שתף קטע נבחר

תיעוד מבית מרקחת: חוטף שקית קנאביס ממטופל - ונמלט

אלמוני נכנס לבית מרקחת ברמת גן שמשווק את התרופה, נצמד למטופל וגנב ממנו את השקית תוך שהוא בורח. האירוע תועד במצלמות האבטחה שהוצבו במקום. הרוקחת: "זו פעם ראשונה שזה קורה, הייתי בהלם"

  

 

אלמוני נכנס אתמול (ראשון) לבית מרקחת ברמת גן המשווק קנאביס רפואי, וגנב ממטופל את השקית שרכש. תיעוד ממצלמות האבטחה במקום נראה האיש כשהוא נכנס לבית המרקחת, מתקרב למטופל ועומד מאחוריו. כעבור מספר שניות, תוך שהרוקחת מתעסקת בניירת, הוא חוטף ממנו את השקית שעל הדלפק - ונמלט. המטופל והרוקחת פתחו במרדף אחר הגנב, אך התייאשו כשהאחרון התרחק.

 

"זו פעם ראשונה שדבר כזה קורה. הוא לקח שקית אחת. הייתי בהלם", סיפרה הרוקחת - והוסיפה כי בעקבות המקרה, החליטה להציב חוצץ על הדלפק "כדי למנוע מקרים כאלה בעתיד". היא הוסיפה כי הגישה תלונה למשרד הבריאות. 

 תיעוד גניבת קנאביס מבית מרקחת ברמת גן ()
מתוך התיעוד

במסגרת רפורמת הקנאביס הרפואי, שיצאה לדרכה לפני כמה חודשים, המטופלים רוכשים את התרופה בבתי המרקחת ולא במרכזי חלוקה - כפי שנהוג היה בעבר. לצד החיכוך של המטופלים עם הציבור בעקבות הרפורמה, מלינים רבים מהם על עליית מחירים חדה ומחסור שלא היה קיים בעבר. בין היתר דווח כי בתי המרקחת מרוויחים 31% מעלות המוצרים למטופל - כמעט פי 2 מהרווח שלהם מתרופות רגילות (17.5% בלבד).

 

הנתונים נחשפו בדו"ח של ועדת המחירים שהוגש מטעם משרדי האוצר והבריאות לבג"ץ, במסגרת עתירה שהוגשה בשנה שעברה ובה ביקשו המטופלים להשיב את האסדרה הישנה עד שיימצאו פתרונות לשלל בעיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים