שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות

   בשורה טובה לזכאים לפטור ממס בעת משיכה מקופות הגמל

   רשות המיסים הודיעה כי הזכאים יקבלו את הפטור ממס ישירות מקופות הגמל, חברות הביטוח או קרנות הפנסיה, בעת משיכת כספי פיצויים או תגמולים. מדובר בייעול תהליכים שכן עד כה נדרשו הזכאים לפנות לפקיד השומה כדי לקבל את האישור לפטור

   לפעמים מגיעה גם בשורה טובה ממס הכנסה. רשות המיסים פרסמה היום (ד') הוראות חדשות המאפשרות לקופות הגמל, חברות הביטוח וקרנות הפנסיה להעניק פטור מניכוי מס במקור בעת משיכה חד פעמית של כספי תגמולים או כספי פיצויים. זאת, עבור אזרחים בעלי הכנסות נמוכות הזכאים לכך, ובמסגרת התקרות וסכומי המשיכה המירביים שנקבעו.

    

   רשות המיסים: נעצור בעלי חשבונות בחו"ל שלא דיווחו על כספם

   45% מהשכירים מעולם לא ביקשו החזרי מס - ומיליארדי שקלים מחכים

   יש לכם מה להצהיר? כך תפעלו נכון מול רשות המיסים

    

   עד כה נדרשו הזכאים לפנות למשרדי פקידי השומה כדי לקבל את האישור לפטור. ההוראות נועדו ולפשט ולייעל תהליכים ולצמצם את הביורוקרטיה.

   רשות המיסים בירושלים (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
   רשות המיסים בירושלים(צילום: אלכס קולומויסקי)
    

   בהתאם להוראות החדשות, ניתנת לקופות הגמל הסמכות למתן הפטור ישירות, מבלי שיוצגו בפניהן אישורי פקיד שומה. זאת, בכפוף לקבלת הצהרה חתומה ממבקש הפטור, שתתקבל באמצעות מילוי טופס ייעודי שיונפק על ידי קופות הגמל, לרבות באופן מקוון. הדבר יאפשר לזכאים לפטור מניכוי מס במקור לקבלו בפשטות ובמהירות יותר.

    

   מטרת ההוראה היא לאפשר משיכה של כספי פיצויים ותגמולים החייבים במס ללא ניכוי מס, לאור העובדה שבחישוב מס שנתי, אותו אדם ככל הנראה לא יהיה חייב במס על כספים אלה בשל הכנסתו הנמוכה ונקודות הזיכוי המגיעות לו.

    

   על כן, הוראות אלו מיועדות רק לאוכלוסייה העומדת בתנאים המוגדרים על ידי רשות המיסים לקבלת פטור מניכוי מס במקור, בעת משיכת סכומים חד פעמיים וכספי פיצויים מקופת הגמל.

    

   זכאות לפטור ממס 

   אוכלוסיית הזכאים כוללת אזרחים שסך ההכנסה השנתית שלהם, לרבות כספי הפיצויים, לא עולה על 59 אלף שקל לגבר, ועל 72 אלף שקל לאישה, ושסכום כספי הפיצויים הצבורים שלהם לא עולים על 10,000 שקל; או אזרחים ללא הכנסות, שסכום כספי התגמולים שלהם לא עולים על 15 אלף שקל.

    

   תנאים נוספים לקבלת פטור מניכוי מס במקור בעת משיכת כספים מקופות הגמל מפורטים בהוראות רשות המסים באינטרנט. הוראות אלו תקפות החל ממועד פרסומן ועד ליום ה-31/12/2020. רשות המיסים הודיעה כי תערוך להוראות אלו התאמות מידי שנה.

    

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים