעצמו את הקריירה הפוליטית"

בתום דרמה לילית שבסופה נבעט מהאיחוד עם הבית היהודי, מסלים הבוקר (יום ה') יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר את המתקפות נגד השר רפי פרץ שוויתר עליו ועל השר נפתלי בנט שהפנה לו עורף. "אמרתי לעצמי שמדובר בשר חינוך, ברב, תת-אלוף בצבא, הוא יבוא ויילך אותי למהלך ציבורי, זה לא רק הסכם חתום, זו המילה שלו. הוא יודע שהוא מחסל לעצמו את הקריירה הפוליטית אבל נראה שערכים זה לא הצד החזק של פוליטיקאים בציונות הדתית".

 

 

 

"מה שעברתי בלילה הזה ייזכר לדיראון עולם בפוליטיקה של הציונות הדתית", אמר בן גביר, "מילה זו לא מילה, פוליטיקאים שקרנים. הרב רפי פרץ, איך הוא לא מתבייש לתקוע לי סכין בגב, דיברנו ואמרתי לו שהוא תקע לי סכין בגב. הוא השפיל את המבט. איך הוא עושה את זה? אנחנו מצילים אותו מתבוסה פוליטית, מהמצב שהוא היה בו לפני שלושה שבועות. זה לא רק הוא, זה גם בנט, סמוטריץ', שקד, כל אלה שבסיבוב השני אמרו שאיתמר בן גביר יגלה אחריות ויבוא להתחבר עם ימינה. מתברר שה-DNA שלי שונה ולא מתאים שם. פשוט בושה".

 

הגשה רשימות מפלגות לכנסת ה-23 (צילום: עמית שאבי)
נותר ללא איחוד. איתמר בן גביר(צילום: עמית שאבי)

Naftali Bennett and Benjamin Netanyahu  (Photo: Reuters)
נתניהו לחץ, בנט סירב בתוקף להתאחד עם בן גביר(Photo: Reuters)

הוא הטיח בשר נפתלי בנט, שדחק בפרץ לוותר על החיבור עם עוצמה יהודית, כי הוא מעוניין בחיבור עם כחול לבן: "נתניהו לא רצה ממשלת אחדות עם גנץ? רצה. אני כנראה מקלקל לבנט את התרחיש ללכת עם גנץ, אני שונה, אני אחר. אומרים לי שאני לא מתאים לפוליטיקה, אולי הם צודקים אבל מגיע לילדים שלנו משהו אחר. אני לא עוד אחד שבא לעשות סיבוב באולפנים, זה לא אני, מגיע לציבור במדינת ישראל משהו אחר".

 

אז אתה לא ברשימה כי אתה מפריע לתוכנית שלהם לשבת עם גנץ?

"אני חושב שזה יותר מזה. ה-DNA שלי שונה. אני מייצג ציבור שהוא ספרדי, עיירות פיתוח, חרדים, חסידי חב"ד, מסורתיים, ציבור הרבה יותר כללי מהתת-מגזר שלהם. מי שלא דומה להם בדיוק אחת דינו".

 

לא צפית את זה?

"הייתי מוכן עם רשימה, החרפה שלהם הייתה עד כדי כך שהם לקחו לי את הטפסים ופסלו אותם".

 

אתה אומר שהם ניסו לזייף טפסים ולמנוע ממך לרוץ?

"לא לזייף, לקחת את הטפסים שלי, לרשום עליהם הבית היהודי המאוחד, הם כבר ידעו שהם לא רצים אותי".

3082 (Photo: PR)
רפי פרץ ואיתמר בן גביר בימים יפים יותר(Photo: PR)
 

מי עשה את זה?

"מהלשכה של הרב פרץ".

 

בנט תקף אמש נחרצות את הקריאות בליכוד לאיחוד בין הימין החדש לבית היהודי, וכתב כי "כיושב ראש מפלגת הימין החדש שמתמודדת לכנסת וכשר החינוך לשעבר של מדינת ישראל, לא אכלול ברשימה שלי מי שמחזיק בסלון ביתו תמונה של אדם אשר רצח 29 איש חפים מפשע". בנט התייחס לתמונתו של הרוצח ברוך גולדשטיין בביתו של בן גביר. בתגובה לפוסט של בנט, אמר בן גביר כי הוא מתנגד לפגיעה בחפים ומפשע, וכי "לטובת האחדות וניצחון הימין בבחירות אני מסיר את התמונה בסלון".

 

בריאיון לאולפן אמר בן גביר: "אני הורדתי את התמונה, היא לא תחזור לסלון. לא הייתה לבנט שום סיבה לפסול אותי על תמונה. הוא לא התעניין בתמונה, הכול זה משחק, זו הצגה אחת גדולה".

  

מה עכשיו? תמשיך לרוץ עד הסוף?

"הכי קל היה להגיד שאני לא רוצה לרוץ, יש לי אחריות על הילדים שלי ושלכם. אני מאמין שנרוץ ובע"ה ננצח גם".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
איתמר בן גביר אמש בעת הגשת רשימתו לכנסת ה-23
צילום: עמית שאבי
מומלצים