שתף קטע נבחר

אחרי האש וההצפות: סופות אבק באוסטרליה

ענני אבק אדירים מכסים עיירות בניו סאות' וויילס והופכים את היום ללילה: "המים בבריכה הפכו לבוץ". אתמול: גושי ברד ענקיים ניפצו חלונות בבירה קנברה

 

 

אחרי חודשים שבהם היא נאבקת בשריפות ענק שמשתוללות בדרום-מערבה, ואחרי שבימים האחרונים פקדו חלקים בה שיטפונות, אזורים מוכי בצורת באוסטרליה מתמודדים כעת עם סופות אבק המאיימות להגיע לריכוזי אוכלוסין גדולים, בהם סידני. זהו עוד אירוע אקלים חמור בשלל אירועי מזג האוויר הקיצוניים הפוקדים את היבשת מאז הקיץ.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

אוסטרליה סופות אבק אחרי שריפות ו שיטפונות (צילום: AP)
האבק מאיים גם על סידני. ניו סאות' וויילס(צילום: AP)

אוסטרליה סופות אבק אחרי שריפות ו שיטפונות (צילום: AFP)
סופת אבק במלנגוג'רי, ניו סאות' וויילס(צילום: AFP)

אוסטרליה סופות אבק אחרי שריפות ו שיטפונות (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

ענני אבק אדירים, בצבעי כתום ואדום, חונקים מקומות יישוב כמו העיירה דאבו, השוכנת במדינת המחוז המאוכלסת ביותר באוסטרליה, ניו סאות' וויילס. "לא יכולתי לראות את התחתית של הבריכה הגדולה, ובבריכת הילדים הכול הפך לבוץ", סיפרה טניה פלטון, מנהלת בריכה עירונית בטוטנהאם, עיירה בת 300 תושבים ממערב לסידני. ביום שבת נסגרה הבריכה בגלל האבק במים.

 

מאז ספטמבר, נזכיר, נספו יותר מ-29 בני אדם בשריפות ענק המשתוללות בניו סאות' וויילס ובמדינת המחוז השכנה ויקטוריה. השריפות בערו בשטח שגודלו כשליש מגרמניה, ולפי הערכות נספו בהן גם כמיליארד בעלי חיים.

 

אוסטרליה ברד שריפות שיטפונות (צילום: EPA)
גושי הברד הגדולים בקנברה(צילום: EPA)

אוסטרליה ברד שריפות שיטפונות (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

אוסטרליה ברד שריפות שיטפונות (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

אוסטרליה ברד שריפות שיטפונות (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

בסוף השבוע פקדו שיטפונות כמה אזורים באוסטרליה, ואת הבירה קנברה ואזורים מוכי-שריפות בניו סאות' וויילס פקד אתמול ברד כבד, שכלל גושי קרח בגודל של כדורי קריקט.

 

מזג האוויר הקיצוני באוסטרליה – עוד כותרות:

 

כמה ימים של גשם ושל טמפרטורות נמוכות מבשבועות הקודמים הפחיתו את מספרן של השריפות הפעילות בדרום-מזרח אוסטרליה, אזור צפוף אוכלוסין, וסיפקו לרשויות אפשרות להתמקד במאמצי השיקום, אבל אחרי הרוחות העזות וסופות הברד שפקדו חלקים בניו סאות' וויילס אתמול, החום והרוחות צפויים לחזור בהמשך השבוע לאזורים רבים במדינת המחוז.

 

למרות עשן השריפות, אתמול יצאה לדרך במלבורן אליפות אוסטרליה הפתוחה בטניס, אירוע הטניס העולמי הגדול הראשון של השנה. עם פתיחת הטורניר היה עשן השריפות באזור דליל יחסית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים