שתף קטע נבחר

אושרה להפקדה: תוכנית פינוי בינוי לכ-200 דירות במתחם הכוזרי בהרצליה

במסגרת התוכנית יהרסו 3 בניינים ובמקומם ייבנו 6 בניינים בני 7-9 קומות בשטח כולל של כ-8 דונם במרכז העיר; עוד נקבע בתוכנית כי 20% מהדירות החדשות שייבנו יהיו קטנות - בגודל של 75 מ"ר; כמו כן, תוקם כיכר עירונית ויתווספו שטחים המיועדים לשימושים ציבוריים

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בהרצליה אישרה לאחרונה להפקדה תוכנית לפינוי בינוי במתחם הכוזרי שבמרכז הרצליה. במסגרת התוכנית, ייהרסו שלושה בנייני מגורים הכוללים 66 יח״ד ובמקומם ייבנו 6 בניינים בני 9-7 קומות, הכוללים 204 דירות. את הפרויקט יקימו במשותף (50:50) אפריקה התחדשות עירונית מקבוצת אפריקה ישראל וחברת מצלאוי.

 

קבינט הדיור אישר את תמ"א 1: מאות תוכניות מתאר יאוחדו

בזמן עבודות תמ"א בבניין: "הקיר קרס, הבטון נזל לחדר השינה"

לראשונה: קבינט הדיור צפוי לאשר פינוי בינוי באשקלון

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

התוכנית תוקם על שטח 7.9 דונם והיא גובלת מצפון ברחוב העצמאות, במזרח רחוב קהילת ציון, במערב ברחוב הכוזרי ובדרום ברחוב מזא"ה. במסגרתה תהיה תוספת שטחים לטובת שימושים ציבוריים ותוקם כיכר עירונית, חניון תת קרקעי ומרכז מסחר ובילוי שכונתי בפינת הרחובות הכוזרי-מזא"ה. עוד קובעת התוכנית כי 20% מהדירות החדשות שיתווספו יהיו קטנות וייבנו על שטח של 75 מ"ר.

פינוי בינוי במתחם הכוזרי במרכז הרצליה (הדמיה: יואב השימשוני)
תוכנית פינוי בינוי מתחם הכוזרי הרצליה(הדמיה: יואב השימשוני)

לדברי עורכת הדין קרן פרשקר המלווה את הדיירים בפרויקט מזה כעשור, תהליך קידומה של התוכנית היה מורכב במיוחד, על רקע שורה של חסמים. לדבריה, "על תחום התוכנית חלות הגבלות בנייה לגובה הנובעות מקיומו של שדה התעופה הרצליה וכן הגבלות נוספות של משרד הביטחון, ועל כן הגבלת גובה הבניינים יצר קושי באישור מספר מספק של יחידות דיור חדשות, באופן אשר יביא לרווח כלכלי ליזם. למרבה השמחה שילוב של נציגות דיירים חזקה וסבלנית יחד עם יזם ורשות מקומית שהיו מחויבים לנושא אפשר להתגבר על המכשולים".

 

לאחר הקמת הפרויקט יקבלו הדיירים הוותיקים דירה בשטח של 103 מ"ר נטו ולה מרפסת, חניה ומחסן.

פינוי בינוי במתחם הכוזרי במרכז הרצליה (הדמיה: יואב השימשוני)
תוכנית פינוי בינוי מתחם הכוזרי הרצליה(הדמיה: יואב השימשוני)

 

"תוספת של 40 מ"ר לדירה"

לדברי פרשקר, "מאחר ששטח הדירות הוותיקות הוא 55 מ"ר, ו-65 מ"ר בפועל, הרי שהתוספת שיקבלו הדיירים במסגרת הדירות החדשות תהיה גדולה מאוד, ותעמוד על 40 מ"ר לדירה״. מדובר בתוספת שטח נרחבת שלא ניתן יותר לאשר כיום עם אישור תקן 21 שקובע סטנדרט לתוספת מקסימלית של 25 מ״ר לשטח הדירה הישנה.

פינוי בינוי במתחם הכוזרי במרכז הרצליה (הדמיה: יואב השימשוני)
תוכנית פינוי בינוי מתחם הכוזרי הרצליה(הדמיה: יואב השימשוני)
 

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, מסר כי "זו בשורה לדיירים המתגוררים במתחם הוותיק. התוכנית משדרגת איכות החיים של התושבים המתגוררים באזור ותורמת לשיפור חזות העיר".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: יואב השימשוני
פינוי בינוי במתחם הכוזרי במרכז הרצליה
הדמיה: יואב השימשוני
מומלצים